Kombide Pompa

Kombide Pompanın Görevi Nedir?

Piyasada Wilo ve Grundfos olmak üzere iki markası olan, tesisatta ve kombi içinde bulunan suyu, elektronik karttan aldığı komut ile kombi ve tesisat içinde dolaştırma görevinde olan parçadır.

►► Kombide; sirkülasyon pompası-motoru, devir daim pompası-motoru olarak da adlandırılabilir.

Pompa Arızasının Sebepleri Nelerdir?

 • Uzun süre kullanım sebebi ile özelliğini yitirmesi, içinde bulunan parçaların aşınması, sargılarının yanması, tesisatta meydana gelen tortu ve çamurlaşma, kireçlenme ve bakımsızlık sebebi ile arızalanabilmektedir.

Kombide Pompa Arızası Nasıl Anlaşılır?

 • Kalorifer sisteminde çalışmama sorunu olduğunda, kalorifer ayarı yüksek olmasına karşın kaloriferler az ısıtma yaptığında, kombi su akıttığında, ses yaptığında, sıcak su arızası söz konusu olduğunda, kombi donduğunda karşımıza arızalı olarak çıkabilir. Yalnız bu gibi arıza durumlarında tek sebep pompa diyemeyiz. Arıza yerinde görülerek bir tespit yapılabilir.

Pompa Arızası Nasıl Çözümlenir?

 • Pompa arızası ancak uzman servis ekipleri tarafından tespit edilebilir. Tespit neticesinde parçanın arıza yapma durumuna bağlı ve kullanıcı talebine bağlı tamir işlemi yapılabilir. Tamir olmayan durumlarda ya da kullanıcı talebi olmayan durumlarda sıfırı ile değişimi yapılarak sorun çözümlenebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (112 Yorum)

 1. selçuk macun dedi ki:

  hayırlı işler.. Kombi kullanmaya 6 ay kadar oldu.Daha önce tecrübemiz yok.Kombi altındaki sigortayı kullanmadığımız zaman kapatıyoruz. fakat sigortayı kapatmak ürüne zarar verir garantiye girmez gibi mantıksızca bilgiler verdi.uzun süre kullanmadığımız zaman kapatıyoruz. Kombimizde sigorta kapattığımız için pompa arızası olmuş garantiye girmez gibi servis ücretli olarak yapmak istiyor. 6 ay önce takılmış ve de sulardaki kireç pompayı bozmuş,garantiye girmez gibi terimler kullanarak servis bize zorluk çıkrtıyor. Kombi termoteknik ve 5 yıl garantili olduğu söylendi. Garantiye kapsayan ve de kapsamayan durumlar nedir. nasıl bir yol izleyelim. bilgi vermenizi rica edeerim. saygılarımla…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selçuk Bey… Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; biz firma olarak garantili cihazlara hizmet vermiyoruz. Ancak değiştirdiğimiz-tamir ettiğimiz parçalara garanti verdiğimiz için hangi durumlar garantiyi devre dışı bırakır, hangi durumlar garantiyi devam ettirir konusunda epey bir deneyimimiz söz konusu. Hatalı kullanım sonucu meydana gelen genel arıza durumları garantiye girmez maalesef. Kombi kullanılsa da kullanılmasa da her zaman için açık kalmalıdır. Sadece uzun süre evde olmayacaksanız kombiyi kapatmalısınız. Kısa vadeli aç-kapa şeklinde kullanım pompa dahil birçok parçanın hasar görmesine neden olur. Ve bu durum maalesef garanti dışı müdahale yani ücrete tabi tutulan müdahale gerektirir.

 2. Pınar dedi ki:

  İyi akşamlar kombi su pompası değişim ücretini yazarmisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Pınar Hanım… Kombinizin marka ve modelini belirtmemişsiniz. Konu hakkında bilgi edinmek için bizlere 0850 811 88 22’den ulaşabilirsiniz.

 3. Mustafa öztekeli dedi ki:

  Vaillant vuv kombim var etesleme durunca 1 dakika sonra pompada duruyor hiç ses gelmiyor etesleme varken çalışıyor hareret yapmıyor peteklerin altı ısınmıyor bertaraf baktım normal pompanın durması dikkatimi çekti bı ayarı varmı acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Vaillant cihazlarda pompanın durması ve beklemeden sonra tekrar devreye girmesi olağan bir durumdur. Peteklerin altı hiç mi ısınmıyor yoksa üst tarafına göre daha mı çok ısınıyor? İlgili makalemizde her iki olasılığın sebepleri yer almaktadır; https://kombitamircisi.com.tr/bilgi-servisi/peteklerin-yarisi-isinmiyor/ .

 4. Aydın yücesoy dedi ki:

  Merhaba ustam benim mutfaktaki petek ve koridordaki peteklerin ısınıyor ama solunumdaki peteği temizlememizevrağmen güzel ısınmıyo hafif sıcak bilgi verirseniz memnun olurum saygılarımla

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey… Arızanız kombiyle değil, tesisatla alakalı. Uzman tesisatçıdan teknik destek almalısınız.

Petek Yıkama