Baymak Energy Digit 240 Fi Kombi Kullanımı

Baymak Energy Digit 240 Fi Kombi Nasıl Kullanılır?

Baymak Energy Digit 240 Fi Kombi Kullanımı

 1. Soldaki düğme
 2. Sıcak su ayarı/iptal etme/servis bilgi düğmesi
 3. Sağdaki düğme
 4. Kalorifer ayarı /yaz konumu/açma-kapama/reset düğmesi

Kombiyi Sadece Yaz Konumunda Çalıştırma

Sağda bulunan Merkezi sistem ayar düğmesini güneş sembolüne getirdiğinizde kombi kalorifer konumunu kapatacak sadece yaz konumunu yani sıcak su konumunu açacaktır.

Kombiyi Sadece Kış Konumunda Çalıştırma

Solda bulunan Kullanım suyu ayar düğmesini musluk üzerine / işareti olan konuma çevirdiğinizde merkezi ısıtma modunu çalıştıracak ve sıcak su konumunu kapatacaktır.

Kombide Sıcak Su Ayarı

Solda bulunan Kullanım suyu ayar düğmesini musluk simgesine getirin. LCD ekranda su çıkış sıcaklığı görüntülenir. Aynı düğmeyi sağa doğru çevirdikçe ekranda sıcaklık ayarının yükseldiğini göreceksiniz. Talep ettiğiniz bir sıcaklık ayarı belirlemelisiniz. Ayarladığınız sıcak su derecesi ekranda çok kısa süreliğine yer alır. Daha sonra ise ekranda mevcut su çıkış sıcaklığı görüntülenir.

Kullanım suyu sıcaklığı min. 35°C max. 60°C dir.

Kombide Kalorifer Ayarı

Sağda bulunan Merkezi sistem ayar düğmesini petek simgesine gelecek şekilde çevirin. LCD ekranda su çıkış sıcaklığı görüntülenecektir. Aynı düğmeyi sağa doğru çevirdiğiniz zaman ısı ayarını yükseltmiş olursunuz. Siz çevirdikçe de ekrandaki ısı ayarının arttığını görürsünüz. Isıtma ayarını beklentinize göre ayarladığınızda ekranda ayarladığınız derece kısa süreliğine belirir, daha sonra ekranda mevcut su çıkış sıcaklık derecesi olur.

Kalorifer sıcaklığı min. 30°C max. 85°C dir.

Energy Digit 240 Fi Kombiyi Resetleme

Baymak Energy Digit 240 Fi Kombi Kullanımı sırasında sağda bulunan Merkezi sistem ayar düğmesini Açma/kapama/R konumuna doğru çevirdiğinizde kombiyi resetlemiş olursunuz. Reset uygulamasını sadece ekranda arıza kodu belirdiği zaman yapmalısınız. Çoğu arıza durumunda servis öncesi işe yarayan bir uygulamadır. Resetleme işlemi sonrası arıza düzelmezse ya da ekranda arıza kodu olmadan sorun yaşanıyorsa Baymak Energy Digit 240 Fi Arıza Kodları linkini tıklayarak buradan bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Baymak Energy Digit 240 Fi Kombi Kullanımı sırasında düşük su basınç arızası ile karşılaşırsanız kombi altındaki mavi ya da siyah doldurma musluğu ile su basma işlemi yapabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (82 Yorum)

 1. Ahmet Yiğit Turhan dedi ki:

  merhabalar. kombiyi açtığımda tüm ışıkları yanıyor ve çalışmaya başlamıyor. herhangi bi hata vermiyor. Fakat bi derece göstermesi gerekirken tüm ışıklar yanık kalıyor. (88.8) şeklinde. Kombim baymak & brötje energy digit marka. bunun nedeni nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Elektriksel bir sorun var gibi duruyor ancak yine de cihazı yerinde incelememiz gerekiyor. Kombiyi resetlemeli, düzelme olmazsa teknik servis yardımı almalısınız.

 2. savaş yağcı dedi ki:

  Peki ateşleme hatasının ana sebebi ne olabilir ..?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Kombide beyin görevinde olan anakart arızalı olabilir. Kombide yanma odasında bulunan ateşlemeye ve alev algılamaya yardımcı olan iyonizasyon elektrodunda veya ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Kombide şebekeden gazı alarak, bir kısmını brülöre gönderen ve brülörde yanma oluşmasını sağlayan gaz valfi arızalı olabilir.

Petek Yıkama