ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombi Yaz Konumunda Petekleri Isıtıyorslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Bunu Biliyor muydunuz?

Kombi yaz konumunda yani sıcak su konumunda petek konumu kapalı olmasına karşın petekleri ısıtabilir…

Evet yanlış duymadınız. Sıcak su konumunda peteklerin ısınması normal bir durumdur. Ancak birkaç peteğin ısınması özellikle de kombiye yakın durumda olan birkaç peteğin ısınması normaldir. Çünkü kombi içinde bulunan su sıcaklığı yükseldiğinde kendine zarar vermemek için sıcak olan suyu tesisata gönderir. Dolayısı ile özellikle de uzun süre sıcak su kullanımlarında kombiye yakın bir ya da birkaç petekte ısı durumu olabilir.

Bu geçici bir durum olmakla birlikte tüm peteklerin ısınması durumu bir arızayı ifade eder…

Kombi Yaz Konumunda Petekleri Isıtıyor

Kombi Yaz Konumunda Petekleri Isıtıyor ise;

Bu bir arıza durumudur. Kombide kalorifer konumunu kapatmanıza karşın tüm kaloriferlerin ısındığını ve el değmeyecek sıcaklıkta olduğunu fark ediyorsanız kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor.

  1. Bu arıza durumunda sebep; üç yollu vanada problem olmasıdır.

Üç Yollu Vana Nedir?

Hemen her kombide bulunan, kombideki görevi sıcak su ile kalorifer konumlarını birbirinden ayırmak olan önemli bir parçadır. Kendi içinde motoru ve tamir takımı da bulunmaktadır.

Arızalanması durumunda sıcak su ile kalorifer konumunu birbirinden ayıramaz. Kombi sıcak su konumunda iken suyu kaloriferlere kaçırır. Üç yollu vana kaçırıyor dedikleri durum da budur aslında. Üç yollu vana arızasında kombide bu arızanın yanı sıra daha birçok sorun da yaşanabilmektedir.

Bu Arıza Durumu Nasıl Çözümlenir?

Kombi Yaz Konumunda Petekleri Isıtıyor sorununun çözümlenmesi açısından arızalı olan üç yollu vananın tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerekmektedir. Bu konuda uzman desteği alırsanız sorun yaşanmayacak, işlemler kısa sürede yapılarak sorun kısa zamanda çözüm bulacaktır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

      1. Merhaba Erol Bey… Kombi yaz konumunda olsa petek ışığı yanmaz. Kombiyi yaz konumuna alamamış olabilirsiniz. Kombinizin marka ve modelini belirtebilirseniz sizi buradan yönlendirelim.

    1. Kombim normal suyu açtiğim zaman ışiği normal çalisiyo gösteriyo fakat siçak su hiç akmiyo ve petekler aşiri sıcak oluyo neyden kaynaklaniyo yardimci olabilirmisiniz

      1. Merhaba Ersin Bey… Kombinizde üç yollu vana sıcak suyu kalorifere kaçırıyor olabilir. Yani bu sebeple sıcak su gelmiyor ve peteklerinizde aşırı ısınma oluyor olabilir. Ya da kombinizde anakart arızası vardır. Bu iki parçanın kontrol edilmesi gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.