Demirdöküm Atron F02 Arızası

Demirdöküm Atron F02 Arıza Kodu Nedir?

Sıcak su ntc sinde (sensöründe) problem olduğunu bildiren arıza kodudur.

Kullanıcı Neler Yapabilir?

Atron kombide F02 hata kodu ile karşılaşıldığı zaman kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem olmaz. Sadece önerilen kombinin resetlenmesidir. Ekranın hemen altında yer alan reset düğmesine bir kez basmalısınız. Sonrasında cihaz resetlenmiş olur. Arıza durumu tekrar eder ise işlemi 3 kez daha yapabilirsiniz. 3 resetleme işlemi sonrasında sorunda hala bir düzelme durumu olmaz ise mutlaka yardım için servisi aramalısınız. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda resetleme dışında yapabileceğiniz işlem ya da uygulama yoktur.

Hangi Parçalarda Sorun Olabilir?

  • Sıcak su ntc sinde arıza olabilir Sıcak su talebinde sıcak suyun alınmasına yardımcı olan parçadır. Sensör ya da ntc olarak bilinir. Arızalandığı zaman sıcak su talebine yanıt alınamaz ve genelde sıcak su arızalarında da karşımıza çıkabilir. Arıza durumunda değişimi gerekmektedir. Parçanın tamiri olmamaktadır. Değişim işlemi için de uzman yardımı alınmalıdır.
  • Sıcak su ntc kablolarında kopma olabilir Sensör kablolarında kopma olduğu zaman sensör işlevini yapamaz ve bu nedenle de ekranda f02 hata kodu belirir. Bu durumda kopma durumuna müdahale gerekir. Sorunun çözümlenmesi için de mutlaka işin uzmanından yardım almalısınız.
  • Sıcak su ntc kablolarında kısa devre olabilir Sensör kablolarında kısa devre olduğu zaman da yine Atron kombide f02 hata kodu yer alabilmektedir. Uzman servis yardımı alırsanız eğer kısa devre durumu tespit edilerek sorun giderilir. İşlemi kendiniz yapmaya çalışmayın aksi halde sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.
  • Sensör borularında nemlenme olabilir Sıcak su sensörü borularında nemlenme olduğunda da bu arıza durumu ile karşılaşılabilir. Çok nadir karşılaşılan bir durum olsa da sorunun yaşanılmasına etmen olabilir. Uzman ekip tespiti ve müdahalesi ile sorun çözümlenebilir.

Yine de net arıza tespiti ve çözüm adına servis yardımı almanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

    1. Merhaba Efendim… Demirdöküm Atron model kombilerde F2 arızası sıcak su sensör sorunudur. Sıcak su sensöründe, sensör bağlantılarında, kablolarında sorun olabilir ya da anakart arızası olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz herhangi bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınızç

Petek Yıkama