Doğalgaz Faturalarında Taksitlendirme

Doğalgaz Faturasını Taksitle Ödeme

Özellikle de İGDAŞ tarafından başlatılan ödeme kolaylığı hemen her bir doğalgaz kullanıcısını yakından ilgilendiriyor. Dilerseniz farklı bankalara ait olan kredi kartlarınızla doğalgaz faturalarınızı taksitlendirebiliyor bu sayede doğalgaz kesintilerinin önüne geçerek kendinize ödeme kolaylığı tanıyabiliyorsunuz. Kullandığınız kredi kartınıza göre minimum ödeme seçenekleri de bulunuyor. Bu konudaki detaylı bilgiye ulaşmak için İGDAŞ ı arayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra İGDAŞ tüm doğalgaz kullanıcılarına SABİT ÖDEME SİSTEMİ sunarak da yardımcı olmaya çalışıyor. Kış aylarında kabarık gelen doğalgaz faturalarınızla başınız dertte ise bu kampanyayı kaçırmayın diyoruz. Detayları aşağıdaki metinde sunulmuştur.

Sabit Ödeme Sisteminin Avantajları Nelerdir?

 • Kış aylarında yüksek gelen faturalar uzun bir döneme yayılarak daha küçük parçalar halinde ödeniyor.
 • Kullanıcı faturasının son ödeme tarihini kendi belirliyor, bu sayede bütçesini de faturasının son ödeme tarihine göre ayarlamış, faturayı ödemekte zorluk çekmemiş oluyor

Sabit Ödeme Sistemi her bir doğalgaz abonesi tarafından tercih edilebilir. Kullanıcı olarak yüksek gelen doğalgaz faturalarınızdan muzdarip iseniz bu fırsatı kaçırmayın diyoruz.

Uygulama Nasıl Başlatılıyor?

 • Doğalgaz abonelik eski ise geçmiş dönem doğalgaz tüketimine bakılır, abonelik yeni ise bu durumda kendi sınıfından olan diğer abonelerin yakıt tüketimine bakılır ve bir miktar çıkarılır. Sisteme geçiş sırasında yapılan sözleşmede kullanıcı son ödeme tarihini kendi belirler, buna istinaden her ay sabit fatura gelir.

Sistemden Kimler Yararlanabilir?

 • Doğalgaz abonesi olan tüketiciler,
 • Fatura borcu olmayan tüketiciler (ödenmemiş fatura ya da son ödeme tarihi geçmiş fatura varsa yararlanamazsınız, faturayı ödemeniz gerekir ve borcunuz olmamalıdır)
 • Doğalgaza aboneliğiniz var ise sadece kendi adınıza başvuruda bulunarak yararlanabilirsiniz.

Sabit Ödeme Sistem Sözleşmesi; sözleşmenin gerçekleştiği tarihe göre belirli bir süreyi yani 12 ayı kapsamaktadır. Kullanıcı sözleşme bitiminde bir başvuruda bulunmaz ise sözleşme kendiliğinden yenilenir. Bunun için kullanıcının doğalgaz firmasını araması veya doğalgaz firmasına giderek sözleşmeyi yenilemesine gerek yoktur. Kullanıcı sözleşmeden çıkmak ya da fesih etmek isterse eğer (taşınma ya da ölüm gibi durumlarda) mahsuplaşma yapılır ve sözleşme sona erdirilir.

Kullanıcı isterse sözleşmeden çıkabilir. Yalnız girmiş olduğu dönem son bulmadan yeniden sisteme giriş yapamaz. Sözleşmeyi kabul etme tarihinden, mahsuplaşma tarihine kadar olan sürede sabit faturada bulunan; “düzeltme katsayısı”, “ortalama birim fiyatı”, “ortalama üst ısıl değer” değişimlerinden kaynaklanacak farklar mahsuplaşmada dikkate alınmaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Naim dedi ki:

  Dogal gaz faturalarını taktit yapmıyorlarmı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Naim Bey… Kombi servisi olduğumuz için bu konuda net bilgi sahibi değiliz. Ancak net bilgiye ulaşmak için 187 yi arayabilirsiniz.

 2. MİKAİL KORKMAZ dedi ki:

  BENİM DOĞALGAZIM KAPANDI İŞSİZ OLDUĞUM İÇİN ÇALIŞMADĞIM İÇİN YATIRAMADIM TOPLAM FATURAM 3500 TL BEN BU BORCUMU YAPILANDIRMAK İSTİYORUM HER AY NE KADARSA ÖDEMEK İSTİYORUM

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mikail Bey… İşlemleri biz değil doğalgaz firması yapmaktadır. 187 ile görüşerek bu konuda daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Petek Yıkama