Eca Citius Premix C34 Arızası

Eca Citius Premix C34 Arızası Nedir?

Düşük besleme gerilimi problemi.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Arıza durumunun yaşanma sebebi şebeke voltajıdır. Şebeke voltajı her zaman sabit değildir ve dalgalanmalar olur. Ancak kombiye veya daireye gelen voltaj çok düşük veya çok yüksekse kombi bu durumdan etkilenerek arızalanabilir. Bu arıza kodu da bu sebeple kombinin arızaya geçtiğini belirtir.

Bu gibi durumlarda kullanıcının yapabileceği bir işlem yoktur. Genel olarak cihaz resetlense de sorun düzelmez. Çünkü cihaz bu arıza durumunda otomatik reset konumundadır. Yani voltaj düzeldiğinde sorunun düzelme ihtimali de vardır. Ancak uzun süre beklenmesine rağmen, cihaz kapatılıp açılmasına veya resetlenmesine rağmen yine de arıza durumu devam ediyor veya çok sık yaşanıyorsa mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Arızanın Çözümü

Bu gibi durumlarda muhtemelen düşük gelen voltaj kartı yakmış veya zarar vermiştir. Cihazın beyni olarak tanımlanan elektronik kartı-anakartı kontrol etmek gerekir. Kartta bir hasar var ise tamir-değişim gibi yöntemler ile sorun çözümlenmelidir.

Ancak her zaman kart arızası olmayabilir. Bu durumda binaya ve daireye gelen elektriği de kontrol etmek gerekir.

DİP NOT! Bu gibi arıza durumlarını çok sık yaşıyorsanız mutlaka voltaj düzenleme özelliğine sahip “kombi regülatörü” cihazı kullanmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama