Vaillant ecoFİT Start Kombiye Su Basma

Vaillant ecoFİT Start model kombilerde tesisat basıncı düşük olduğunda ekranda “F10 Arıza Kodu” belirir.

Vaillant ecoFİT Start Kombi Basıncını Artırma

Su basma işlemi öncesinde basıncı görüntülemeniz gerekir. Basınç düşük mü yüksek mi bu duruma bakmalısınız. Çünkü basıncı görüntülemeden direk su basma işlemini uygularsanız kombiniz yüksek basınç sebebiyle su akıtabilir.

  • Vaillant ecoFİT Start model kombinin sol altına doğru eğilip bakın. Orada yuvarlak bir bar saati göreceksiniz. Bu parça manometredir. Manometre 1 bar aşağısını gösteriyorsa tesisat basıncı düşük demektir. Kombinin sağ altında monteli durumda “mavi plastik uçlu musluk” göreceksiniz. Bu parça doldurma musluğudur ve dolum vanası olarak da bilinir. Parçayı yavaşça kendi solunuza doğru çevirin. Su sesi geldiğini duyacaksınız. Basıncı bir yandan takip edin, ilerleme olacak. Basınç 1,5 bara çıkınca mavi doldurma musluğunu sağa çevirip kapatın ve işlemi sonlandırın.

Ekranı kontrol ettiğinizde F10 uyarısı silinecek ve cihaz içerisindeki suyun sıcaklık derecesi ekrana yansıyacaktır. Sıcak su denemesi yaparak cihazı kontrol edebilir, sorunun düzelip düzelmediğini anlayabilirsiniz.

Basınç değeri 2,5 barın üstünde olursa;

Kombinize en yakın peteğin hava alma müşürünü açın, oradan su alın. Siz su aldıkça basınç düşecektir. Bir yandan da basıncı manometreden takip ederseniz 1,5 bara geldiği zaman işlemi sonlandırır ve cihazdaki sorunu düzeltebilirsiniz.

DİP NOT: İşlemi yapamadığınız, yapmanıza rağmen sorunun düzelmediği, sorunun çok sık tekrar ettiği durumlarda mutlaka servis çağırmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama