444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Demirdöküm Millennium Plus Kombide F22 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Demirdöküm Millennium Plus Kombide F22 Arıza Kodu Nedir?

Yüksek tesisat su basınç sorunudur. (Bar değeri 2,7 üzerinde)

Millennium Plus Kombide Basınç Nasıl Görüntülenir?

  • Millennium Plus model kombilerde basınç göstergesi bulunmaz. Millennium Plus kombide basınç değerini görüntülemek için; kombiyi önce “0” konumuna getirin yani kapatın. Birkaç saniye sonra “1” konumuna getirin yani açın. Açtığınız an ekranda basınç değeri belirecektir. (mesela 2,7 bar gibi) Bu şekilde basıncın düşük veya yüksek olduğunu ya da hangi konumda olduğunu anlayabilirsiniz.

Demirdöküm Millennium Plus Kombide F22 Arızası Çözümü

  • Kalorifer havasını alın Millennium Plus model kombiye en yakın kalorifer havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. Yüksek basınç durumlarında tavsiye edilen en önemli ve en basit uygulamadır. Özellikle de kombinize en yakın kalorifer havasını alırsanız basıncı daha kısa sürede düşürmüş olursunuz. Diğer kaloriferlerde de işlemi uygulamanızda bir sakınca yoktur. Kaloriferin üst yan kısmında yer alan müşür bölümünü düz tornavida veya hava alma anahtarı ile açın. Altına da bir kap ya da kova tutun ki gelen su yere akmasın. Bir miktar su alın ve su aldıkça kombideki basıncı görüntüleyin. Bu şekilde yüksek basıncı düşürebilir, ideal basınç seviyesini ayarlayabilirsiniz.
  • Tahliye vanasını açın Tahliye vanası kombideki emniyet ventili değildir. Emniyet ventili ile karıştırılmamalıdır. Tahliye vanası genelde her tesisatta bulunmaz. Boruların olduğu yerde genelde kırmızı renktedir. Açıldığında tazyikli su akar ve yüksek basınç bu şekilde de düşürülebilir. Dilerseniz bu şekilde de yüksek basıncı düşürüp ideal su basıncını ayarlayabilirsiniz.

Kombi Su Basıncı Nasıl Düşürülür?

Kombideki Yüksek Basınç Nasıl Düşürülür?

Demirdöküm Millennium Plus Kombide F22 Arızası durumunda sunulan bu iki yöntemden hangisi kolayınıza gidiyor ise uygulayarak sorunu servis desteği almadan kendiniz de çözümleyebilirsiniz. İşlemi normal şartlarda yapmanız esnasında kombinin açık olması veya kapalı olması önemli değildir. Yalnız Millennium Plus model kombilerde basınç göstergesi olmadığı için basıncı görüntülemek adına kombiyi açık tutmanızı tavsiye ederiz. Zaten uygulama sonrasında basınç düştüğünde ekrandaki hata kodu da silinecektir. Bu şekilde sorunu çözümlediğinizi anlayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.