Alarko Serena H20 Arızası

Alarko Serena H20 Arıza Kodu Nedir?

Düşük tesisat devresi su basınç hatasıdır. Ancak bu sorun eski Serena model kombilerde karşılaştığımız bir sorundur. Yeni sürüm Serena model kombilerde düşük basınç arızası H20 hata kodu ile belirtilmemektedir.

Alarko Serena Kombiye Su Basma

  • Serena model kombinin sağ alt tarafına baktığınız zaman siyah plastik uçlu çevirmeli bir musluk göreceksiniz. Bu parça doldurma musluğudur. Sola doğru yavaşça çevirdiğinizde su sesi geldiğini duyarsınız panelin sağ alt kısmında yer alan basınç göstergesini de takip edin, yükselme olacaktır. Basınç 1 ile 2 barın ortasına yaklaşınca siyah doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmalısınız.

Serena H20 Arızası durumunda su basma işlemini bu şekilde yaparak sorunu çözümleyebilirsiniz. Yalnız önerimiz uygulamayı yavaş ve dikkatli bir şekilde yapmanızdır. Aksi halde hassas bir parça konumunda olan doldurma musluğu kırılabilir. İşlemi yaptınız ama sorun düzelmedi ise resetleme işlemi yapabilirsiniz.

Uygulama sırasında; doldurma musluğu kırıldığında, doldurma musluğu boşa döndüğünde yani işlem yapılamadığında, işlem sonrası resetleme yapmanıza rağmen sorun düzelmediğinde, su basarken basınç göstergesi sabit kaldığında ve buna benzer daha birçok sorunla karşılaştığınızda mutlaka uzman servis yardımı almalısınız. Çünkü bu gibi durumlarda parça değişimi gerekebilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem ya da müdahale de bulunmamaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama