Demirdöküm Sargon Premix Kombi Kullanımı

Demirdöküm Sargon Premix Kombi Nasıl Kullanılır?

 1. 1 numaralı gösterim
 2. Program saati
 3. 2 numaralı düğme
 4. Sıcak su ayar düğmesi
 5. 3 numaralı düğme
 6. Kalorifer ısı ayar düğmesi
 7. 4 numaralı düğme
 8. Açma/kapama/konum değiştirme düğmesi
 9. 5 numaralı gösterim
 10. LCD ekran
 11. 6 numaralı gösterim
 12. Manometre (bar göstergesi)

Sargon Premix Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

İlk olarak 4 numaralı düğmeyi sağ tarafta bulunan musluk simgesine getirin. Bu şekilde yaz konumunu (sıcak su konumunu) açmış olursunuz. Sonrasında ise 2 numaralı sıcak su ayar düğmesini sağa doğru çevirin. Siz düğmeyi sağa doğru çevirdikçe ısı ayarı yükselecek, sola doğru çevirdikçe ısı ayarı düşecektir. Ekranda ayarladığınız sıcak su ayar derecesi kısa süreliğine belirecektir. Ekranı takip ederek ideal sıcak su ayarına getirebilirsiniz. Sıcak su musluğunu açtığınızda kombi devreye girecek suyu ısıtacaktır. Ekranda beliren derece de sizin ayarladığınız derecenin üstüne çıkacaktır. Bu kombi çıkış suyu sıcaklığı demektir. Musluğu kapattığınızda derecenin düştüğünü görürsünüz.

Sargon Premix Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

İlk olarak 4 numaralı düğmeyi sol tarafta bulunan petek ve musluk simgesine getirin. Bu şekilde kombiyi kış konumuna (petek ve sıcak su konumuna) almış olursunuz. Daha sonra 3 numaralı düğmeyi sağa çevirerek ısıtma ayarı belirlemelisiniz. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz sürece derece artar. Dereceyi ekrandan görüntüleyebilirsiniz. Dereceyi düşürmek için de 3 numaralı kalorifer ısı ayar düğmesini sol tarafa doğru çevirebilirsiniz. Ayarlama yaptıktan sonra ekranda alev sembolü yanacaktır. Kış konumunda sıcak su musluğunu açtığınız zaman kombi kalorifer konumunu kapatacak, musluğu kapattığınızda kalorifer konumunu yeniden açacaktır.

Sargon Premix Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Sargon Premix Kombi Kullanımı sırasında kombi ekranında arıza kodu olduğu zaman 4 numaralı açma/kapama düğmesini kullanarak kombiye reset atabilirsiniz. Düğmeyi “0” konumuna getirdiğinizde kombi kapanır. Bir süre sonra yeniden mevcut konumuna (yaz ya da kış konumuna) getirdiğinizde kombi açılır. Bu şekilde cihazı resetlemiş olursunuz. Arıza halinde reset işlemini birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Birkaç resetleme işlemine karşın arıza yine de devam ederse Demirdöküm Sargon Premix Arıza Kodları linkini tıklayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Ahmet Özdenkaya dedi ki:

  İyi günleri. Demirdöküm Sargon Premix kombimizin genleşme tankı su kaçırıyor değişmesi gerekmektedir.Fiyat alabilirmiyim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 2. Sahir Işlak dedi ki:

  Merhabalar.. annemlerde sargon premix var…Oda termostatı da var…Bu durumda program saati hangi konumda olmalı? 0- saat-1 . saat konumu 0 ve 1 olduğunda durm ne oluyor açıklar mısınız? Teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sahir Bey… Firma olarak oda termostatı hizmeti vermediğimiz için size bu konuda yardımcı olamıyoruz maalesef. Oda termostatını monte eden veya hizmet sunan firmalardan yardım alabilirsiniz.

 3. Banu catker dedi ki:

  Kombi kis konumunda sadece cesme suyunu isitiyor. Cesmeyi kapatinca petege geciste atesleme 30 sn sonra duruyor f4 hatasi veriyor ama suda calisiyor bana cvp verirmisiniz lutfen

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Banu Hanım… Kombi peteği ısıtmıyor ve F4 arızasına geçiyor. F4 gaz yokluğu arızasıdır. Dairede ani bir gaz kesintisi olabilir veya brülördeki alev bir sebeple sönüyor olabilir. Bu durumda cihazı sadece resetlemeniz gerekir. Ancak arıza durumunda düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız.

 4. Hüseyin Laçin dedi ki:

  15-20 dakika evi ısıtıp sonra duruyor nedeni nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Kombiler sürekli çalışan cihazlar değildir. Ayarlanan ısıya geldikten sonra brülördeki alev söner. Pompa devir daim işlemine bir süre kadar devam eder. Sıcaklık düştüğünde cihaz yeniden devreye girer. Belirttiğimi durum söz konusu ise cihazınızda bir sorun yok diyebiliriz.

 5. Yıldız Yıldırım dedi ki:

  Demirdöküm Sargon premix 4 nolu açma kapama düğmesi kırıldı,elinizde mevcut mu
  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yıldız Hanım… Firma olarak parça satışı yapmıyoruz maalesef. Biraz eski model olduğu için parçayı araştırmamız gerekiyor.

Petek Yıkama