444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Airfel Digifel Premix C1 17 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Airfel Digifel Premix C1 17 Arıza Kodu Nedir?

Digifel Premix model kombilerde yüksek su basınç sorunu demektir. Tesisat su basıncının ideal seviyenin üstünde olduğunu belirtmektedir.

Airfel Digifel Premix C1 17 Arızası nın Çözümü:

Airfel Digifel Premix model kombide C1 17 hata kodu ile karşılaştığınız zaman bar değerine bakın. Bar göstergesinin 2,5-3 bar civarında olduğunu göreceksiniz. Kombi basıncı yükseldiği için yani olması gereken değerin üstünde olduğu için cihaz bu arıza kodunu veriyordur. Bu durumda yüksek olan basıncı düşürmeniz gerekmektedir.

  • Digifel Premix Kombide Yüksek Basıncı Düşürme Digifel Premix kombilerde karşınıza çıkan C1 17 hata kodunda basıncın yüksek olduğunu düşünerek yüksek basıncı düşürmeniz gerekmektedir. Yüksek basıncı düşürebilmeniz açısından sizlere 2 yöntem sunacağız. Bu yöntemlerden dilediğinizi uygulayarak basıncı servis yardımı olmaksızın düşürebilirsiniz.
  • Digifel Premix kombiye en yakın radyatör havasını almak Yüksek olan basıncı düşürmede en etkili, en basit ve önerdiğimiz uygulamadır. Kombinize en yakın kaloriferin hava alma kısmını açarak oradan su alabilirsiniz. Su aldığınız sürece basınç azalacaktır. Bu şekilde ideal su basınç seviyesini ayarlayabilirsiniz. Bar değeri 1,5 bara gelene dek su alırsanız sorun çözümlenmiş olur. Su alırken bu bölümün altına mutlaka kova ya da kap tutmayı unutmayın.
  • Tahliye vanasını açmak Her konutta tahliye vanası olmaz. Tahliye vanası kombi altında bulunan emniyet ventili ile karıştırılmamalıdır. Tahliye vanası tesisat borularının bulunduğu yerde olur. Bazen açık yerde bazen de sıva altında olabilmektedir. Varsa eğer kırmızı renktedir. Açıldığında tazyikli su alınarak da basınç düşürülebilmektedir.

Bu iki yöntemden hangisi kolayınıza geliyor ise uygulayarak yüksek olan basıncı düşürebilir Airfel Digifel Premix C1 17 Arızası nı çözümleyebilirsiniz. Uygulama sonrasında sorun düzelmezse eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz.

  • Arifel Digifel Premix Kombiyi Resetleme Kombi ekranının hemen alt kısmında ortada “İ” ve “R” harfinde düğme yer almaktadır. “R” harfindeki düğmeye bir kez basmanız durumunda kombinizi resetlemiş olursunuz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.