444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Bosch Condens 2000 Kombiye Su Basmaslogan
down
Paylaş:

Bosch Condens 2000 Kombiye Su Doldurma

Önemli Bilgi: Bosch Condens 2000 model Yoğuşmalı kombilerde düşük basınç arızası E9 arıza kodu ile ekranda belirtilir. Ekranda bu hata kodu belirdiğinde ekranın sağ kısmında yer alan yuvarlak bar göstergesini kontrol edin. 0 ile 1 bar arasında ise basınç düşük demektir ve cihaz bu yüzden “E9 arızası”na geçmiştir. Çözüm için de kombiye su basmak yani kombi tesisat basıncını yükseltmek gerekir.

Bosch Condens 2000 Kombiye Nasıl Su Basılır?

İşlemi yapabilmek için öncelikle doldurma musluğunu bulmanız gerekir. Parça dolum vanası olarak da bilinir ve her kombide mutlaka bir doldurma musluğu bulunur.

  • Öncelikle kombinin sol alt kısmına doğru bakın. Görseldeki gibi bir musluk göreceksiniz. Bu parça doldurma musluğu yani dolum vanasıdır.
  • Parça sola çevrilerek açılır, sola çevirdiğiniz an itibari ile kombiden su sesi gelir. Bu ses kombi tesisatına su dolduğu anlamına gelir.
  • İşlem yapılırken ekranın sağında yer alan bar göstergesini takip etmeniz gerekir.
  • Bar göstergesinde artış olur.
  • 1 ile 2 arasına gelene kadar işlemi durdurmamanız gerekir.
  • Bu değere geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın.
  • İşlem bitmiş, sorun çözümlenmiş olur.

İşlem sonrası sorun düzelmez ve E9 arızası devam ederse açma-kapama + anahtar sembolü olan düğmeye aynı anda basın. Kombiyi resetlemiş olursunuz. Bu işlemi sorun düzelmediği sürece en fazla 3 kez tekrarlayabilirsiniz. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

İşlemi yapamazsanız veya çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız yine bi servis çağırmanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.