NOTA BEMOL 24 FF Arıza Kodları

Konu Başlıkları

NOTA BEMOL 24 FF Hata Kodları

Makalemizde NOTA BEMOL 24 FF / 24 CF model kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve anlamları, servis öncesi yapılabilecek işlemler ve arızalı parçalar bilgisi detaylı sunulmuştur. NOTA markalı kombilerin üretici firması “BAYMAK” tır.

 1. E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunu.
 • Çözüm Dairenizde gaz olup olmadığına bakın. Gaz kesintisi olabilir ya da gaz vanaları kapalı olabilir. Dairenizde gaz olduğundan eminseniz eğer “R” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Bu işlemi yani resetleme işlemini birkaç kez uygulayın. Arıza durumunda bir değişme olmuyorsa; gaz valfi, elektronik kart, elektrotlarda sorun olabilir. Bunun için mutlaka servis çağırmalısınız.
 1. E02 Arıza Kodu Emniyet termostatı sorunu.
 • Çözüm Cihazda aşırı sıcaklık olması sebebi ile emniyet termostatının devreye girdiğini belirtir. Kombi altındaki tesisat vanalarının, petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi basıncı düşükse su basın. Kombide R düğmesine basarak resetleme işlemleri uygulayın. Ancak yine de çözüm bulamazsanız eğer tespit ve müdahale için servis çağırmalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Atık gaz problemi.
 • Çözüm Atık gaz devresinde sorun olduğunu belirtir. Nota Bemol 24 FF kombiler hermetik, Nota Bemol 24 CF kombiler bacalıdır. Hermetik kombilerde; fan, anakart, prosestat ya da bacayla alakalı bir sorun olabilir. Bacalı kombilerde; baca sensörü arızası ya da bacada tıkanma, çekmeme gibi durumlar söz konusu olabilir. Net tespit ve çözüm için servis çağırmalısınız.
 1. E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör arızası.
 • Çözüm Kalorifer sensörü arızası olarak tanımlanabilir. Bu gibi durumlarda kalorifer ısı sensöründe, sensör kablolarında, bağlantılarında veya sensöründe problem olabileceği için direk servis çağırmalısınız.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör arızası.
 • Çözüm Sıcak su sensörü arızası olarak tanımlanabilir. Sıcak su sensöründe, sensör bağlantılarında, kablolarında, borularında problem olabilir. Tespit yapılması ve arızanın giderilmesi amacıyla servis çağırmalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük basınç problemi.
 • Çözüm Kombi altında yer alan bar göstergesine bakacak olursanız 1 bar altını gösterdiğini göreceksiniz. Kombi tesisat basıncı düşük olduğu için kombiye su basmanız gerekir. Bu uygulama için kombinin sağ altında yer alan doldurma musluğunu sola çevirmeli bar göstergesi 1,5 bara gelene dek su basmalısınız. Su basma işlemi sonrası doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Sorun düzelecektir.
 1. E25/E26 Arıza Kodu Pompa blokaj arızası.
 • Çözüm Pompa sıkışıklığı olarak da adlandırabileceğiniz bir arıza durumudur. Genelde çok sık karşılaşılır. Cihazı resetlemiş olsanız bile arıza durumunda düzelme olmayacaktır. Muhtemelen pompa arızası olabileceği için de arıza onarımı işlemi adına servisi çağırmalısınız.
 1. E35 Arıza Kodu Alev oluşum sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumu çok nadir yaşanır. Karşılaştığınızda önce R düğmesine basılı tutun. İşlemi arka arkaya sorun düzelmediği sürece tekrar edin. Yine de arıza durumunda değişiklik olmuyorsa eğer parçalarda sorun olabileceği için servis çağırarak uzman yardımı almalısınız.
 1. E96 Arıza Kodu Düşük voltaj sebebi ile kapanma.
 • Çözüm Dairenize veya kombinize gelen düşük voltaj sebebi ile cihaz kapanır ve çalışmaz. Otomatik olarak resetleneceği için bir süre kadar voltajlar düzelene kadar beklemelisiniz. Uzun süre bekleme sonucunda sorunda düzelme olmaz arıza durumu devam ederse eğer mutlaka servis çağırmalısınız. Düşük gelen voltaj sebebi ile kombi elektronik kartı hasar görmüş veya yanmış olabilir. Karta müdahale edildikten sonra sorunu yeniden yaşamamak veya hiç yaşamamak için “kombi regülatörü” kullanmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Orucov elmar dedi ki:

  F 37 neyin prablemidi.çox said edirem.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Orucov Elmar… Muhtemelen düşük basınç sorunu. Yani kombi tesisat basıncı 1 bardan az ve su basma işlemi gerekiyor. Kombi altında monteli olan mavi-siyah vanayı sola çevirerek basıncı takip edin. Basınç 1.5 olunca bu vanayı sola çevirerek kapatın. Cihazın düzelmesi gerekir. Düzelme olmazsa veya işlemi yapamazsanız servis yardımı almanız gerekir.

 2. Raziı dedi ki:

  Salam menim konbim E96 hatasi verir ne yapa bilerem

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Raziı… Makalemizi incelediyseniz eğer E96 arızası hakkındaki detaylar yazmaktadır. Kombiniz düşük voltaj arızası veriyor. Cihaz bu durumda otomatik reset modunda olur. Bu aşamada bir süre kadar cihaza müdahale etmeden beklemelisiniz. Uzun süre bekleme sonrası düzelme olmazsa eğer servis yardımı almalısınız. Kart arızası veya elektriksel bir sorun söz konusu olabilir.

Petek Yıkama