Vaillant eRELAX Oda Termostatı

Vaillant eRELAX Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

Vaillant eRELAX Oda Termostatı kullanmak isteyenler ya da bilgi almak isteyenler için aşağıdaki metinde merak ettiğiniz soruların yanıtı açıklanmıştır.

Vaillant eRELAX Oda Termostatı

Vaillant eRELAX Oda Termostatı Özellikleri

 • Wi-fi ile kontrol aparatı ve akıllı cihaz uygulaması yardımı ile kombinizi uzaktan kontrol etmenizi sağlar.
 • Akıllı telefon, tablet ve bilgisayardan kullanılabilir.
 • Kombinizin kullanımını günlük veya haftalık olarak programlayabilirsiniz.
 • Uzaktan kullanım suyu ve ısıtma sıcaklığını isteğinize bağlı ayarlayabilirsiniz.
 • Program üzerinden kişisel profilinizi düzenleyerek, ortalama kaç derece sıcaklıkta olan bir evde uyumak istediğinizi akıllı termostatınıza bildirin. Oda termostatı sizin için her şeyi ayarlar.
 • Vaillant eRELAX oda termostatı sayesinde enerji tüketimini ve doğal olarak da masraflarınızı kontrol altına alabileceksiniz.
 • eRELAX uygulaması ayrıca kullanım alışkanlıklarınızı takip eder, size tasarruf için önerilerde de bulunur.
 • Hava durumuna uyum özelliği bulunur. Bu sayede evinizin bulunduğu şehirdeki hava sıcaklık verisini kullanarak evin beklentiniz olan ısıda olmasını sağlar.
 • eRELAX oda termostatını kullanmanız için wi-fi internet bağlantısı gerekmektedir.
 • Vaillant eRELAX oda termostatını aynı anda birden çok kişi kullanabilir.
 • Yapılan araştırmalara göre Vaillant eRELAX oda termostatı diğer standart oda termostatlarına göre %37 ye varan yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Vaillant eRELAX oda termostatı üzerinde “+” ve “-“ düğmeleri vardır. Bu düğmeleri ısıtma ayarı için manuel olarak da kullanabilirsiniz. “-“ ile ısı derecesini düşürebilir, “+” ile ısı derecesini yükseltebilirsiniz. Oda termostatı üzerinde güncel oda sıcaklığı ile birlikte ayarlanmış olan yani talep edilen sıcaklık değeri de görüntülenmektedir.

Bilmenizi İsteriz! Vaillant eRELAX Oda Termostatı kullanımında önemli olan kombi derecesini en yüksek değerde tutabilmektir. Oda termostatının görevini yerine getirmesi açısından yüksek sıcaklık değeri gerekmektedir. Oda termostatınızın montaj ve kurulumunu yapan servis ekibi sizi zaten bu konuda bilgilendirecektir. Kullanım ayarı konusunda ve kullanım talimatı konusunda sizi bilgilendirecek olan ekibe merak ettiğiniz tüm soruları sormayı unutmayın.

Vaillant eRELAX Oda Termostatı Arızaları

 1. Pil sembolü görüntüsü

Pil sembolü dikey olarak görüntüleniyorsa eğer; oda termostatı pilleri bitmek üzeredir. Bu konuda sizi uyarır. Oda termostatı pillerini yenisi ile değiştirmelisiniz.

Pil sembolü yatay olarak görüntüleniyorsa eğer; oda termostatı pilleri bitmiş demektir. Bu konuda sizi uyarmaktadır. Oda termostatı pillerini yenisi ile değiştirmelisiniz.

 1. Bağlantı sorunu görüntüsü

İletişim ünitesi bağlantısı kurulamadığı zaman bu sembol görüntülenir. Bu durumda termostat ile iletişim ünitesi arasındaki mesafe uzun olabilir. Mesafeyi kısalttığınızda sorun düzelecektir.

Vaillant eRELAX oda termostatı kullanımında karşınıza çıkan farklı sorunlarda servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Yakup BAKIR dedi ki:

  Merhaba,
  erelax’ı turboTEC plus VUW TR 242/3-5 kombide kullanabilir miyim…..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yakup Bey… Firma olarak oda termostatı konusunda hizmet vermediğimiz için yardımcı olamıyoruz. Cihazı aldığınız firma veya ilgili teknik servisler ile iletişim kurarsanız size yardımcı olacaklardır.

 2. MURAT SERÇİN dedi ki:

  iyi çalışmalar, Erelax oda termostatımın derecesini gerek termosta üzerindeki – ye basarak gerekse mobil uygulama üzerinden telefonumla düşürerek ayarladığımda işlem gerçekleşiyor ama 5 dakika bile geçmeden tekrar programlı dereceye dönüyor. Daha önce böyle bir sorun yoktu ama son zamanlarda olmaya başladı. Mesela haftalık programım her gün için 25 dereceye ayarlı, ben bir kaç saat için 24 e düşürüyorum düştüğünü hem telefondan hem de termostat üzerinden görüyorum ancak kısa bir süre sonra programlı olan 25 dereceye geri dönüyor. Yardımcı olmanız mümkün mü?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Cihaz 25°C yi hafızaya almış olabilir. Ancak yine de firma olarak oda termostatı hizmeti sunmadığımız için detayları bilemiyoruz. Bu durumu oda termostatı hizmeti sunan firmalara ya da cihazın montajını yapan servis ekiplerine sorabilirsiniz.

 3. ali osman şahin dedi ki:

  kolay gelsin evimizde her petekte danfoos termostatlı vana var tasarruf için erelax almamıza gerek varmı tşkler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Osman Bey… Termostatik vanayla oda termostatı aynı anda kullanılamıyor maalesef. Bağlantı gereği birini tercih etmeniz gerekiyor. Bize kalırsa oda termostatı veya termostatik vananın çalışma sistemine göre tasarruf oranı ortalama aynı sayılmaktadır.

 4. Sacit Yalçın dedi ki:

  sıcak havalarda kazanı derecesini dusurup ısıtmıyor.22 kazanla evi ısıtmaya calışıyor.egri yukseltirsekte seti asıyor hava soğyunca

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sacit Bey… Oda termostatı sıcak havalarda beklediğiniz performansı göstermiyor sanırım. Aslında kullandığınız oda termostatı akıllı oda termostatlarındandır. Yani hava durumu özelliği vardır ve bulunduğunuz mevkinin hava sıcaklık verisini kullanarak ortamın istenen sıcaklıkta olmasını sağlar. Soğuk geçen günlerde ısıtmasında sorun yok ancak sıcak geçen günlerde ısıtmayı beklediğiniz şekilde yapamıyorsa ayarlarında sorun olabilir. Bi servis yardımı alarak oda termostatını ve kombiyi kontrol ettirmenizi öneririz.

Petek Yıkama