Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Nedir?

Kombi sorunlarında kombiye yapılacak onarım demektir. Kombide meydana gelen arıza durumu ne olursa olsun mutlaka bir çözümü bulunmaktadır. Önemli olan ise arıza durumlarında teknik açıdan her zaman en iyi desteği alabilmektir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğu için de araştırmalar yapılmalı ve mutlaka güvenilir firmalardan yardımlar alınmalıdır.

Kombi Tamirini Kim Yapar?

Kombi tamir işlemi arıza durumu ne olursa olsun uzman müdahalesi gerektirmektedir. Kombide meydana gelen arızaların tespitinden tutun da arızaların onarım aşamasına kadar olan uygulamalar uzmanına bırakılmalıdır.

Uzman ekipler tarafından yapılacak her tür müdahale kesin ve garantili çözümler içermektedir. Bu yüzden de teknik olarak diyebiliriz ki her zaman kombinizde meydana gelen arıza durumlarını önemseyin ve kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden işi uzmanına bırakın. Aksi halde sağlık sorunları yaşarsınız ve yaşadığınız sorun çözüm bulmamanın yanı sıra daha farklı boyutlara da ulaşabilir.

Bir de önemli olan kombi arızasında tespiti net olarak yapabilmektir. Kullanıcı olarak arıza durumu ne olursa olsun tespiti kendiniz yapamazsınız. Teknik olarak tespitin yapılması adına da mutlaka uzman desteği gerekmektedir. Kombide meydana gelen tüm arıza durumlarında aslında uzman yardımı şarttır.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

Kombiniz arızalandığında kullanıcı olarak bilinçli olsanız da olmasanız da müdahale etmeye kalkışmayın. Can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmış olursunuz. Bizler kombide meydana gelen arızalarda kullanıcı olarak neler yapabilirsiniz sizlere onu sunalım…

 • Dairenizdeki gaz vanalarını kontrol ederek, gaz vanaları kapalı ise açabilirsiniz. Dairenizde gaz olduğundan emin olmanız gerekir.
 • Kombinizin su basıncına bakabilirsiniz. 1 bardan daha az ise 1,5 bar kadar doldurma musluğu ile su basabilir, 2,5-3 barın üstünde ise düşürmek için kombiye en yakın kaloriferin hava alma kısmından su alabilirsiniz.
 • Kombinizde hata kodu varsa ya da arıza lambası yanıp sönüyor ise bu durumda kombiyi resetleyebilirsiniz.

Bu uygulamalar dışında kombiye müdahalede bulunmayın. Aksi halde tüketici olarak birçok sorunu art arda yaşayabilirsiniz. Bizlerin önerisi ise kombilerde oluşan arıza durumlarından tutun da her tür işlemine kadar uzman yardımı almanızdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Mehmet Ali Sarıgöl dedi ki:

  Öncelikle teşekkür ederim. Ben söyle bir sorun yaşamaktayım. Normal çalışan ECA şohbenim bir sabah açtığımda sıcak su gemiyor yani soğuk su akıyor. Servise mürcaat ettim geldiler gaz yok dediler fakat aynı borudan gelen gazla ocak gayet güzel yanıyor. Eneryaya haber verdik geldiler bina girişinde gaz girişinin gayet güzel olduğunu söylediler. Tekrar durumu servise durumu anlattım. Dedilerki sizin dairede ocak yansa bile şohben yanacak kadar gaz basıncı yok. Şimdi bu sorun nasıl çözülür ve kim çözer. Bilgilendirirseniz mennun olurum. Tekekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Mehmet Ali Bey,
   Bu sorun için doğalgaz tesisatçı ile görüşmenizi öneririz.

Petek Yıkama