444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Maktek Ruby LCD Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Maktek Ruby LCD Hata Kodları

 1. E1 Arıza Kodu Baca arızası demektir.
 • Çözüm Bacalı modellerde baca çekişi kontrol edilmelidir. Baca tıkalı ise ya da çekmiyorsa temizliği yapılmalıdır. Baca sensörü arızası olabileceğinden parça kontrol edilmeli sorun varsa eğer parçanın değişimi yapılmalıdır. Hermetik modellerde ise fan, prosestat veya elektronik kart arızası olabileceğinden parçalar kontrol edilmeli, arızalı parçalar değiştirilmelidir. Bu konuda mutlaka uzman yardımı almanız gerekir.
 1. E2 Arıza Kodu Isıtma derecesini tespit eden devrede sorun var.
 • Çözüm Kalorifer sensöründe problem olabileceğini belirtir. Arıza tespiti ve onarımı için mutlaka servis çağırmalısınız.

Maktek Ruby LCD Arıza Kodları

 1. E3 Arıza Kodu Sıcak su derecesini tespit eden devrede sorun var.
 • Çözüm Sıcak su sensöründe problem olabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. E4 Arıza Kodu Sıcaklık yüksek.
 • Çözüm Kombide aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten arıza kodudur. Bu gibi durumlarda ısıtma valfi kontrol edilmelidir. Tıkalı ise müdahale edilmelidir. Kombi kış konumunda ise kalorifer vanaları açık olmalıdır. Kombi altındaki vanalar da açık olmalıdır. Buna rağmen sorunda düzelme olmaz ise mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. E6 Arıza Kodu Ateşleme gerçekleşmiyor.
 • Çözüm Öncelikle gaz kontrolü yapın. Kombiye gaz gelip gelmediğine bakın. Gaz geliyorsa ve gaz geldiğinden eminseniz servis öncesi kombinizi resetleyin. Arıza düzelmezse resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Arızada yine bir düzelme durumu olmaz ise gaz valfinde, elektronik kartta ya da elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın çözümlenmesi açısından servis çağırmanız gerekmektedir.
 1. E7/Eb Arıza Kodu Gaz borusu sorunu.
 • Çözüm Sistemin düzenli ateşleme sinyali tespit edemediğini belirtir. Bu gibi durumlarda ateşleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşemez ve alev söner. Servis öncesi kombiye birkaç reset atın. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer mutlaka servis yardımı alın.
 1. EP Arıza Kodu Isıtma borusu arızası.
 • Çözüm Isıtma borusu kontrol edilmelidir. Arızanın hem tespiti hem de çözümü için servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

   1. Merhaba Emin Bey… Makalemizde de belirtmiş olduğumuz gibi maktek kombilerde ep arızası ısıtma borusu sorunudur. Kalorifer tesisat basıncı normal seviyede. Arızanın net teşhis edilerek onarılması için servis yardımı almanız gerekir.

  1. Maktek kombime bu kış başı bakım yaptırdım. Yaklaşık bir aydır aradabir iki gündür çok sıklıkla E1 kodu veriyor. Servisini aradım anakart değişecek ve 1500 tl dedi doğrumudur.
   .

   1. Merhaba Ayşen Hanım… Maktek kombilerde E1 arıza kodu baca sistemi ile alakalıdır. Fan, prosestat, anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Anakart arızası tespit edilmiş ve muhtemelen size değişim ücreti sunulmuş. Ancak çok yüksek bir fiyat bilgisi aktarılmış. Anakart değişimleri bu kadar pahalı değildir. Bu fiyatın yarısının da yarı ücretine tamirat işlemleri yapılabiliyor. Ortalama fiyat bilgisi ve bu konuda yardım almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.