İmmergas Victrix Exa Kombi Kullanımı

İmmergas Victrix Exa Kombi Nasıl Kullanılır?

İmmergas Victrix Exa Kombi Kullanımı

 1. Musluk simgeli düğme
 2. Sıcak su derecesini ayarlama düğmesi
 3. Kalorifer simgeli düğme
 4. Kalorifer derecesini ayarlama düğmesi
 5. RESET düğmesi
 6. Kombi arızaya geçtiğinde arızadan çıkarmak için kullanılır
 7. İNFO düğmesi
 8. Cihazın o an ki işlevini belirtir.
 9. Şemsiye/kardan adam
 10. Konum seçme (Yaz-Kış) butonu
 11. Açma/kapama düğmesi
 12. Kombiyi kapatıp açma görevindedir.
 13. Yuvarlak bar göstergesi
 14. Tesisat su basıncını görüntüler

Victrix Exa Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Konum değiştirme düğmesine (şemsiye ve kardan adam resmi bulunan düğme) ekranda sadece “şemsiye sembolü” belirene kadar basın. Şemsiye sembolü yaz konumunu ifade etmektedir. Bu konuma kombi sadece sıcak su verir. Petek devresini kapatır. Yaz konumunu seçtikten sonra sıcak su ayarı yapmanız gerekir. Musluk simgeli çevirmeli düğme ile sıcak su derecesini belirleyebilirsiniz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde derece artar, sola çevirdiğinizde düşer. Aynı zamanda ekranda ayarladığınız derece de görüntülenir. Beklentiniz olan sıcak su derecesini bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Victrix Exa Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Ekranda “şemsiye ve kardan adam sembolü” belirene kadar konum değiştirme düğmesine basın. Ekranda bu görüntü sağlandığında petek simgeli düğmeyi sağa çevirerek kalorifer sıcaklık derecesi belirleyin. Sağa sola çevirdiğinizde ısı derecesi değişecektir. Ekranda ayarladığınız derece de görüntülenecektir. İdeal konfor sıcaklığınızı bu şekilde isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

Victrix Exa Kombiyi Resetleme

İmmergas Victrix Exa Kombi Kullanımı sırasında ekranın hemen sol üst köşesinde yer alan “RESET” butonuna bir kez basarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Bu işlemi ekranda arıza kodu belirdiği zaman uygulamalısınız. Uygulama ayrıca cihazı arızadan çıkarmak için en fazla 3 kez yapılmalıdır. 3 resetleme işlemi de bir işe yaramıyorsa İmmergas Victrix Exa arıza kodları linkini tıklayarak yaşadığınız sorunun sebeplerini öğrenebilir, çözüm konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Derya aktaş dedi ki:

  Sorum şu yeni taşındım eve kombi immergas victirx exa nasıl su vanasi nerde kombiye su aktarmak.icin

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Derya Hanım… İmmergas Victrix Exa model kombilerde doldurma musluğu yani kombiye su bastığınız, kombi basıncını artırdığınız parça kombinin sağ alt kısmında monteli durumdadır. Genellikle mavi olur, değişim yapıldı ise siyah da olabilir.

 2. Emin kılıç dedi ki:

  Elektrikler gidip geldi. 10 ve E dönüşümlü gidip geliyor ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emin Bey… Kombiniz düşük basınç uyarısı veriyor. https://kombitamircisi.com.tr/immergas/victrix-exa-zeus-superior/ linkini tıklayarak burada 10 Arızası olarak belirttiğimiz paragrafı okuyabilir, işlem uygulayarak sorunu çözümleyebilirsiniz. İşlem yapamadığınız durumlarda bize ulaşabilir, ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

Petek Yıkama