Demirdöküm Millennium Plus Kombide F22 Arızası

Demirdöküm Millennium Plus Kombide F22 Arızası Nedir?

Yüksek tesisat su basınç sorunudur. (Bar değeri 2,7 üzerinde)

Millennium Plus Kombide Basınç Nasıl Görüntülenir?

 • Millennium Plus model kombilerde basınç göstergesi bulunmaz. Millennium Plus kombide basınç değerini görüntülemek için; kombiyi önce “0” konumuna getirin yani kapatın. Birkaç saniye sonra “1” konumuna getirin yani açın. Açtığınız an ekranda basınç değeri belirecektir. (mesela 2,7 bar gibi) Bu şekilde basıncın düşük veya yüksek olduğunu ya da hangi konumda olduğunu anlayabilirsiniz.

Millennium Plus Kombi F22 Arızası Çözümü

 • Kalorifer havasını alın Millennium Plus model kombiye en yakın kalorifer havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. Yüksek basınç durumlarında tavsiye edilen en önemli ve en basit uygulamadır. Özellikle de kombinize en yakın kalorifer havasını alırsanız basıncı daha kısa sürede düşürmüş olursunuz. Diğer kaloriferlerde de işlemi uygulamanızda bir sakınca yoktur. Kaloriferin üst yan kısmında yer alan müşür bölümünü düz tornavida veya hava alma anahtarı ile açın. Altına da bir kap ya da kova tutun ki gelen su yere akmasın. Bir miktar su alın ve su aldıkça kombideki basıncı görüntüleyin. Bu şekilde yüksek basıncı düşürebilir, ideal basınç seviyesini ayarlayabilirsiniz.
 • Tahliye vanasını açın Tahliye vanası kombideki emniyet ventili değildir. Emniyet ventili ile karıştırılmamalıdır. Tahliye vanası genelde her tesisatta bulunmaz. Boruların olduğu yerde genelde kırmızı renktedir. Açıldığında tazyikli su akar ve yüksek basınç bu şekilde de düşürülebilir. Dilerseniz bu şekilde de yüksek basıncı düşürüp ideal su basıncını ayarlayabilirsiniz.

Kombi Su Basıncı Nasıl Düşürülür?

Demirdöküm Millennium Plus Kombide F22 Arızası durumunda sunulan bu iki yöntemden hangisi kolayınıza gidiyor ise uygulayarak sorunu servis desteği almadan kendiniz de çözümleyebilirsiniz. İşlemi normal şartlarda yapmanız esnasında kombinin açık olması veya kapalı olması önemli değildir. Yalnız Millennium Plus model kombilerde basınç göstergesi olmadığı için basıncı görüntülemek adına kombiyi açık tutmanızı tavsiye ederiz. Zaten uygulama sonrasında basınç düştüğünde ekrandaki hata kodu da silinecektir. Bu şekilde sorunu çözümlediğinizi anlayabilirsiniz.

DİP NOT: Belirtilen uygulamaları sadece kombiye fazla su bastığınız zaman uygulamalısınız. Kombi basıncı kendiliğinden yükselerek cihaz bu arızaya geçtiyse siz bu işlemleri yaptıkça kombi basıncı yine yükselmeye devam edecektir. O yüzden bu gibi durumlarda işlem yapmadan servis yardımı almanızı öneririz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. YÜKSEL KARAAĞAÇ dedi ki:

  MERHABA, BAR BASINCI ZAMAN ZAMAN DEĞİŞİYOR, SU VEREREK VEYA ALARAK AYAR YAPIYORUM FAKAT. SICAK SUYU BAZEN VERİYOR BAZEN VERMİYOR. SU AKIŞ ANAHTARINI DEĞİŞTİRDİM.FAKAT GENE ARIZA DEVAM EDİYOR . ARIZA: SICAK SU DEVAMLI AKMIYOR BAZEN SOĞUK BAZEN SICAK AKIYOR. ESAS ARIZA NEDİR. TEŞEKKÜRLER…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yüksel Bey… Öncelikle basıncın sürekli olarak düşmesi veya yükselmesi normal bir durum değildir. Ayrıca sürekli su basmak veya sürekli yüksek basıncı düşürmek de çözüm değildir. Daha doğrusu kalıcı çözüm değil, geçici çözümdür. Bu açıdan bi servis yardımı almanızı öneririz. Cihaza bi bakım işlemi gerekebilir. Bu durum dışında sıcak suda yaşadığınız dalgalanma yani suyun bir ısınıp bir soğuması durumu tek bir muslukta oluyorsa o musluk filtresinde tıkanma olabilir, musluk bozuk olabilir ya da oraya gelen tesisatınızda bir sorun olabilir. Bu durum tüm musluklarda yaşanıyorsa sorunu sadece yerinde görerek bir tespit yapabiliriz. Sıcak su sorunlarda kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan bilgi aktarmak çok zor maalesef.

Petek Yıkama