Baymak Novadens Extra Kombi Kullanımı

Baymak Novadens Extra Kombi Nasıl Kullanılır?

Baymak Novadens Extra Kombi Kullanımı

 • 1 ve 2 tuşları → Kullanım suyu sıcaklığını görme, ayarlama, menüler arası geçiş yapma ve parametre ayarlarını değiştirme düğmesi.
 • 3 tuşu → Bilgi ve programlama tuşudur. Alt menüdeyken genel menüye dönmek için de kullanılmaktadır.
 • 4 tuşu → Geçici fonksiyonları (tatil ve party) aktif etmek için kullanılmaktadır.
 • 5 tuşu → Açma/kapama/yaz/kış seçimi yapmak ve ayarlamalar sırasında ayarı onaylamak (okeylemek) için kullanılmaktadır.
 • 6 tuşu → Otomatik ve manuel çalışma modu seçiminde kullanılmaktadır.
 • 7 ve 8 tuşları → Oda/kombi sıcaklığını ve kullanım suyu sıcaklığını ayarlamak için kullanılmaktadır.

Kombiyi Sadece Yaz Konumunda Çalıştırma

Baymak Novadens Extra Kombi Kullanımı sırasında açma/kapama/yaz/kış seçiminin yapıldığı 5 numaralı düğmeye ekranda yalnızca musluk simgesi belirene kadar basmalısınız. Musluk simgesi belirdiği zaman ekranda “EST” yazacaktır.  ▲ (1) düğmesine basarsanız ekranda son ayarlanan kullanım suyu sıcaklığı görüntülenir. Bu durumdayken 7 ve 8 numaralı tuşları kullanarak isteğinize bağlı bir sıcaklık ayarı belirlemelisiniz. Ayarlama yaptıktan sonra da “OK” (5) düğmesine basarak ayarı kaydedin. Musluğu açtığınızda cihaz kullanım suyu moduna geçecek ve sıcak su verecektir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Açma/kapama/yaz/kış seçiminin yapıldığı 5 numaralı düğmeye ekranda petek ve musluk simgesi belirene kadar basmalısınız. Ekranda “INV” yazacaktır. Ekranda ise oda termostatı tarafından hissedilen oda sıcaklığı görüntülenecektir. Oda sıcaklığı konfor ayarını 7 ve 8 tuşlarını kullanarak ayarlayabilirsiniz. Ayarı talep ettiğiniz sıcaklığa getirmelisiniz. Daha sonrasında ise “OK” (5) düğmesine basarak ayarı kaydetmelisiniz. Kombi devreye girdiği zaman ekranda alev simgesi ve alev seviyesi işareti görünecektir.

Novadens Extra model kombilerde kış konumunda 3 değişik çalışma modu seçilebilir. Bunlar;

 • AUTO (Zaman programlanmasına göre çalışan otomatik mod)
 • COMF (Zaman programlarının aktif olmadığı Manuel Konfor modu)
 • ECO (Zaman programlarının aktif olmadığı Manuel Ekonomi modu)

6 numaralı düğmeye bastığınızda sırası ile AUTO, COMF ve ECO modları belirir. Modlarındam birini isteğe bağlı seçebilirsiniz.

Bilgi ve Programlama Tuşu

İnfo bilgi menüsü tuşudur. Bu menüde kombiye ait bazı bilgiler görüntülenmektedir. Menüye girmek için 3 numaralı düğmeye basmalısınız. Ardından ▲ ve ▼ tuşlarını kullanarak menü içinde gezebilirsiniz. Yön tuşlarını kullandığınızda aşağıda yer alan bilgiler görüntülenebilmektedir.

 • BOILR → Kalorifer gidiş suyu sıcaklığı
 • EST T → Hissedilen dış hava sıcaklığı (sitemde dış hava sensörü var ise)
 • EST A → Kompanze edilmiş dış hava sıcaklığı
 • P BAR → Ölçülen tesisat basıncı (bar) (sistemde elektronik basınç sensörü bağlı ise)
 • SANIT → Ölçülen kullanım suyu sıcaklığı
 • PWR → Anlık modülasyon seviyesi göstergesi (*)

Menüden çıkmak için yine aynı tuşa basabilirsiniz.

Programlama Menüsü

3 numaralı programlama düğmesine 3 sn kadar basılı tuttuğunuzda programlama menüsünü açarsınız. Menüde alt menüler bulunur. Aşağıda bu menüler sıralanmıştır.

 • TIME → Zaman ayarlamaları yapılır.
 • P RIS → Isıtma devresi zaman programlaması yapılır.
 • PARAM → Parametre konfigürasyonları yapılır.
 • P SAN → Sıcak kullanım suyu zaman programlaması yapılır.
 • BOIL → Üretici ayarlarıdır (kullanıcı tarafından değiştirilemez)

Zaman Ayarının Yapılması

Baymak Novadens Extra Kombi Kullanımı sırasında saati ayarlamak için öncelikle 3 numaralı programlama düğmesine 3 sn kadar basılı tutun. Ok tuşları ile gezerken alt menülerden “TIME”  menüsünü seçin. Ardından OK (5) tuşuna basarak kaydedin. Sonrasında dakika ve saati ayarlamak için ▲ ve ▼ düğmelerini kullanın. Her ayarlama sonrası OK (5) tuşuna mutlaka basın. Ayarlama kaydedildiği zaman kombi otomatik olarak programlama menüsünden çıkacaktır.

Tatil Fonksiyonu

Kısa bir süreliğine evde olmayacaksanız ve kombinin ısıtma yapmasını istemiyorsanız fonksiyonu kullanabilirsiniz. Bu fonksiyonda kombi ısıtma yapmaz yalnızca donma koruma fonksiyonu aktif olur.

Tatil fonksiyonunu aktif etmek için kombiyi AUTOMATİC modda çalıştırmanız gerekir.

Automatic modda şu prosedürü izlemelisiniz:

Öncelikle 4 numaralı düğmeye basın. Ekranda aşağı doğru sık çizgilerin olduğu bir sembol yanıp sönecektir. Ve MM60 şeklinde zaman ayarı belirecektir. ▲ ve ▼ tuşlarını kullanarak zaman ayarı yapın. Zaman ayarı 10 dk dan 45 güne kadar yapılabilir. Ayarı yaptıktan sonra OK tuşuna basın ve zaman ayarını kaydedin. Ayar kaydedildiğinde ekranda 4 numaralı düğmede bulunan semboller ve aşağı doğru sık çizgilerin olduğu sembol yanıp söner. Ayrıca ekranda ayarlanan zamanda geriye doğru geri sayım işlemi görüntülenir. Ayarlanan süre boyunca kombi ısıtma yapmaz, sürenin sonunda önceki ayarlanan duruma otomatik geri döner.

PARTY Fonksiyonu

Belirli bir süre kombinin zaman programından bağımsız ısıtmasını istiyorsanız bu fonksiyonu kullanabilirsiniz.

Party fonksiyonunu aktif hale getirmek için kombinin MANUAL çalışma modunda olması gerekir. Kombiyi MANUAL moda aldıktan sonra aşağıdaki prosedürü izlemelisiniz.

Baymak Novadens Extra Kombi Kullanımı sırasında öncelikle 4 numaralı düğmeye basın. Ekranda aşağı doğru sık çizgilerin olduğu bir sembol yanıp sönecektir. Ve MM 60 şeklinde zaman ayarı belirecektir. ▲ ve ▲tuşlarını kullanarak istenen zaman ayarını yapmalısınız. Zaman ayarı 10 dakikadan 45 güne kadar yapılabilir. OK tuşuna bastığınız zaman, zaman ayarını kaydetmiş olursunuz.  7 ve 8 numaralı düğmeleri kullanarak istenen oda sıcaklık ayarını yapın ve yeniden OK tuşuna basarak ayarı kaydedin. Ekranda MANUAL mod görünür, aşağı doğru sık çizgilerin olduğu bir sembol ve saat sembolü yanıp söner, geri sayım işlemi görüntülenir. Ayarlanan zaman dolduğunda ise kombi önceki ayarlarına geri döner.

Kombiyi Resetleme

Arıza durumunda “ok” tuşuna bir kez basarak veya birkaç saniye basılı tutarak cihazı resetleyebilirsiniz. Arıza halinde işlem maksimum 3 kez uygulanmalıdır. Uygulama sonrası düzelme olmazsa eğer Baymak Novadens Extra Arıza Kodları linkini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (60 Yorum)

 1. Halil Guntekin dedi ki:

  Baymak novadens extra kombim yaz ortasında kendiliğinden çalışmaya başladı kontrol panelinde ne bir sayı ne bir işaret var ok tuşuna 3 saniye bastım yine duzelmedi bende sigorta yi ve gazi kesmekle hallettim sorunu bana bir çözüm yolu gösterirseniz sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halil Bey… Kombi kendiliğinden çalışıyor ve ekranda derece dahil hiçbir gösterim yoksa bu bir kart arızası olabilir. Ancak bu sadece bi ihtimaldir. Yaşadığınız sorunda yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 2. DURMUŞ DEVRİM dedi ki:

  MERHABA BEN PROĞRAM HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İSTİYORUM MÜMKÜNSE ÖRNEĞİN HAFTA İÇİ 06:00 İLE 14:00 ARASINDA ÇALIŞMASIN BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜNMÜ VARSA DETAYLI BİR TARİF YAZABİLKİRMİSİNİZ

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Durmuş Bey… Makalemizde zaman ayarının yapılması konusunda bilgiler yer almaktadır. İşlemi yapamazsanız yardım için 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 3. Seyfi göze dedi ki:

  Novadens extra arada bir E01 hata veriyor iyonizasyon ve gaz da problem yok başka neden olur
  Şimdiden teşekkür ler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Seyfi Bey… Kombiniz gaz yokluğu arızası veriyor. Dairenizde gaz varsa yani ocağınız yanıyorsa, kombiyi resetlemenize rağmen düzelme olmuyorsa servis müdahalesi gerekir. Kart, gaz valfi ve elektrotları kontrol etmek gerekir.

 4. Erdoğan KAPLAN dedi ki:

  İyi günler hayırlı işler ben baymak novadens ekstra 24 takdırdım petekler çok ısınıyor herhalde 80 derecede yanıyor dereceyi 60 a düşürmek istedim bir türlü beceremedim 60 a düşürmek için neler yapmak gerekli ayrıntılı şekilde yazarsanız çok iyi olur çünkü kılavuz kitabından anlayamadım iyi günler dilerim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erdoğan Bey… Bize kalırsa 60°C de kullanım açısından yüksek bir sıcaklık. Ancak bu şekilde istiyorsanız tabi ki size yardımcı olmaya çalışırız. Makalemizde bahsedilen modeli kullanıyorsanız eğer öncelikle 1 sayısı ile gösterdiğimiz ▲ tuşuna bir kez basın. Daha sonrasında 7 ile gösterdiğimiz “derece ve ▼” sembolü olan tuşa arka arkaya basarak sıcaklık derecesini istediğiniz bir değere alın. Ardından hemen “ok” tuşuna basarak yaptığınız ayarı kaydedin. İşlemi yapamazsanız eğer; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

 5. barış çelik dedi ki:

  bilgiler çok güzel elinize sağlık.novadens extra modeline kablosuz termostat bağlanabilirmi teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Barış Bey… Yorum ve görüşünüz için teşekkür ederiz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Oda termostatı konusunda hizmet vermediğimiz için maalesef ki bilgi sahibi değiliz. Oda termostatı hizmeti sunan firmalardan daha net bilgiler alabilirsiniz.

 6. hüseyin seven dedi ki:

  kullanım suyu neden 60 derecenin üzerine çıkmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Kullanım suyu dediğimiz musluk suyudur. Musluğa gelen suyun sıcaklığı kalorifer sıcaklığı kadar yüksek olamaz. Bu her kombi için geçerli bir durumdur. Çünkü kombi ısı kaybı olmasın diye her zaman ayarlanan sıcaklığın üstüne çıkar. Yani 60°C ye ayarlarsanız kombinin ölçtüğü sıcaklık (musluk açıldığında) 70°C ve üstüne çıkar. Bu da sizi tabiri caizse haşlayacak bir sıcaklıktır. Bu yüzden kullanım suyu sıcaklığı kombilerin genelinde maksimum 60-65°C kadardır.

 7. Hakan ekşiler dedi ki:

  Ekonomi modu 21 den fazla yükselmiyor bazen 22 yükseliyor ayarlardan ben bunu çözemedim bana yardımcı olabilirmisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Yanlış bir işlem de yapıyor olabilirsiniz. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 8. abdullah öniz dedi ki:

  kombiyi 40 ta yakmak için ayarı nasıl yapabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdullah Bey… Musluk suyunu mu 40°C yapmak istiyorsunuz yoksa kalorifer sıcaklığını mı? Makalemizde her iki konum için de ayrı ayrı ısı ayarlaması yazmaktadır. Hangi konumda sıcaklığı 40°C yapmak istiyorsanız ayarlamayı yapabilirsiniz. Ayarlama sırasında ekranı takip ederek 40°C gördüğünüzde ayarlamayı bırakabilirsiniz.

 9. ismail günay dedi ki:

  Baymak novadens ekstra kombi kullanıyorum.. error 08E işareti aldım kombiyi resetlemek istedim ok tuşuna belirttiğiniz gibi bastım error yazısı geçmiyor… evde sadece sıcak su için kombi mevcut petek bulunmamakta… teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Baymak Novadens Ekstra kombilerde belirttiğiniz sorun ateşleme devresi sorunudur. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Dairenizde gaz kesintisi yoksa ve kombiyi resetlemenize rağmen düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir. Cihazda alev oluşmuyor ve bu yüzden devreye girmiyor.

  2. Eda guner dedi ki:

   Merhaba. Baymak novadrns kombı kullanmya basladık kombı derecesı 40oldugu halde faturamız yuksek gelıyor hangı ayarda kullanmak daha ekonomık olur comfor mu automu yoksa eco mu

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Eda Hanım… Fatura yüksek gelmesin diye genelde kullanıcılar kombi ayarını kısık tutar. Ancak bu şekilde fatura daha fazla gelir. Çünkü sıcaklık düşük olduğu için kombi çok sık devreye girip çıkar. Bu da faturaya yansır. Auto programlanabilir bir moddur. Yani kombi istediğim saatte çalışsın, istediğim saatte dursun diye otomatik ayar yapılabilir. Ayrıca auto modu seçili iken kombi eco, comfort modları da seçilebilir. Eco modunda; kombi ayarlanan sıcaklığa gelince durur, sıcaklık düşünce kombi yeniden çalışır. Comfort modunda da kombi modülasyonlu çalışır. Yani kombi ayarlanan sıcaklığın üstüne çıkınca alev boyunu alçaltıp yükseltir. eco/comfort modlarının ikisi de tasarruf modudur. Kombi gereksiz çalışmasın isterseniz auto modunu çalışmasını istediğiniz zamana göre ayarlayabilir bir de üstüne cihazı eco veya comfort modlarından birine alabilirsiniz.

 10. salih dedi ki:

  Bu kombilerde kış kullanım suyu sıcaklığı ortalama kaç derecek olmalıdır kullanım suyu sıcaklığını ayarlardan 55-60 dereceye çıkattığım halde suyu normal seviyede ısıtamadım..cevap verebilirseniz sevinirim..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Salih Bey… Kış kullanım sıcaklığı derken? kalorifer sıcaklığı mı yoksa musluk suyu yani kullanım suyu sıcaklığı mı? Kombilerde hem kalorifer hem de musluk suyu sıcaklığını kullanıcı kendi belirlemelidir. İdeal sıcaklık diye bir şey yok. Yani aslında herkesin ideal sıcaklığı farklı olduğu için, herkesin beklentisi farklı olduğu için ve bina, daire, kombi özellikleri bir olmadığı için bu konuda bilgi verilemez. Ancak kombi 55-60°C lerde suyu ısıtmıyorsa bu bir arızadır ve servis yardımı almanız gerekir.

 11. Aslı günay dedi ki:

  Hpcam merhaba benim kombim baymak novandes 24 evin yerden ısıtmalı ve cihazım balkonda duruyor ekranı ile birlikte. Sorum şu ben eko modunu kullanabilir miyim bu şekilde kullanabilirsem eğer chl sıcaklığı ve eko modu arasında nasıl bir ayarlama yapmalıyım teşekkürler şimdiden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aslı Hanım… Kombiyle bağlantılı bir oda termostatı kullanmıyorsanız eğer kombiyi eko modunda kullanabilirsiniz. Oda termostatı kullanıyorsanız eko modunu kullanamazsınız. Çünkü eko modu ile oda termostatı neredeyse aynı görevdedir ve aynı anda aktif olursa modlar çakışır ve cihaz farklı çalışma sistemine sahip olur. Yani düzensiz bir çalışma biçimi olur.

 12. Mehmet dedi ki:

  Merhabalar malum bildiğiniz üzere çok ciddi faturalar ödüyoruz. Baymak novadens extra kullanıyorum. En uygun yakıt ayarı için neler yapmam gerekir bilgilendirmenizi rica ederim. Adana gibi bir yerde 1000tl fatura ödemek istemiyorum. Desteklerinizi rica ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Havaların soğumasıyla birlikte kaloriferler de ısınmak için açılıyor ve doğal olarak yazın düşük gelmesine alıştığımız faturalar 2 katına çıkabiliyor hatta 2 katını da geçebiliyor. Kombide ideal sıcaklık ayarı diye bir şey yoktur. Sıcaklık ayarını kullanıcı beklentisine göre ayarlar, evinin büyüklüğüne, binasındaki izolasyon durumuna, dairesinin bulunduğu kata ve kendi isteğine göre ayarlar. O yüzden bu konuda bir bilgi aktaramayız. Ancak dairede en az 3 petek açık olacak şekilde kullanmadığınız petek vanalarını kapatabilirsiniz. Kombiyi sürekli aç-kapa şeklinde kullanmayın, sabit bir sıcaklıkta kullanmak her zaman için daha iyidir. Oda termostatı veya termostatik vana taktırarak kullanabilirsiniz. Bu ürünler düşük oranda bile olsa tasarruf etmenizi sağlar. Kışa girmeden önce kombinize ve peteklerinize bakım yaptırın. Yani bizim önerilerimiz bu şekilde olabilir.

 13. Ayşenur boga dedi ki:

  Baymak novadens kombımde sıcaklık ayarını yukselttgmde en fazla 30 a cıkıyor bunun üstüne neden çıkmıyor nasıl yapablrm acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşenur Hanım… Belirttiğiniz model kombide ısı derecesi minimum 30°C civarıdır. 30°C den yukarı çıkmıyorsa bu bir kart arızası olabilir, cihaz farklı bir fonksiyonda olabilir ya da bir ayar gerekebilir. Servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 14. Mine yılmaz dedi ki:

  İyi günler yeni tasindigimiz bu evde kombide hiç bir ayar düğmesi yok herşey termostattan ayarlanıyor peteklerimiz aşırı ısınıyor elimizle bile dokunamıyoruz bu ayarı nasıl yapabiliriz şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mine Hanım… Kombide ayar düğmesi olmaması imkansız. Sıcak su derecesi, kalorifer derecesi, açma kapama işlemlerinin hepsi kombiden yapılır. Oda termostatı kullanıyorsanız oda termostatının tabi özelliğine bağlı ancak genel olarak birçok modelinde kalorifer sistemi etkilidir. Yani oda termostatları sıcak su ayarı yapmaz. Tabi kullandığınız oda termostatı bu özellikte ise bilemeyiz. Peteklerde aşırı sıcaklık durumu varsa ısı ayarlaması ve genel kontrol için bi servis yardımı almanızı öneririz. Bahsettiğiniz farklı bir sistem olabilir. Görmeden uzaktan bilgi aktarmak çok zor.

 15. Erdoğan KAPLAN dedi ki:

  İyi günler ben baymak novedans ekstra 24 kombi taktırdım çalıştırmak istiyorum INV de petekler gözüküyor ancak alev çıkmıyor termostatta 20.2 gözüküyor ben 19 a düşürmek istediğim zaman termostatta 19 gözüküyor arkasından tekrar 20.2 yazısı çıkıyor ve bir türlü ateşleme yapmıyor petek ekranda gözüküyor yalnız alev çıkmıyor hemen cevap yazarsanız çok memnun olurum ve ayrıntılı şekilde anlatırsanız sevinirim işlerinizde başarılar dilerim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erdoğan Bey… Kombi ekranda 20.2 sıcaklık değerini gösteriyor ve siz 19°C ye düşürüp cihazın devreye girmesini bekliyorsunuz. Kombide ölçülen sıcaklık zaten 20°C, siz 19°C ye alırsanız kombi devreye girmez. Sıcaklığı yükseltmeniz gerekir ki devreye girsin. Sıcaklık değerini artırmaya çalışın. Kombi yine de devreye girmez, cihaz çalışmazsa o zaman servis yardımı almanız gerekebilir.

 16. ERDOĞAN KAPLAN dedi ki:

  merhaba iyi günler bir şey daha sormak isterim novades ekstra kombimin basıncı yükseldiği zaman ne yapmam gerekiyor geniş şekilde anlatırsanız memnun olurum kitapçığında yazılmış ama hiç anlaşılmıyor çalışmalarınızda başarılar diler teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Yeniden Merhaba Erdoğan Bey… Kombi basıncı yükseldiği zaman kombi fazla suyu emniyet ventilinden tahliye eder. Yani 3 barı geçerse eğer basınç değeri, emniyet ventili devreye girer, kombi altından su gelir. Basınç kendi kendine 3 barı geçerse bu bir sorundur. Ancak siz fazla su basarsanız en yakın petekten su alarak kombinin yüksek basıncını düşürebilirsiniz.

 17. Aydın Alaca dedi ki:

  İyi çalışmalar ben novadens extra 310fi kullanıyorum.oda termostatının durma çalışma ayarı 0.5 derece yani 19 a ayarlandığında 19.5 yapıp duruyor sonra 19 a düşünce tekrar çalışıyor bu hassasiyet ayarını mesela ,0.5 değilde 0.2 gibi ayarlanabiliyormu.Teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey… Oda termostatları çeşidine göre ısı hassasiyetleri değişir. Oda termostatınızdaki sıcaklık hassasiyeti 0.5°C kadarsa bunu ne düşürebilir ne de yükseltebilirsiniz. Herhangi bir ayarlama yapılamıyor maalesef.

 18. Bülent dedi ki:

  Merhaba, oda termostat ayarını nasıl değiştirebilirim, yani oda termostat iptal olacak.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bülent Bey… Oda termostatı iptali için hem bağlantıları sökmek gerekir hem de anakart üzerinden işlem yapmak gerekir. İşlem detaylarını uygulamayı yapmadığımız için bilemiyoruz maalesef. Oda termostatı hizmeti sunan firma ya da servislerden bu konuda yardım alabilirsiniz.

   1. Bülent dedi ki:

    Merhaba, oda termostatı zaten yok ama kombi termostat mod’unda çalışıyor. Ben bu mod’u değiştirmek istiyorum. Su sıcaklığı modu’na ayarlı olarak çalıştırmak istiyorum. Acaba nasıl ayarlıyabilirim?

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Yeniden Merhaba Bülent Bey… Termostat modu derken demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. Kombinizde tatil, party fonksiyonları ayrıca auto, comfort ve eco modları yer alıyor. Hangi çalışma modundan bahsediyorsunuz? Net olarak belirtebilirseniz ya da 444 1 837 numaralı telefonu arayabilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

 19. Bülent köklü dedi ki:

  Kombiye yakın Petek gayet iyi ondan sonraları uzaklaştıkça ılıyor üst kat buz gibi novadens extra 24 kullanıyorum bu gün ilk kullanışım yardımcı olursanız sevinirim.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bülent Bey… Kombiye en yakın petek iyi ısınıyor ve uzağa gidildikçe peteklerin ısısı düşüyorsa eğer petek temizliği gerekebilir. Kombinizde muhtemel bir sorun yoktur ancak petekler tıkalıysa su rahat dolaşamadığından ısı da az olabilir. Petek temizliği yaptırmabnızı öneririz. Kalorifer filtresi tıkalıysa bu sebeple de peteklerden beklediğiniz verimi alamıyor olabilirsiniz. Petek ve kombi temizliği yaptırmanızı öneririz. Tabi bir de şöyle bir durum söz konusu: kombi güç yani kW açısından yeterli değilse bu yüzden de uzakta kalan peteklerde ısı olmayabilir. Harici bir pompa gerekebilir. Bunun için de tesisatçıdan yardım almanız gerekir.

 20. Uğur Güngöe dedi ki:

  Merhaba. Ben Baymak novadens kullanıyorum. Kullanım suyu sıcaklığını 50 derece ayarlıyorum ama sürekli kendi kendine belli aralıklarla 30 dereceye geri dönüyor. Ne yapmam lazım acaba?

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Ekranda kombi içerisindeki suyun sıcaklığı belirdiği için düşme ve yükselme durumu olabilir. Bu normal bir durumdur. Ancak suyun ısısında da düşme oluyorsa eğer yapabileceğiniz bir işlem yoktur maalesef. Servis yardımı almanız gerekir.

 21. Hatice şahin dedi ki:

  Merhaba Baymak nodrns extıra yoğurmalı 32 ilk kombi kullanıyorum ama şu anda ERROR 119 diye bir görüntü çıktı kombiyi ayarlamıyorum oda termosdatında yardımcı olurmusunuz lütfen

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hatice Hanım… Baymak Novadens Extra model kombilerde Eror 119 arızası düşük tesisat basınç sorunudur. Yani kombi tesisatında su olmadığı için cihaz bu arızaya geçmiş. Doldurma musluğu yardımıyla su basıncını 1,5 bara kadar çıkarmanız gerekir. İşlemi bilmiyor veya yardım almak istiyorsanız 444 1 837 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 22. Alican karahan dedi ki:

  merhabalar baymak novandes 45 fi kombi kulanıyorum, nasıl kulanacağımı tam bilmiyorum,otomotik mi manuel de mi kulanmak mantıklı çözemedim.bir de petek suyu ısısına göre kulanmak istiyorum nasıl ayarlıyacağımı bilmiyorum.otomotik mod ta kulansam hiç ayarlama yapmadan fabrika ayarları ile kulansam mumkun mu yardımcı olsanız çok sevinirim.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alican Bey… Kombi otomatik modda dış ortam ve mevcut ortam sıcaklığına bağlı olarak çalışır. Yani dış ve iç ortam ne kadar soğuk olursa cihaz o kadar fazla çalışır. Manuel olarak da kendiniz talebinize bağlı ısı ayarı belirlersiniz, ortam istediğiniz sıcaklıkta olur. Bu tamamen size bağlı bir durumdur. Elinizde cihazın kullanım kitapçığı (kullanım kılavuzu) varsa eğer oradan daha farklı fonksiyonları hakkındaki bilgilere de ulaşabilirsiniz.

 23. HASAN KAYDELİ dedi ki:

  3 yıldır kullandığımız 33fi novadens exra kombimiz hiç bir sorun yokken şimdi bir türlü ayarlanamıyor.servis tarafından anakart dahi değişti..sorun şu: kombi yanmaya başlıyor 15 saniye sonra petekleri ısıtmış gibi istirahate geçiyor.tabi ev soğukk.. acaba sorun nedir.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan bey. Çabuk kapanarak tekrar yanmaması tesisatta suyun dolaşımını sağlayamamasından kaynaklı olabilir. Buda tesisatta bir tıkanıklık, filtrelerin dolu olması, üç yollu vana arızası, pompa arızası, eşanjör tıkanıklığı gibi nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Ama net teşhisi ancak cihazı inceleyerek koyulabilir.

 24. Fatih ilhan dedi ki:

  Baymak novedans extra 24 kullaniyorum ,termostatli kontrol paneli salonumda takili ancak ben petek suyu sicakligina gore kullanmak istuyorum nasil yapmaliyim

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Oda termostatı kullanmak istemiyorsanız veya oda termostatına bağlı kombiyi kullanmak istemiyor, petek sıcaklığını kendiniz ayarlamak istiyorsanız oda termostatını iptal ettirmeniz gerekir. Bunun için de servis yardımı almanız gerekir.

 25. Fikret Karapınar dedi ki:

  Merhaba,
  baymak novadens extra 42 fi kombim var. Auto modülünün ekonomik ve comfort ayarlarını, ekonomik ve comfort ayarlarından müstakil olarak ayarlamam mümkün mü? Anlayabildiğim kadarıyla Auto ayarlarını normal ekonomik ve comfort ayarlarından almaktadır.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fikret Bey… Auto, otomatik modudur. Otomatik olarak ortam sıcaklığına göre ısıtma yapar cihaz. Bu ayarı kendiniz belirleyemezsiniz, yani manuel olarak yapamazsınız.

 26. Mustafa Ali Yegin dedi ki:

  Oda termometreli kombim Petek sıcaklığı ayarlanabilirmi?Bilgilendirirseniz sevinirim.(oda sıcaklığını olana kadar el değmeden yanıyor.)

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Oda termostatı kullanıyorsanız eğer kombideki ayar yüksek olmalıdır. Oda termostatı üzerinden hangi ayarı seçiyorsunuz bilemem ancak oda termostatı üzerinden ayarı kısabilirsiniz, eğer yok yüksek bir sıcaklık oluyorsa…

 27. ali acar dedi ki:

  Kombinin petek kapama

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombinizin panelindeki OK düğmesine ekranda sadece musluk simgesi olana kadar arka arkaya basın. Ekranda musluk simgesi belirtiği zaman “EST” yazısı da belirir. Panelin solunda kalan ▲ düğmesine basın. Ekranda sıcak su için ayarlanan son derece görüntülenir. Dereceyi ayarlamak isterseniz (düşürmek ya da yükseltmek) derece sembollü ▼ ve ▲ düğmeleri ile ısı ayarlaması yapabilirsiniz. Bu şekilde yaz konumuna geçiş yapmış kalorifer konumunu kapatmış olursunuz.

 28. Metin dedi ki:

  Bamak novedens extra 24 fi kullanıyorum şu anda petek suyu osısına göre çalışıyor oda termostadı moduma geçmek istiyorum ama birtürlü termostad moduna geçemiyorum yardımcı olurmusunuz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Baymak kombiniz için oda termostatı kullanıyorsanız ona göre bir ayar yapmanız gerekir. Yalnız buradan tarif edebileceğimiz bir işlem değildir. Servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama