Demirdöküm Adonis Kombi Kullanımı

Demirdöküm Adonis Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Adonis Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı buton
 2. Tesisat suyu sıcaklık ayarı/yaz/kış konum seçimi yapılan düğmedir.
 3. 2 numaralı buton
 4. Kullanım suyu sıcaklık ayarı ve ON/OFF konumu seçilen düğmedir.
 5. 3 numaralı buton
 6. Eco/Comfort seçimi ve Reset düğmesidir.
 7. 4 numaralı gösterge
 8. LCD ekran. Parametre, arıza kodları ve sıcaklık ayarları görüntülenir.

Adonis Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 1 numaralı düğmeyi güneş simgesine doğru çevirin. Sonrasında 2 numaralı düğme ile sıcak su ayarı belirleyin. Düğmeyi saat yönünde çevirdiğiniz sürece derece yükselecek, ters yöne çevirdiğinizde derece düşecektir. Bu şekilde ideal konfor sıcaklık ayarını belirleyebilirsiniz. Sıcak su musluğunu açtığınız zaman kombi devreye girecektir.

Adonis Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 1 numaralı düğmeyi kış konumuna çevirmelisiniz. Ardından düğmeyi sağa doğru çevirin. Siz çevirdikçe ısıtma derecesi yükselir. Ekranda ayarladığınız ısıtma derecesini görüntüleyebilirsiniz. Ayarı isteğe bağlı olarak ayarlamalısınız.

Adonis model kombilerde tesisat konumunda 2 farklı mod seçeneği bulunmaktadır.

 1. Eco modu:

3 numaralı butona bastığınızda ekranda “E” harfi belirecektir. Bu şekilde Adonis kombinizi Eco moduna almış olursunuz. Eco modunda; ayarlanan sıcaklık değerine ulaştığında kombi durur. Isı kaybı durumuna göre yeniden devreye girer.

 1. Comfort modu:

3 numaralı butona bastığınızda ekranda “C” harfi belirecektir. Bu şekilde Adonis kombinizi Comfort moduna almış olursunuz. Comfort modunda; kombi modülasyonlu çalışma yapar. Yani tesisat suyu sıcaklığının ayarlanan değere göre ısıtılmasını sağlamakta olan alev boyunun alçalıp, yükselmesini sağlar.

Adonis Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Adonis Kombi Kullanımı sırasında ekranda arıza kodu belirdiğinde 3 numaralı tuşa basarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Düğmeye basılı tutabilirsiniz. Ekranda arıza kodu belirir ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Diğer yaşanan arıza durumlarında resetleme işlemi yapmadan uzman yardımı almanız gerekmektedir. Dilerseniz Demirdöküm Adonis Arıza Kodları linkini tıklayarak yaşadığınız sorun hakkındaki tüm detayları da öğrenebilirsiniz.

Bilmenizi İsteriz! Demirdöküm Adonis model kombiler duvar tipi bacalı kombilerdir. Kullanımı çok sık değildir. Ancak kullanılır durumda olan konutlarda sıklıkla baca temizliği, kombi bakımı gibi uygulamalar mutlaka uzmanı tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde can ve mal güvenliği açısından tehlikeli olabilmektedir. Özellikle de havaların soğuduğu dönemlerde baca çekişleri kontrol edilmeli, sorun olmadığı tespit edilirse kullanılmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. selim aybey dedi ki:

  adonis b24 kombinin parametrelerine nasıl girebilirim, nitro gibi dediler ama defalarca denedim girilmiyor, termostat bağladım parametresini değiştiremediğim için çalıştıramadım, yardımlarınız için teşekkürler
  iyi çalışmalar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selim Bey… Parametre ayarları sadece gerek görüldüğü zaman uzman kişiler tarafından değiştirilmelidir. Kullanıcıların can ve mal güvenliği için parametre ayarlarıyla oynamamaları gerekiyor.

 2. beyza şahin dedi ki:

  Merhaba kombinim su seviyesine nerden bakabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Beyza Hanım… Musluk simgeli düğmeyi (soldaki düğmeyi) off konumuna getirdiğinizde ekrana basınç değeri yansıyacaktır.

 3. Oktay ALGANTÜRK dedi ki:

  Selam. Demir döküm adonis kombimde 1.1 barda iken az olduğunu düşünerek su vanasını açarak yükeltirken yanlışlıkla 1.8 e yükseldi bunun menfi etkisi olurmu. 1.5 e nasıl indirilir . bar düşürülmesi için su boşaltım vanasını bulamadım. önerinizi rica ediyorum. kolay gelsin .iyi günler diliyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oktay Bey… İdeal basınç değeri zaten 1 ile 2 bar arasıdır. Yani şuan basınç çok yüksek değil. Bu durumun bir sakıncası olmaz. Önemli olan 2.5 veya 3 barı geçmemesidir.

Petek Yıkama