Baymak Brötje Star Bridge Arıza Kodları

Baymak Brötje Star Bridge Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Brötje Star Bridge 24 Fi/31 Fi model kombiler için geçerlidir.

 1. E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Daha fazla bilgi almak üzere dilerseniz Brötje Star Bridge E01 arızası çözüm sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 1. E02-F02 Arıza Kodu Hatalı alev oluşumudur.
 • Çözüm Alev oluşumunda sorun olduğunu belirtir. Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Resetleme ardından sorun düzelmiyorsa servisi aramanız yardım almanız gerekir. Bu sorunda; kart, gaz valfi, iyon elektrodu gibi parçaları kontrol etmek gerekir.
 1. E03 Arıza Kodu Aşırı ısı limit termostat arızasıdır.
 • Çözüm Bu arıza durumu cihazdaki suyun aşırı ısındığını ve bu sebeple limit termostatın devreye girerek cihazı bloke ettiğini ve korumaya aldığını belirtir. Brötje Star Bridge E03 hatasının çözümü için ve bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E04-E05-E06-F23 Arıza Kodu Hava akış problemidir.
 • Çözüm Bir nevi atı gaz sistemi sorunu da diyebiliriz. Arıza durumunda yapılması gereken işlemleri ve arızalı parçaları öğrenmek isterseniz linki tıklayabilirsiniz.

 1. E08 Arıza Kodu İyonizasyon/elektronik kart sorunudur.
 • Çözüm Cihazın alevi algılamadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda öncelikle cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sonuç değişmiyorsa; iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. E09 Arıza Kodu Gaz valfi geri besleme sorunudur.
 • Çözüm Gaz valfinde veya kartta meydana gelen sorunu belirtir. Bu arıza kodunda cihaza müdahale etmeden servisi aramalı yardım almalısınız.
 1. E12-E21-F25 Arıza Kodu  Anakart problemidir.
 • Çözüm Brötje Star Bridge model kombide anakart sorunu olduğunu belirtir. Bu hata kodlarında cihaz çalışmayacaktır. Anakart tamiri veya değişimi yapılarak sorun giderilebilir. Mutlaka uzman bir Baymak Servisi yardımı almalısınız.
 1. F13 Arıza Kodu Reset düğmesindeki kilitlenmeyi belirtir.
 • Çözüm Reset düğmesini uzun süre kullandığınızda ya da uzun süre basılı tuttuğunuzda reset düğmesi kilitlenir ve cihaz çalışmasını durdurur. Bu durumda yanlış resetleme yapmış olursunuz. Sorunu çözümlemek amacı ile cihazı şalterinden kapatmanız gerekir. Kapatmanız sonrasında birkaç saniye sonrasında yeniden açın sorun düzelecektir.
 1. F22 Arıza Kodu Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir.
 • Çözüm Kombi şebeke elektriği ile çalışır. Kombiye gelen voltaj düşük olduğunda bu sorun yaşanır. Cihaz otomatik kendini resetler. Fakat bir süre kadar beklemeli siz de ara sıra cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelmez ise düşük voltaj sebebi ile anakart yanmış ya da arızalanmış olabilir. Anakarta Baymak Servisi tarafından müdahale edilmesi gerekir. Yalnız müdahale sonrasında sorun düzelse bile aynı sorunun yaşanma ihtimali yine vardır. Bu nedenle de yeniden sorun yaşamamak adına Kombi Regülatörü kullanmalısınız.
 1. F31 Arıza Kodu Kalorifer sensörü problemidir.
 • Çözüm Isıtma sensöründe sorun olduğunu anlayabiliriz. Kalorifer ntc si olarak da bilinen bu parçada sorun olması ya da sensör kablolarında sorun olması sebebi ile sorun yaşanır. Çözüm amacı ile mutlaka uzman servis ekipler tarafından yerinde tespit ve müdahale gerekmektedir.
 1. F32 Arıza Kodu Dış hava sensörü problemidir.
 • Çözüm Genelde büyük dairelerde kombi dışında dışarıda dış hava sensörü bulunmaktadır. Bu her cihazda bulunmaz. Dış hava sensörü dışarıda bulunan sıcaklığa göre kombiyi çalıştırır. Bazen dış hava sensörü olmadan da bu sorun yaşanabilir. Bu durumda sorunun yerinde görülmesi ve tespit edilmesi gerekir. Müdahale de arıza durumuna bağlı değişmektedir.
 1. F33 Arıza Kodu Sıcak su sensörü problemidir.
 • Çözüm Genelde sıcak su arızası yaşanılan bir arıza durumudur. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarda kopma-kısa devre olduğunda bu sorun karşımıza çıkar. Sorunun tespit edilmesi kadar çözüme ulaşması açısından da mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. F37 Arıza Kodu Tesisattaki su basıncının yetersiz olduğu anlamına gelir.
 • Çözüm Brötje Star Bridge model kombilerde düşük su basınç sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu sorunda kombiye su basmanız gerekmektedir. Su basma işlemi doldurma musluğu ile yapılır. Doldurma musluğunu sola çevirerek bar seviyesi 1,5 e gelene kadar su basmalısınız. İşlem sonrası doldurma musluğunu mutlaka kapatın, açık kalmasın. Uygulama sonrası ekranda “AP uyarısı” belirebilir. Brötje Star Bridge AP uyarısı hakkında bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. F59 Arıza Kodu Gaz valfi problemidir.
 • Çözüm Gaz valfi arızası olarak da bilinen arıza kodudur. Yalnız gaz valfinin yanı sıra kombi elektronik kartının da kontrol edilmesi gerekir. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Emrah kanarya dedi ki:

  Kombi çalışıp petek isinmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emrah Bey… Peteklerin çalışmamasının birçok sebebi olabilir. Pompada oluşan arızadan kaynaklı olabilir. Kalorifer sensörü arızalı ya da kalorifer filtresi kombi bakımı düzenli şekilde yapılmadığı için pislik ile tıkamış olabilir. Ana eşanjörde kireçlenme olabilir. Sorunun tespiti için cihazın yerinde incelenmesi gerekir.

 2. Hatice yuksel dedi ki:

  Kombi kac yıllık bilmiyorum yeni geçtik buraya ev sahibine hatırlamıyor kombi çalışırken bazen tık kendi kendine duruyor sonra hemen tekrar çalışıyor normalmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hatice Hanım… Kombi kış konumunda sürekli çalışmaz. Ara sıra dinlenmeye geçer. Ancak dinlenmeye geçtiğinde belirttiğiniz gibi birden durmaz. Bize kalırsa bu harici bir sorun gibi. Bu konuda teknik servis yardımı almanızı öneririz.

 3. BAYMAK BROTJE NOVADENS (yeşil kapak) KOMBİMİZİN FANI ARIZALANDI. TAMİR EDİLEMEZ DEDİLER. YENİSİ VEYA ÇIKMA KAÇ LİRADIR?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet bey, servis ekiplerimizin gelip inceledikten sonra bi fiyat vermeleri gerekmektedir.

Petek Yıkama