Baymak Energy Digit 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Energy Digit 24 Fi Hata Kodları

Yazımızda sunduğumuz bilgiler Baymak Energy Digit 24 Fi/i model kombiler için geçerlidir. Energy Digit 24 Fi model kombiler hermetik, Energy Digit 24 i model kombiler bacalıdır.

 1. E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunu.
 • Çözüm Konut içinde gaz olmadığı, kombiye gaz gelmediği veya ateşleme sağlayan parçalarda sorun olabileceğini belirten bir arıza durumudur. Servis öncesi yapılması gerekenleri merak ediyorsanız Energy Digit E01 arızası çözümü linkini tıklayarak bilgileri inceleyebilirsiniz.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostatı sorunu.
 • Çözüm Aşırı sıcaklık sebebi ile emniyet termostatının (limit termostatın) devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumlarında önce tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise mutlaka açın. Daha sonrasında “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutarak kombiye reset atın. Resetleme ardından sonuç alınamıyor ise kombi su basıncına bakın ve basıncın düşük olmadığından emin olun. Basınç düşükse su basma işlemi uygulayın. Yine de arızada bir değişiklik olmazsa bu durumda; ana eşanjörde tıkanıklık-kireçlenme, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, sensör-kart arızası, kalorifer filtresinde-kalorifer tesisatında tıkanma, devir daim motorunda sıkışma durumları söz konusu olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve onarılması adına mutlaka Baymak Servisi ile irtibatta kalmalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Atık gaz sorunu.
 • Çözüm Bu sorunda müdahale cihazın çeşidine göre değişmektedir. Energy Digit 24 Fi model kombiler hermetik, Energy Digit 24 i model kombiler bacalıdır. İki çeşit cihazda da çözüm yolu için Energy Digit 24 Fi kombi E03 hatası sayfasını incelemelisiniz.
 1. E05 Arıza Kodu Kalorifer ntc sorunu.
 • Çözüm Arıza durumu tek bir sebebe bağlı olmadığı için birçok parçayı kontrol etmek gerekir. Arıza durumuyla alakalı ayrıntılı bilgi almak isterseniz Energy Digit E05 hatasının çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sensöründe arıza olduğu zaman ekranda beliren arıza kodudur. Bu durumda sorunu sadece sıcak su sensörüne bağlamak doğru olmaz. Sensör borularında ya da kablolarında sorun var ise bu sebeple de sorun yaşanır. Arızanın yerinde görülmesi, tespit edilmesi ve çözümlenmesi gerekir. Bu nedenle de mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Tesisat su basıncı düşük.
 • Çözüm Sistem su basıncının düşük olduğunu yani 1 barın altına düştüğünü belirten arıza kodudur. Bu durumda basıncı görüntülemek adına sağ altta bulunan bar göstergesine bakabilirsiniz. 1 barın altını gösterdiğini göreceksiniz. Bar göstergesinin hemen arkasına baktığınızda doldurma musluğu olduğunu göreceksiniz. Energy Digit 24 Fi/i model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğu işlem için gerekli parçadır. Energy Digit 24 Fi/i kombiye su basma işlemini direk uygulamak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E25/26 Arıza Kodu Pompa blokaj sorunu.
 • Çözüm Energy Digit 24 fi/i model kombilerde muhtemel pompa sorunu olarak bilinir. Devir daim sırasında sorun yaşandığını anlayabileceğimiz arıza durumudur. Energy Digit 24 Fi E25 hatası çözümü için belirtilen linki tıklayabilirsiniz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşum sorunu.
 • Çözüm Brülörde yanma olmasına karşın alevin oluşmadığını belirten arıza durumudur. Bu sorunla karşılaştığınız zaman önce “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutun. Resetleme işlemini birkaç kez daha yapabilirsiniz. Uygulamalardan sonra da sonuç değişmiyorsa eğer bu durumda Baymak Servisi’ni aramalısınız. Bu arıza durumunda; gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya anakartta sorun olabilir.
 1. E96 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası.
 • Çözüm Kombiye gelen voltajın düşük olması sebebi ile cihazın kapandığını belirtir. Cihaz bu durumda bloke şekildedir yani çalışma yapmaz. Energy Digit 24 Fi e96 arızası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Yakup Yıldız dedi ki:

  Baymak ermegy digit kombi var fişi prize takınca ekran gidiyor sartel atıyor diğer türlü takınca ekran gelmiyor ateşleme yapmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yakup Bey… Fişte veya prizde bir sorun yoksa eğer kombi kartında, dairenize gelen elektrikte veya elektrik bağlantılarında sorun olabilir. Cihazı ve sorunu yerinde incelememiz gerekiyor.

 2. Eto turk dedi ki:

  Energy digit kombimiz de sıcaklık sabit durmuyor sürekli artıyor. Bu sorunu nasıl çözeriz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Eto Bey,
   https://kombitamircisi.com.tr/kombi/istedigimden-yuksek-ayara-cikiyor/
   Yukarıda bıraktığımız linkten ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 3. Hikmet Özkaya dedi ki:

  Evim küçük ve mantolu
  Kombim baymak eko dijit f sürekli çalışıyor
  2 dakika duruyorsa 10 dakika çalışıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hikmet Bey… Kombide veya tesisatta bir sorun olabilir. Tesisatı-filtreyi kontrol etmemiz gerekiyor. Ayrıca kombi gaz ayarını, kombi kart veya sensör gibi birçok parçayı yerinde kontrol etmemiz gerekiyor.

 4. Yavuz gedik dedi ki:

  Baymak brötje energy digit kombi 4 yıldır kullanıyorum bu sene petek temizliginden sonra petek havaları alındı su basıncı 1.5-2 arası ayarlandı ama kombim surekli çalışma halinde ve su sesi cok net geliyor dışarıya n3yd3n kaynaklı olabailir lutfen bilgilendirin endiseleniyorum her hangi bir patlama olir diye

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yavuz Bey… Kombiden su sesi geliyorsa sistemde hava olabilir. Hava atma prujöründe sorun olabilir. Tabi harici durumları da göz önünde bulundurmamız gerekir. Açıkçası sorunu yerinde görmeden incelemeden bu konuda net bilgi aktarmamız çok zor. Servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

Petek Yıkama