Eca Eurostar Kombi Kullanımı

Eca Eurostar Kombi Nasıl Kullanılır?

Eca Eurostar Kombi Kullanımı

 1. 0/1 düğmesi
 2. Açma/kapama düğmesi
 3. Petek simgeli düğme
 4. Kalorifer sıcaklık ayarı ve yaz-kış konum seçme düğmesi
 5. Musluk simgeli düğme
 6. Sıcak su ayar düğmesi

Eurostar Kombiyi Sıcak Su Konumunda (Yaz) Çalıştırma

Petek simgeli düğmeyi en solda yer alan “güneş” simgeli yere çevirdiğiniz zaman kombi sadece yaz konumunda sıcak su verir. Musluk simgeli düğmeyi sağa çevirerek sıcak su ayarını yükseltebilir, sola çevirerek ayarı düşürebilirsiniz. Ekranda aynı zamanda ayarlamış olduğunuz sıcak su ayar derecesi kısa süreliğine belirecektir. Kısa süre sonra ise ekranda çıkış sıcaklık derecesi belirecektir.

Eurostar Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Hem kalorifer hem de sıcak su kullanımı için; petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirin. Yaz konumundan çıkarırsanız cihaz aynı zamanda petekleri de ısıtacaktır. Kalorifer sıcaklık ayarı 1’den başlar 7’ye kadar devam eder. 5 ile 7 arasında “E” konumu vardır. Bu da ısıtma modunda ekonomik konumdur. Sıcaklığın sabit tutulmasını ve tasarrufun yaşanılmasını sağlar.

Eurostar Kombiyi Resetleme

Eca Eurostar Kombi Kullanımı sırasında Ekranda arıza kodu belirir ise açma/kapama düğmesini kullanarak kombiyi resetlemeniz gerekir. Kombiyi önce “0” konumuna almalı birkaç saniye sonra “1” konumuna alarak açmalısınız. Arızada düzelme olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Hala sorun devam ediyor, cihazda herhangi bir düzelme olmuyorsa Eca Eurostar Arıza Kodları linkini tıklayarak sorunu neden yaşadığınız, nasıl düzelteceğiniz konusundaki bilgileri alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (118 Yorum)

 1. Ramazan Çetin dedi ki:

  ECA Euro Star kombimiz yaz moduna aldigimizda arada bir kisa süreli kış moduna geçip normale dönüyor .Neden acaba .İyi calismalar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… İlgili makalemizden konu hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz; https://kombitamircisi.com.tr/kombi/yaz-konumunda-petekler-isiniyor/ .

 2. Gökhan kasap dedi ki:

  Bosh kombim var genelde 1 ve 2. Kademede yakıyorum E kademesini hiç denemedim E kademesinde yaksam fatura üzerinde artı veya eksi etkisi olurmu teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey… E kademesi ekonomik kullanımı simgeler ve bu kademeyi seçtiğinizde cihaz 55°C’de çalışır. 1. ve 2. kademe ise 40°C ile 45°C arası bir kullanımdır. Tasarruf açısından oda termostatı kullanmak ve kombiyi de e konumunda çalıştırmak ideal olandır.

Petek Yıkama