Demirdöküm Atron F02 Arızası

Demirdöküm Atron F02 Arıza Kodu Nedir?

Sıcak su ntc sinde (sensöründe) problem olduğunu bildiren arıza kodudur.

Kullanıcı Neler Yapabilir?

Atron kombide F02 hata kodu ile karşılaşıldığı zaman kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem olmaz. Sadece önerilen kombinin resetlenmesidir. Ekranın hemen altında yer alan reset düğmesine bir kez basmalısınız. Sonrasında cihaz resetlenmiş olur. Arıza durumu tekrar eder ise işlemi 3 kez daha yapabilirsiniz. 3 resetleme işlemi sonrasında sorunda hala bir düzelme durumu olmaz ise mutlaka yardım için servisi aramalısınız. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda resetleme dışında yapabileceğiniz işlem ya da uygulama yoktur.

Hangi Parçalarda Sorun Olabilir?

 • Sıcak su ntc sinde arıza olabilir Sıcak su talebinde sıcak suyun alınmasına yardımcı olan parçadır. Sensör ya da ntc olarak bilinir. Arızalandığı zaman sıcak su talebine yanıt alınamaz ve genelde sıcak su arızalarında da karşımıza çıkabilir. Arıza durumunda değişimi gerekmektedir. Parçanın tamiri olmamaktadır. Değişim işlemi için de uzman yardımı alınmalıdır.
 • Sıcak su ntc kablolarında kopma olabilir Sensör kablolarında kopma olduğu zaman sensör işlevini yapamaz ve bu nedenle de ekranda f02 hata kodu belirir. Bu durumda kopma durumuna müdahale gerekir. Sorunun çözümlenmesi için de mutlaka işin uzmanından yardım almalısınız.
 • Sıcak su ntc kablolarında kısa devre olabilir Sensör kablolarında kısa devre olduğu zaman da yine Atron kombide f02 hata kodu yer alabilmektedir. Uzman servis yardımı alırsanız eğer kısa devre durumu tespit edilerek sorun giderilir. İşlemi kendiniz yapmaya çalışmayın aksi halde sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.
 • Sensör borularında nemlenme olabilir Sıcak su sensörü borularında nemlenme olduğunda da bu arıza durumu ile karşılaşılabilir. Çok nadir karşılaşılan bir durum olsa da sorunun yaşanılmasına etmen olabilir. Uzman ekip tespiti ve müdahalesi ile sorun çözümlenebilir.

Yine de net arıza tespiti ve çözüm adına servis yardımı almanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Muhammet Gönen dedi ki:

  Merhaba evimden demir döküm nitron kombi var ve F02 hası verdi usta çağırdım sıcak su sensörü değişti kombin nin çalışmasında bir problem yok sıcak su veriyor ateşleme yapıyor lakin F02 arza kodu silinmedi bunun nedenini başka ne olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammet Bey… Takılan sensör bozuk değilse veya doğru takıldıysa; bağlantıları, borularda nemlenme olabilir, kart arızası olabilir. Cihazı yerinde incelemek gerekiyor.

 2. Kubilay dirin dedi ki:

  Demirdöküm atron kombinde f02 arızası vermeye başladı bı sure sonra ise bataryalardaki sıcak su basıncı oldukça düştü acaba sorun nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kubilay Bey… Atron model kombilerde F02 arızası makalemizde bahsettiğimiz gibi sensöre bağlıdır. Genel olarak sensörü, sensör bağlantılarını ve kartı kontrol etmek gerekir. Harici olarak suyun debisi düştüyse bu durum hem kombiye hem de tesisatınıza bağlı olabilir. Cihazı ve tesisatı yerinde incelemek gerekiyor.

 3. kaan dedi ki:

  demirdöküm atron f02 hatası veriyor ortalama kaç tl ye yapılıyor?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kaan Bey… Arıza detayları makalemizde yazmaktadır. Ancak fiyat konusunda ortalama bilgi almak istiyorsanız; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 4. Mine dedi ki:

  Kombiye daha yeni bakım yaptırdık F2 hatası veriyor, petekler sıcak kapattım doğalgazı ama hata almaya devam ediyoruz. Kombinin fazla yanmsından ötürü olabilir mi bu hata?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mine Hanım… Kombiniz Atron modeli ise F2 arızası makalemizde de açıkladığımız gibi sensöre bağlı bir sorundur. Sensörler genelde yüksek sıcaklığa dayanıklıdır. Ancak yine de arızalanabilmektedir. Neden arıza oluşturduğunu bilemeyiz tabi. Sorunu yerinde görüp bi tespit yapmamız gerekiyor.

 5. Demirdöküm atron kombide f -2 arızası nedir dedi ki:

  Demirdöküm atron kombide f-2 arızası

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Efendim… Demirdöküm Atron model kombilerde F2 arızası sıcak su sensör sorunudur. Sıcak su sensöründe, sensör bağlantılarında, kablolarında sorun olabilir ya da anakart arızası olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz herhangi bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınızç

Petek Yıkama