Baymak Dolcevita Felice/Falke Master Kombi Kullanımı

Baymak Dolcevita Felice/Falke Master Kombi Nasıl Kullanılır?

Önemli Bilgi: Sayfamızda yer verdiğimiz bilgiler Baymak Dolcevita Felice 24 ve Baymak Falke Master model kombi kullanım kılavuzu ile alakalı bilgilerdir.

Baymak Dolcevita Felice/Falke Master Kombi Kullanımı

  1. 1 numaralı düğme
  2. Sıcak su ayar düğmesi
  3. 2 numaralı düğme
  4. Kalorifer ısı ayar düğmesi
  5. 3 numaralı düğme
  6. Açma-kapama/konum seçme/reset düğmesi
  7. 4 numaralı gösterim
  8. Arıza kodu, ısı derecesi, parametre ayar gösterim ekranı

Kombi Ekranında Beliren Semboller ve Anlamları

 • Petek simgesi: Kombi ısıtma modunda
 • Musluk simgesi: Kombi sıcak su modunda
 • Alev simgesi: Brülör devrede, alev oluşumu
 • Alev üzerine x işaretli simge: Brülör devre dışı, alev yok
 • Üçgen içinde ! işaretli simge: Jenerik hata
 • R simgesi: Reset gerektiren arıza durumu
 • Kap içinde aşağı ok işaretli simge: Düşük su basınç sorunu

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

3 numaralı düğmeyi sağ tarafta bulunan “güneş” simgesine getirin. Bu konum yaz konumu yani sadece sıcak su konumudur. Cihaz bu konumda yalnızca sıcak su beklentinize yanıt verir.

Sıcak Su Ayarı Yapma

1 numarası ile gösterdiğimiz musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirerek sıcaklık ayarını yükseltebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız dereceyi görebileceğiniz için talebinize bağlı ayarı düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece çok kısa süreliğine görüntülenir. Sonrasında çıkış suyu sıcaklık derecesi ekranda belirecektir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Kış konumuna geçmek için 3 numaralı konum seçme düğmesini sol tarafta yer alan “kar” simgesine doğru çevirin. Bu konum kış konumuna geçişi sağlar. Kombi kış konumunda iken ısıtma yapar ve sıcak su talebini karşılar. Her iki işlemi aynı anda yapamaz. Kış modunda sıcak su talebi için musluğu açarsanız sıcak su talebinize karşılık verir, bu durumda kalorifer devresini kapatır. Musluğu ihtiyaç dışında kapattığınızda kalorifer devresi yeniden çalışmaya geçer, kaloriferler ısıtmaya devam eder.

Kalorifer Isı Ayarı Yapma

2 numarası ile gösterdiğimiz petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirerek ısıtma ayarı yapabilirsiniz. Düğmeyi çevirdiğiniz an ekranda derece görüntülenir. Bu sayede hangi sıcaklık ayarını seçtiğinizi görebilirsiniz. Kullanıma bağlı olarak ısıtma ayarını bu düğme ile düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz. Ekrandaki ısıtma ayarı kısa süreliğine ekranda belirir. Birkaç saniye sonra çıkış suyu sıcaklık değeri ekranda belirir.

Kombiyi Resetleme>

Baymak Dolcevita Felice/Falke Master Kombi Kullanımı sırasında ekranda “E” harfi ile başlayan bir arıza kodu ile birlikte “R” sembolü belirse o arıza durumu reset işlemi gerektirmektedir. 3 numaralı konum seçme/reset düğmesini en altta yer alan “R” konumuna çevirin. Birkaç saniye kadar bu şekilde bekleyin. Daha sonrasında yeniden bir öncesi çalışma konumuna (yaz-kış) geri çevirin. İşlemi arıza düzelmediği sürece birkaç defa tekrarlayabilirsiniz. Arızada yine bir düzelme durumu olmaz ise;

Baymak Dolcevita Felice 24 modeli için; Baymak Dolcevita Felice 24 Arıza Kodları linkini tıklayarak bilgilere ulaşabilirsiniz.
Baymak Falke Master modeli için; Baymak Falke Master Arıza Kodları linkini tıklayarak bilgilere ulaşabilirsiniz.

DİP NOT: Ekranda düşük su basınç sembolü ile birlikte “E10” arıza kodu belirdiği zaman kombinize alt kısmında monteli durumda olan doldurma musluğu ile su basın. Su basma işlemi sonrasında düşük su basınç sembolü ile birlikte beliren arıza kodu ekrandan gidecektir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Necdet Akay dedi ki:

  Falke master 240 fi kombi var 4 yıllık kış ayları su basıncı çok çabuk düşüyor…Su dışıarıya akıtıyor ne yapmalıyız…teşekkür ederim…iyi günler…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Necdet Bey… Kombi su akıttığı için basınç çok sık düşüyordur. Ancak su akıntısı durumları için servis yardımı almalısınız. Kullanıcı olarak sizi uzaktan yönlendirebileceğimiz bir işlem bulunmuyor maalesef.

  2. ilhan selçuk özdemir dedi ki:

   kışın ideal petek sıcaklığı kaç olmalıdır kaç derecede çalıştırmamız uygun olur

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba İlhan Bey… Petek sıcaklığının ideali diye bir şey yok aslında. Yani kullanıcı için ideal sıcaklık neyse o dur. Siz dairenizi hangi ısıda ısıtabiliyorsanız sizin için ideal o sıcaklıktır. Biz buradan bir tavsiyede bulunamayız. Dairenizin konumunu, binanızın ısı yalıtımını, kombinizin net marka modelini bilsek bile bir öneride bulunamayız.

 2. Metin yildiz dedi ki:

  E 10 yazisi cikiyo vanadan su verince diğer taraftan su bosaliyo

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Kombinizde su akıntısı sorunu olduğu için siz su bastıkça kombi su tahliyesine devam ediyor. Su akıntısı yani su kaçağı durumu giderilmeden bir sonuç alamazsınız ve kombiye çok sık su bastığınız için de doldurma musluğu bi zaman sonra bozulur, kapanmaz veya açılmaz. Su akıntısı durumu için servis yardımı almalısınız. Bunun için bize 444 1 837 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama