Baymak Brötje Novadens/Star Bridge Kombi Kullanımı

Baymak Brötje Novadens/Star Bridge Kombi Nasıl Kullanılır?

Önemli Bilgi: Makalemizde sunduğumuz bilgiler Baymak Brötje Novadens/Star Bridge 24 Fi model Kombi Kullanımı ile alakalı bilgilerdir.

Baymak Brötje Novadens/Star Bridge Kombi Kullanımı

  1. K1 düğmesi
  2. Reset düğmesi
  3. K2 düğmesi
  4. Açma-kapama/konum seçme düğmesi
  5. K3 düğmesi
  6. Kalorifer ısısını düşürme (-)
  7. K4 düğmesi
  8. Kalorifer ısısını yükseltme (+)
  9. K5 düğmesi
  10. Sıcak su ısısını düşürme (-)
  11. K6 düğmesi
  12. Sıcak su ısısını yükseltme (+)

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Ekranın sol altında musluk simgesini görene kadar K2 konum seçme düğmesine basın. Musluk simgesi belirdiğinde yaz konumuna geçmiş olursunuz ve kombi sadece sıcak su talebinizi karşılar. Petek konumu yani ısınma devre dışı olur.

Sıcak Su Derecesini Ayarlama

Bunun için musluk simgeli K5 ve K6 düğmelerini kullanmalısınız. + ile derece yükselir, – ile derece düşer. Ekranda ayarladığınız sıcak su derecesini görebilirsiniz. Ayarlama sonrasında ekranda set edilen (ayarlanan) sıcak su derecesi kısa süreliğine belirir. Sonrasında ise ekranda çıkış suyu sıcaklık derecesi görüntülenir. Musluğu sıcak su talebi için açtığınızda ekranda musluk sembolü yanıp söner. Sıcak su talebi sona erdiğinde ise musluk sembolü sabit yanar.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Öncelikle K2 düğmesine ekranda petek ve musluk simgesi belirene kadar basmanız gerekir. Petek ve musluk simgesi belirdiğinde kış konumuna geçmiş olursunuz. Kış konumunda kombinin önceliği sıcak su dur. Sıcak su talebi için musluğu açtığınızda ekranda musluk simgesi yanıp söner. Petek konumu kapanır. Sıcak su musluğunu kapattığınızda ekranda musluk simgesi sabit yanar petek simgesi yanıp sönmeye başlar ve petek konumu devreye girer.

Kalorifer Sıcaklık Derecesini Ayarlama

Kalorifer ısısını K3 ve K4 düğmeleri ile ayarlayabilirsiniz. + düğmesine bastığınızda derece yükselir, – düğmesine bastığınızda derece düşer. Ekranda ayarladığınız dereceyi görebilirsiniz. Beklentiniz olan ısıtma ayarını seçebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece kısa süreliğine yer alır. Sonrasında çıkış suyu sıcaklık derecesi görüntülenir. Kış konumunda talep ne ise (sıcak su ya da ısınma) ekranda o konumun çıkış suyu sıcaklık derecesi belirir.

Kombiyi Resetleme

Baymak Brötje Novadens/Star Bridge Kombi Kullanımı sırasında ekranda “E” ve “F” harfi ile beliren arıza kodlarından “E” harfi ile başlayan arıza durumlarında servis öncesi resetleme işlemi yapabilirsiniz. “F” harfi ile beliren arıza durumlarında resetleme işlemi yapmadan direkt servis çağırmanız gerekmektedir. Arıza durumlarında servis öncesi resetleme işlemi yapmak üzere K1 (Reset) düğmesine bir kez basmalısınız. Arıza tekrarında resetleme işlemini birkaç kez uygulayabilirsiniz. Arızada yine bir düzelme olmaz ise teknik bilgi almak için;

Baymak Brötje Novadens modellerde; Baymak Brötje Novadens Arıza Kodları linkini tıklayın.
Baymak Brötje Star Bridge 24 Fi modellerde Baymak Brötje Star Bridge 24 Fi Arıza Kodları linkini tıklayın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (22 Yorum)

 1. Adem Karadaş dedi ki:

  Mrb benim kombi novadens extra ben oda termostadinda kullanmak istiyorum termostadi odaya bağladım termostattaki gösterge fazla değişkenlik yapmıyor 24.1 veya ovivarlsrda duruyor dicakligida 23.5 ayarladım bu kombide artı eksi 0.5 enson star biridge gibi 0.1veya 0.2 gibi dereceleri ayarliyamiyormuyuz denemek için sıcaklığı 24 yaptım kombi çalıştı petekler çok ısındı kaç dereceye gelince duracak kombi deli gibi yanıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Oda termostatı bağlantısı sonrası kart üzerinden parametre ayarlarının girilmesi gerekir. Bu ayarlar girilmediyse kombi kafasına göre çalışır. Bu yüzden aşırı ısıtıyor olabilir. Yine de tabi cihazı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

Petek Yıkama