NOTA CONDENSE/MAJOR Arıza Kodları

NOTA CONDENSE/MAJOR Hata Kodları

Sayfamızda açıkladığımız bilgiler NOTA CONDENSE 24-31 / NOTA MAJOR 31 FF model kombi arıza kodları ve açıklamalarıdır. NOTA markasının üreticisi “BAYMAK” markasıdır.

NOTA CONDENSE/MAJOR Arıza Kodları

 1. E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi sorunu.
 • Çözüm Kombiniz dairede gaz olmadığı için veya parçalarda sorun olduğu için ateşleme yapmıyor ve bu yüzden arızaya geçiyor. Öncelikle gaz vanalarını kontrol edin. Dairenize gaz geldiğinden emin olun. Dairenizde gaz varsa eğer R düğmesine basılı tutarak kombinize reset atın. Bu işlemi arıza düzelmediği sürece arka arkaya birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorununuzda düzelme olmuyorsa servis çağırın. Anakart, elektrotlar ya da gaz armatöründe sorun olabilir.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sensörü sorunu.
 • Çözüm Aşırı sıcaklık termostatının yani limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Bu sensör kombi içerisinde aşırı sıcaklık algıladığı zaman devreye girerek kombiyi bloke eder. Muhtemelen de böyle bir sorun oluştuğu için devreye girerek cihazınızı bloke etmiş. Bu durumda tesisat vanalarını, petek vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalıysa açın. Kombi basıncı 1 bar altındaysa su basın. R harfli düğmeye basılı tutarak kombinizi birkaç kez resetleyin. İşlemlerden sonra arıza durumunda eğer bir düzelme durumu olmazsa mutlaka servisi çağırmalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Atık gaz devresi problemi.
 • Çözüm Cihazın çeşidine göre arıza durumu değişebilir. Ancak genel sorun baca ile alakalıdır. Yani kombi çalışmak için temiz havayı alamıyor veya yandıktan sonra atık gazı atamıyor. Bu durumda hermetik cihazlarda; fan, prosestat, anakart ya da baca ile alakalı sıkıntılar olabilir. Bacalı cihazlarda; baca sensörü, baca tıkanıklığı veya çekiş gücünün kuvvetsiz olması sebebi ile sorunlar yaşanıyor olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.
 1. E05 Arıza Kodu Kalorifer NTC sensörü sorunu.
 • Çözüm Isıtma sensörü arızası denilebilir. Kaloriferlerinizde ısıtma ya da yeterli ısıtma olmayabilir. Sensör, bağlantılar, borular ve kablolar kontrol edilmelidir. Bunun için servis çağırmalısınız.
 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su NTC sensörü sorunu.
 • Çözüm Kullanım suyu sensörü arızası denilebilir. Sensörün yanı sıra kablolarda, borularda, bağlantılarda problem olabilir. Yine de teşhis ve çözüm için mutlaka servis çağırmalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basınç problemi.
 • Çözüm Kombi tesisat basıncının azaldığını belirtir. Kombi panelinin altına baktığınızda bar göstergesi (yuvarlak manometre) göreceksiniz. Bar göstergesi 1 barın altını gösterir. Kombiye su bastığınızda sorun düzelecektir. Kombinin sağ altında bar göstergesi hizasında bulunan doldurma musluğunu sola çevirerek kombinize su basın. Bar değerini 1,5 değerine getirdiğinizde doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Sorununuz işlem sonrası düzelecektir. Sorunda düzelme olmazsa, işlemi yapamazsanız veya çok sık su basma işlemi yapmak durumunda kalıyorsanız servis çağırmanız gerekir.
 1. E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık sorunu.
 • Çözüm Muhtemel arıza durumu devir daim pompası ile alakalıdır. Kombiyi çok sık aç/kapa şeklinde kullandığınızda, kombiyi uzun süre kapatıp ilk kez açtığınızda veya parçada zamanla sorun meydana geldiğinde bu problemle karşılaşırsınız. Bu arıza durumu devir daim pompasının sıkışmasından kaynaklıdır. Parçanın tamiri de olur değişimi de yapılır. Sorunun yine de net teşhis edilerek onarılması açısından servis çağırmanızı öneririz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşumu sorunu.
 • Çözüm Brülörde alev oluşurken sorun yaşandığını belirtir. Bu durumda servis öncesi R düğmesine basılı tutarak kombinizi resetleyin. Arıza düzelmiyorsa işlemi birkaç kez daha tekrarlayın. Yine de sonuç alamıyorsanız servis çağırmanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. miryusif cavadov dedi ki:

  iyi günler. nota major f32 servise arızası yapıyor. lütfen etraflı yardımcı olunuz. yazınız.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Miryusif Cavadov… F32 kullanım kılavuzunda yer almayan harici bir sorundur. Yani cihazı yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Yorumların herkese açık olması sebebiyle ayrıca herkesin can ve mal güvenliği söz konusu olduğu için teknik konularda bilgi aktaramıyoruz maalesef.

 2. Rasul dedi ki:

  Nota major e82 arıza yapıyor ne demek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rasul Bey… E82 genel olarak alev kopması durumudur. Yani bir sebeple brülörde oluşan alev sönerse cihaz bu arızaya geçer. Bu durumda baca ve ateşleme sisteminin kontrol edilmesi gerekir. Kombiyi arızadan çıkarmak için birkaç kez resetlemeniz gerekir. Düzelme olmaz veya arıza çok sık devam ederse servis yardımı almanız gerekir. Bu durumda; fan, prosestat, kart, gaz valfi, iyon elektrodu gibi birçok parçayı kontrol etmemiz gerekiyor.

 3. Elnur Mustafayev dedi ki:

  Merhaba. Nota Major kombide F37 ariza kodunu və çözümünü sormak istiyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elnur Mustafayev… Kombi düşük basınç hatası veriyor. Kombinin altında monteli durumda olan mavi veya siyah renkteki musluğu sola çevirerek su sesi duymanız gerekir. Su sesi duyduktan sonra basıncı takip etmeli, basıncı 1.5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem sonrası doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorun bu işlem sonrası çözümlenecektir.

 4. Ferid kerimli dedi ki:

  Merhaba.
  Geceden koyulan isis derecesi sabah bakmissin artmiw . Bunun sebebi nedir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ferid Bey… Kombiler sadece ayar yapıldığı an ekranda ayarlanan sıcaklığı gösterir. Birkaç saniye sonra ekranda görülen sıcaklık kombi tesisatında dolaşan suyun sıcaklığıdır. Kombiyi diyelim ki 45°C ye ayarladınız. Kombi en yakındaki petek ile en uzaktaki peteği eşit sıcaklıkta ısıtmak için tesisatta ısı kaybı olmasın diye ayarlanan sıcaklığı üstüne çıkar. Yani 45°C ye ayarlı bir kombi devreye girdiğinde 60°C ye kadar çıkabilir, dinlenmeye geçtiğinde 30°C ye kadar düşebilir. Ekranda beliren derece sizi yanıltmasın. Kombinizde bir sorun yok.

Petek Yıkama