Vcw Arıza Kodları

Vcw Arıza Kodları hakkında bilgilere ulaşmak zordur. Vaillant markasına ait en eski modeller arasında ilk sırada yerini alan Vcw model kombiler hakkında bilgilere ulaşmanız adına bu yazımızı oluşturmuş bulunuyoruz. Vaillant Vcw Arıza Kodları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüketicilerimiz var ise yazımızı incelemelidir. Bu yazımızda hiçbir yerde bulamayacağınız arıza kodları, anlamları ve çözüm seçenekleri yer almaktadır. Bilgileri de inceleyerek göreceksiniz ki kullanıcı olarak yapılması gereken ve yapılmaması gereken uygulamalar bulunmaktadır.

Vcw Arıza Kodları

Vcw Arıza Kodları

►►► Vcw kombi sıcak su-kalorifer konumunda çalışmıyorsa;

1-Cihazın şalteri açık ve kırmızı ışık yanmakta mıdır?

Şalter açık ve kırmızı ışık yanıyorsa sorunun yerinde tespit edilmesi gerekir. Görülmeden net bilgi vermek doğru değildir. Şalter kapalı ise açık konuma “1” konumuna çevirmeniz gerekir. Ekrana elektrik gelecek ve çalışma sağlayacaktır.

2-Pompa çalışıyor mu?

Evet ise; Bu durumda kombi hem sıcak su verir hem de petekleri ısıtır. (Tabi farklı parçalarda sorun yoksa)

Hayır ise; Regler kartında, trafosunda, besleme trafosunda, pompasında ya da limit termostatın da sorun meydana gelmiş demektir. Arızanın yerinde görülmesi ve tespitin de yerinde yapılması gerekir. Bu durumda mutlaka uzman yardımı almalısınız.

3Üç yollu vana hareket halinde mi?

Evet ise;  Baca kartı, fan motoru ya da ana kartı hasar görmüş olabilir.

Hayır ise; Kombinin su barını kontrol ediniz. Basınç düşük durumda ise kombiye su basmak gerekir. Su basma işlemini kombi altında bulunan doldurma musluğu ile yapmalısınız. Su basma işlemi sonrasında sorunda düzelme olmaz ise servis yardımı almanız gerekir. Eğer basınç standart seviyedeyse conta yahut kılcal borular sorunlu olabilir.

►►► Vcw kombi sadece sıcak su vermiyorsa;

Kombi basıncı normal değerde mi?

Hayır ise; Kombi basıncını kontrol edin basınç düşük durumda ise basıncı yükseltmeli 1,5 bar kadar kombiye su basmalısınız.

Evet ise; Vcw model kombilerde sıcak su sağlayan birçok parça vardır. Petekleriniz ısınıyor sadece sıcak su alamıyorsanız sıcak su için görev alan çoğu parçada sorun olabilir. Teknik açıdan tespit ve çözüm için mutlaka derviş yardımı alın.

Su basıncı ideal konumda olup, kombiye gaz geldiğinden eminseniz, petekler ısınıyor ama kombi sıcak su vermiyor ise; başta tribün olmak üzere, üç yollu vana, pompa, akış şalteri, conta, plaka eşanjör, ntc, ptc gibi parçalarda sorun olabilir.

►►► Vcw kombi sadece petekleri ısıtmıyorsa;

1-Petek vanaları açık mı?

Evet ise; Kombide sorun vardır. Yerinde tespit edilmesi gerekir.

Hayır ise; Vanaları açmalı en az 3 peteği kullanır durumda olmalısınız.

2-Kombi doğru konumda mı?

Evet ise; Kombi parçalarında sorun vardır, yerinde tespit yapmak gerekir.

Hayır ise; Doğru konuma yani kış konumuna almanız gerekir. Yaz konumunda yani sıcak su konumunda petekleri ısıtmaması olağan bir durumdur.

Petek vanaları açık, kombi doğru konumda ve su basıncı ideal seviyede olup buna rağmen petekler ısınmıyorsa; kalorifer sensöründe arıza, kalorifer filtresinde tıkanma, ana eşanjörde arıza, pompada sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

Vcw Arıza Kodları hakkında sunulan bilgileri incelemeye aldığınızda yapabileceğiniz işlemleri uygulamalısınız. Uygulamayı yapamadığınız durumlarda ya da uygulama yapmanıza rağmen düzelmelerin olmadığı durumlarda mutlaka servisten yardım almanız gerekir. Bu gibi durumlarda sizlere yardımcı olabilmek adına var olan bir firma olduğumuzu belirtmek isteriz. Yani Vcw Arıza Kodları hakkında bilgi dışında yardımlar da almak adına bizlere ulaşabilirsiniz. Amacımız sizlere yardımcı olmak ve tüm çabamız da sorunlarınızda kesin çözümler sunmaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?