Demirdöküm Themafast Kombi Kullanımı

Demirdöküm Themafast Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Themafast Kombi Kullanımı

  1. 1 numaralı düğme
  2. Açma/kapama düğmesi
  3. 2 numaralı düğme
  4. Kullanım suyu sıcaklık ayarı ve ısıtma devresine ulaşım düğmesi.
  5. 3 numaralı düğme
  6. Sıcaklık ayar düğmesi (+)
  7. 4 numara
  8. Seçilen çalışma konumu ok işareti ile gösterilir.
  9. 5 numaralı LED
  10. Yeşil ışık yanıyorsa sorun yok, kırmızı ışık yanıp sönüyorsa sorun var.
  11. 6 numara
  12. Isıtma devresi basıncı (bar)
  13. 7 numara
  14. Isıtma devresi su sıcaklığı (°C)
  15. 8 numara
  16. Arıza kodları

Themafast Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 2 numaralı düğmeye ekranda ok işareti ile gösterilen musluk simgesi belirene kadar basın. Daha sonrasında ekranın altında bulunan +,- düğmeleri ile ısı derecesi belirleyin. Ayarladığınız ısı derecesi ekranda 7 numaralı göstergede görüntülenecektir.

► Themafast kombide sıcak su ayarı min. 38°C max. 65°C dir.

Yaptığınız ayar sonrası ekrandan ayarladığınız ısı derecesi kısa süreliğine belirir. Sonrasında ise ekranda cihaz çıkış su sıcaklık derecesi yer alır. Musluğu açtığınızda su ısındıkça derece yükselir, musluğu kapattığınızda derece düşer.

Themafast Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 2 numaralı düğmeye ekranda ok işareti ile musluk ve petek simgesi belirene kadar basın. Daha sonrasında ekranın altında yer alan +,- tuşları ile kalorifer ısı ayarı belirleyin. Ekranda ayarladığınız ısı derecesi görüntülenecektir.

► Themafast kombide kalorifer ayarı min. 38°C max. 87°C dir.

Yaptığınız ayar sonrasında ekranda ayarladığınız ısı derecesi çok kısa süreliğine belirir. Daha sonra ise cihaz çıkış su sıcaklığı ekranda yer alır. Kalorifer konumu devreye girerek ısıtma başlar. Bu konumda kombinin önceliği sıcak su dur. Sıcak su musluğunu açtığınızda kalorifer konumu kapanır, sıcak su musluğunu kapattığınızda kalorifer konumu yeniden açılır.

Themafast Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Themafast Kombi Kullanımı sırasında themafast model kombilerde direkt reset düğmesi bulunmaz. 1 numaralı açma/kapama düğmesi ile resetleme işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle “0” konumuna alıp kombiyi kapatmalı birkaç saniye sonra yeniden “1” konumuna alarak kombiyi açmalısınız. Ekranda arıza kodu olduğunda işlemi 3 kez tekrarlayabilirsiniz. 3 resetleme uygulamasından sonra da sorun devam ederse Demirdöküm Themafast Arıza Kodları linkini tıklayarak arızanın sebepleri ile çözümünü öğrenebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Mustafa Engin dedi ki:

  Themafast kombi oda termosttatı için parametre ayarı gerekiyor mu?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Firma olarak oda termostatı hizmeti sunmadığımız için net bilemiyoruz ancak bildiğimiz kadarıyla oda termostatlarının çoğunda kalibrasyon ayarı yer alıyor. Bu konuda oda termostatı hizmeti sunan firmalardan daha net bilgiler alabilirsiniz.

Petek Yıkama