Doğalgaz Çalışmıyor

Doğalgaz Neden Çalışmaz?

Doğalgaz çalışmıyor derken bahsedilen daireye doğalgaz gelmemesi mi yoksa doğalgazlı olan kombinin mi çalışmaması bu sorunun yanıtı önemlidir. Sorunun yanıtına göre de uygulanacak işlemler kadar gerekli olan kontroller değişmektedir. Sizlere her iki durumda da yaşanılan sorunları ve sebeplerini kısaca sıralayalım.

Ocak ve Kombi Yanmıyor

  • Gaz vanası kapalı olabilir Kapının dışında yer alan gaz vanasını kontrol etmeniz gerekir. Eğer gaz vanası kapalı ise bu sebeple ocak ve kombi çalışmıyor olabilir. Gaz vanasının açık olduğu nasıl anlaşılır? bilgi için linki tıklayabilirsiniz. Vana kapalı durumda ise mutlaka açın.
  • Gazınız kesilmiş olabilir Eğer faturayı ödemekte güçlük çektiniz ve yatırmadıysanız bu durumda gazınız kesilmiş olabilir. Kapı dışında yer alan gaz vanasına bakın. Vana üzerinde kırmızı mühür varsa kesilmiş olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda faturanızı ödeyin. Doğalgaz faturasını ödeyemiyorsanız doğalgaz faturasını taksitlendirme linkini tıklayarak bu konuda ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Faturayı ödeyene kadar kombiyi gaz vanasından ve açma-kapama düğmesinden kapatın. Faturayı ödedikten sonra doğalgaz firmasını arayın ve ekiplerin gelip gazı açmasını bekleyin. Ekipler gazı açtıktan sonra kombinizi ve ocağınızı çalıştırabilirsiniz.
  • Gaz çalışması olabilir Gaz vanaları açık durumda, gaz vanasında mühür yok, buna rağmen ocağa ve kombinize gaz gelmiyorsa bölgede çalışma olabilir. Muhtemelen bu durum kat sakinlerinde de vardır. Bölgede yer çalışması veya doğalgaz çalışması varsa bu sebeple gazı kesmişlerdir. Gaz açıldığında sorun düzelecek ve ocak ile kombiye yeniden gaz gelerek çalışma olacaktır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama