Baymak Energy Digit/Falke 24 Kombi Kullanımı

Baymak Energy Digit/Falke 24 Kombi Nasıl Kullanılır?

Önemli Bilgi: Makalemizde anlattığımız bilgiler Baymak Energy Digit 24 Fi ve Baymak Falke 24 HCY model kombi kullanım kılavuzu ile alakalı bilgilerdir.

Baymak Energy Digit/Falke 24 Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Kalorifer sıcaklığını artırma düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Kalorifer sıcaklığını düşürme düğmesi
 5. 3 numaralı düğme
 6. İnfo (bilgi) düğmesi
 7. 4 numaralı düğme
 8. R (reset) düğmesi
 9. 5 numaralı düğme
 10. Sıcak su ayarını artırma düğmesi
 11. 6 numaralı düğme
 12. Sıcak su ayarını düşürme düğmesi
 13. 7 numaralı düğme
 14. Konum seçme/açma-kapama düğmesi

Bilmenizi İsteriz!

 1. Ekranda musluk simgesi yanıyor veya yanıp sönüyorsa;

Simge sadece yanıyorsa cihaz sıcak su talebinde demektir. Simge yanıp sönüyorsa sıcak su musluğu açık ve kombi sıcak su talebine karşılık veriyor demektir.

 1. Ekranda petek simgesi yanıyor veya yanıp sönüyorsa;

Simge sadece yanıyorsa cihaz ısıtma talebinde demektir. Simge yanıp sönüyorsa ısınma sağlanıyor yani petekler ısınıyor demektir.

 1. Ekranda alev üzerine X işareti varsa;

Brülör devre dışı demektir. Yani cihazda alev yokluğu söz konusu. (arıza durumu)

 1. Ekranda üçgen içinde ! simgesi varsa;

Jenerik hatadır. Servis müdahalesi gerekir.

 1. Ekranda R simgesi varsa;

Kombide resetlenebilir arıza söz konusu. Resetleme işlemi yapmalısınız.

 1. Ekranda kap içinde aşağı doğru ok simgesi varsa;

Düşük su basınç sorunudur. Kombiye su basmanız gerekir.

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

7 numarası ile ifade ettiğimiz açma-kapama/konum seçme düğmesine ekranda yalnızca musluk simgesi belirene kadar basın. Musluk simgesi görüntülendiğinde cihaz yaz konumuna yani sıcak su konumuna geçmiş olur.

Sıcak su ayarı yapmak için;

Baymak Energy Digit/Falke 24 Kombi Kullanımı sırasında sıcak su ayarı yapmak için musluk simgeli +,- düğmelerini kullanmalısınız. + ile sıcak su ayarını yükseltebilir – ile düşürebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız derece görüntülenir. Bu sayede sıcak su ayarını beklentinize bağlı ayarlayabilirsiniz. Ayarlama sonrasında ekranda çıkış suyu sıcaklık değeri görülür. Bu ayarladığınız sıcaklık ayarı değildir. Sıcak su talebi olduğunda yükselir, talep dışı durumlarda düşer.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Kış konumuna geçmek için kalorifer konumunu açmak gerekir. Bunun için 7 numarası ile gösterdiğimiz konum seçme düğmesine ekranda petek ve musluk simgesini görene kadar basmalısınız. Bu iki simge belirdiği zaman kombi kış moduna geçmiş demektir. Bu konumda kombi sıcak su verir ve ısınma sağlar. Yalnız her iki işlevi aynı anda yapamaz. Sıcak su musluğunu açarsanız petek devresi kapanır, musluğu kapattığınızda petek devresi yeniden açılır.

Kalorifer ısı ayarı yapmak için;

Baymak Energy Digit/Falke 24 Kombi Kullanımı sırasında 1 ve 2 numarası ile ifade ettiğimiz düğmeleri kullanabilirsiniz. Petek simgeli +,- düğmeleri ile sıcaklık ayarı belirleyebilirsiniz. + ile derece artar – ile derece düşer. Ekranda ayarladığınız dereceyi görebileceğiniz için beklentinize bağlı bir ısıtma ayarı seçebilirsiniz. Dereceyi yine beklentinize göre düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz.

Kombiyi Sadece Isıtmada Kullanma

Bunun için 7 numaralı konum seçme düğmesine ekranda sadece petek simgesi kalana kadar basmalısınız. Petek simgesi yer aldığında sıcak su konumu iptal olur. Musluğu açsanız da sıcak su alamazsınız. Kombi bu modda sadece ısıtma yapar. Kalorifer ısı ayarını da kalorifer simgeli +,- düğmelerinden yapabilirsiniz.

Kombiyi Resetleme

Baymak Energy Digit/Falke 24 Kombi Kullanımı sırasında ekranda arıza kodu ile birlikte “R” harfi de görüntüleniyor ise bu resetlenebilecek bir arıza durumu anlamına gelmektedir. 4 numarası ile gösterdiğimiz “R” konumlu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz. Cihaz arızadan çıkarsa kullanmaya devam edin. Arızadan çıkmazsa resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayın. Yine de sonuç değişmiyor ve arıza devam ediyorsa;

Baymak Energy Digit 24 Fi model kombilerde; Baymak Energy Digit 24 Fi Arıza Kodları linkini tıklayarak arızanın sebep ve çözümünü öğrenebilirsiniz.
Baymak Falke 24 HCY model kombilerde; Baymak Falke 24 HCY Arıza Kodları linkini tıklayarak arızanın sebep ve çözümünü öğrenebilirsiniz.

İ Düğmesi

İ düğmesi info yani bilgi düğmesidir. Cihazın o anki çalışma durumunu ve sıcaklık değerlerini gösterir. Kullanıcı tarafından değil servis ekipleri tarafından kullanılması tavsiye edilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Zeynep Çakır dedi ki:

  Ekranda E 10 yazısı yanıp sönüyorsa ne anlama geliyor acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zeynep Hanım… Kombiniz düşük basınç arızası veriyor. Kombinizin altında mavi renkte monteli bir musluk olması lazım. Bu musluğu sola doğru çevirerek açın, su sesi duyduktan sonra basıncı takip edin. Basınçta ilerleme olacak. 1.5 bar olduğunda veya ekrandan E10 arızası gittiğinde çevirdiğiniz bu doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelecektir.

 2. Aslı gökçe dedi ki:

  Kombi derecesini kaçta tutalım kaloriferler yanık haldeyken ideal sıcaklığı nedir bu kombinin acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aslı Hanım… Bize kalırsa kombilerin 40-45°C altında kullanılmaması gerekir. Ancak dairenizin bulunduğu kat, binanızdaki ısı yalıtımı, kombi marka modeli ve en önemlisi de kullanıcı beklentisi farklı olduğu için bu konuda net bilgi aktarmamız çok zor. Dairenizi ısıtabildiğiniz, verim alabildiğiniz ısı ayarı kaç ise kombiyi o sıcaklıkta sabit şekilde kullanmalısınız.

 3. Hera Kızılyan dedi ki:

  Kombideki ısı yükseltme/ düşürme düğmeleri devre dışı kaldı, 85 derecede sabit kalıyor, düşürmek istediğim halde olmuyor. Ayrıca su basınç durumu ikiye yaklaşmış. Değiştirecek düğme nerede. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hera Kızılyan… Düğmeler işlevsiz ise bu bir kart arızası olabilir. Yine de tabi cihazı gelip yerinde incelemeden net bilgi aktarmamız çok zor. Sizi uzaktan yönlendirebileceğimiz, yaptırabileceğimiz bir işlem de yok maalesef. Bu konuda doğrudan teknik yardım almalısınız. Kombi basıncı 2.5-3 barı geçmediği sürece bir sorun arz etmez.

Petek Yıkama