NOTA CONDENSE/MAJOR Arıza Kodları

NOTA CONDENSE/MAJOR Hata Kodları

Sayfamızda açıkladığımız bilgiler NOTA CONDENSE 24-31 / NOTA MAJOR 31 FF model kombi arıza kodları ve açıklamalarıdır. NOTA markasının üreticisi “BAYMAK” markasıdır.

NOTA CONDENSE/MAJOR Arıza Kodları

 1. E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi sorunu.
 • Çözüm Kombiniz dairede gaz olmadığı için veya parçalarda sorun olduğu için ateşleme yapmıyor ve bu yüzden arızaya geçiyor. Öncelikle gaz vanalarını kontrol edin. Dairenize gaz geldiğinden emin olun. Dairenizde gaz varsa eğer R düğmesine basılı tutarak kombinize reset atın. Bu işlemi arıza düzelmediği sürece arka arkaya birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorununuzda düzelme olmuyorsa servis çağırın. Anakart, elektrotlar ya da gaz armatöründe sorun olabilir.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostat sensörü sorunu.
 • Çözüm Aşırı sıcaklık termostatının yani limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Bu sensör kombi içerisinde aşırı sıcaklık algıladığı zaman devreye girerek kombiyi bloke eder. Muhtemelen de böyle bir sorun oluştuğu için devreye girerek cihazınızı bloke etmiş. Bu durumda tesisat vanalarını, petek vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalıysa açın. Kombi basıncı 1 bar altındaysa su basın. R harfli düğmeye basılı tutarak kombinizi birkaç kez resetleyin. İşlemlerden sonra arıza durumunda eğer bir düzelme durumu olmazsa mutlaka servisi çağırmalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Atık gaz devresi problemi.
 • Çözüm Cihazın çeşidine göre arıza durumu değişebilir. Ancak genel sorun baca ile alakalıdır. Yani kombi çalışmak için temiz havayı alamıyor veya yandıktan sonra atık gazı atamıyor. Bu durumda hermetik cihazlarda; fan, prosestat, anakart ya da baca ile alakalı sıkıntılar olabilir. Bacalı cihazlarda; baca sensörü, baca tıkanıklığı veya çekiş gücünün kuvvetsiz olması sebebi ile sorunlar yaşanıyor olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.
 1. E05 Arıza Kodu Kalorifer NTC sensörü sorunu.
 • Çözüm Isıtma sensörü arızası denilebilir. Kaloriferlerinizde ısıtma ya da yeterli ısıtma olmayabilir. Sensör, bağlantılar, borular ve kablolar kontrol edilmelidir. Bunun için servis çağırmalısınız.
 1. E06 Arıza Kodu Sıcak su NTC sensörü sorunu.
 • Çözüm Kullanım suyu sensörü arızası denilebilir. Sensörün yanı sıra kablolarda, borularda, bağlantılarda problem olabilir. Yine de teşhis ve çözüm için mutlaka servis çağırmalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basınç problemi.
 • Çözüm Kombi tesisat basıncının azaldığını belirtir. Kombi panelinin altına baktığınızda bar göstergesi (yuvarlak manometre) göreceksiniz. Bar göstergesi 1 barın altını gösterir. Kombiye su bastığınızda sorun düzelecektir. Kombinin sağ altında bar göstergesi hizasında bulunan doldurma musluğunu sola çevirerek kombinize su basın. Bar değerini 1,5 değerine getirdiğinizde doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Sorununuz işlem sonrası düzelecektir. Sorunda düzelme olmazsa, işlemi yapamazsanız veya çok sık su basma işlemi yapmak durumunda kalıyorsanız servis çağırmanız gerekir.
 1. E25 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık sorunu.
 • Çözüm Muhtemel arıza durumu devir daim pompası ile alakalıdır. Kombiyi çok sık aç/kapa şeklinde kullandığınızda, kombiyi uzun süre kapatıp ilk kez açtığınızda veya parçada zamanla sorun meydana geldiğinde bu problemle karşılaşırsınız. Bu arıza durumu devir daim pompasının sıkışmasından kaynaklıdır. Parçanın tamiri de olur değişimi de yapılır. Sorunun yine de net teşhis edilerek onarılması açısından servis çağırmanızı öneririz.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşumu sorunu.
 • Çözüm Brülörde alev oluşurken sorun yaşandığını belirtir. Bu durumda servis öncesi R düğmesine basılı tutarak kombinizi resetleyin. Arıza düzelmiyorsa işlemi birkaç kez daha tekrarlayın. Yine de sonuç alamıyorsanız servis çağırmanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. Elnur dedi ki:

  Nota Major 31 kombide yaz moduna nasil gecelim?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Konum seçme düğmesindeki güneş simgesi yaz konumunu, kar tanesi simgesi ise kış konumunu temsil eder.

Petek Yıkama