Petek Simgesi Yanıp Sönüyor

Kalorifer Sembolü Yanıp Sönüyor

Kombi ekranında petek simgesinin yanıp sönmesi cihazın ısıtma talebini gerçekleştirip istenen sıcaklığa ulaştığını belirtir. Bu bir arıza durumu değildir.

Kalorifer Sembolü Neden Yanıp Söner?

Bu durumda brülörde alev söner, devir daim pompası suyu bir süre kadar tesisatta dolaştırmaya devam eder ve bu sebeple yakıt tüketimi de durur.

Ancak;

Kombi ekranında petek simgesi yanıp söndüğü halde veya sabit yandığı halde peteklerde ısı olmuyorsa bu bir arıza durumudur. Bu durumda servis öncesi yapılması gereken işlemler;

 1. Öncelikle kombi tesisat basıncı kontrol edilmeli.

Tesisat basıncı yani bar olarak adlandırdığımız gösterge eğer 1 barın altını gösteriyorsa kombi tesisatına su basılmalıdır. Basınç değeri doldurma musluğu ile 1,5 bara getirilmelidir.

 1. Kombi altındaki tesisat vanaları kontrol edilmeli.

Kombi altında kalorifer sistemi için ayrı sıcak su sistemi için ayrı tesisat boruları vardır. Bu borulardan 2 sinin üzerinde vanalar vardır. Kalın boru üzerindeki tesisat vanası kalorifer tesisatı içindir ve bu vanaların açık yani boru ile aynı hizada olması gerekir. Vana boruyla aynı hizada değilse aynı hizaya getirilmelidir.

 1. Petek vanaları kontrol edilmeli.

Peteklerin sağ ve solunda giriş ve çıkış vanaları vardır. Bu vanaların bir tanesinin bile kapalı olması peteklerin ısınmamasına neden olabilir. Petek vanalarını kontrol ederek “+” yöne doğru çevirmelisiniz. Bazı petek vanalarında “+,-“ yönleri yerine “A (Açık), K (Kapalı) şeklinde de belirtilebilir. Bu şekilde vanaları açmanız gerekir.

İşlemleri yaptınız ancak yine de peteklerinizde hiçbir ısı olmuyorsa teknik bir sorun var demektir. Bu durumda servis yardımı almanızı öneririz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (60 Yorum)

 1. Hakan kartal dedi ki:

  Selamun aleykum. Proterm lynx model kombimde atesleme sorunu var. Fan aciliyor protestat sesi geliyor. Tam atesleme aninda yani buji cakar cakmaz ekran kisa devre olmus gibi kapanip tekrar aciliyor. Bunu neden yapar? Sicak suda peteklerde de ayni seyi yapiyor. Ekranda ariza kodu gorunmuyor. Ve surekli tekrar ateslemeye calisip buji atesler ateslemez direk ekran resetleniyor. Kolay gelsin

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Teknik konular can ve mal güvenliği açısından tehlike arz ettiği için uzaktan bilgi aktaramıyoruz maalesef. Taktir edersiniz ki bu yorumlar herkese açık ve işten anlayan kadar anlamayan müşteriler de sunulan bilgilerden yola çıkarak cihaza müdahale etmeye çalışabilir, yanlış bir işlemde canından ve malından olabilir. Cihazda bir sorun varsa sadece resetlemeli, su basıncının ideal değerde olduğundan emin olmalı, dairede gaz kesintisi olmadığından emin olmalısınız, bu kadar. Sorun devam ediyorsa da işi uzmanına bırakarak servis yardımı almalısınız.

 2. HAFİZE KARADENİZ dedi ki:

  KOMBİ EKRANINDA PETEK İŞARETİ SÜREKLİ YANIP SÖNÜYOR . KALORİFERİDE SUYUDA KULLANMADIĞIMIZ HALDE HEP YANIP SÖNÜYOR NE YAPMALIYIZ

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hafize Hanım… Kombi kalorifer konumu kapalı olmasına rağmen ekrana kalorifer sembolünü yansıtıyorsa bu cihazdaki teknik sorundur. Bu sorun genellikle; kart, sensör, üç yollu vana gibi parçalara bağlıdır. Ancak yine de sorunu yerinde görmemiz gerekiyor. Bu aşamada sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem de bulunmuyor maalesef.

 3. Funda dedi ki:

  Merhaba buderus Kombi kullanıyor ama 2 seferdir petek ayarı kapalı oldugu halde petekler kendiliğinden ısınıyor neden acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Funda Hanım… Kombiye en yakında olan birkaç petek ısınıyorsa bu bir arıza değildir ve her kombi bu şekilde çalışabilir. Ancak kombi yaz konumundayken tüm peteklerde ısınma oluyorsa bu bir arızadır. Bu arıza durumu; sensör, kart, üç yollu vana gibi parçalara bağlıdır. Bu konuda da tabi servis yardımı almanız gerekir.

 4. Kemal pınar dedi ki:

  Merhaba eca proteus kombimde herhangi bir kırmızı ikazlı uyarı almıyorum lakin sıcak su için çeşmeyi açtığımda sıcak su gelmiyor ve petek ile çeşme resmi olan ışık sürekli yanıp sönüyor bu durumda benim yapa ile eğim bir şey var mı? Servis mi talep etmeliyim?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kemal Bey… Sıcak su musluğu açıkken veya petekler devredeyken petek/musluk sembolü olan ledin yanıp sönmesi normaldir. Cihaz sıcak su vermediğine dair bir uyarı vermiyor. Uyarı vermediği için de size hem uzaktan arıza durumunun sebepleri hakkında bilgi aktaramıyor hem de işlem açısından yönlendiremiyoruz. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 5. Hakan Yılmaz dedi ki:

  Yeni aldığım evde ferroli marka kombi varmış. Güneş işareti var fakat petek işareti yok ne yaptıysam olmadı kışın petekler ısınır mı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Kombinizin tam olarak modelini belirtebilirseniz size yardımcı olmaya çalışırız. Muhtemelen kombiyi kış konumuna alamadınız. Ekranda güneş sembolü varsa kombi yaz konumunda yani sadece sıcak su konumunda demektir. Ekranda kar veya petek sembolü belirmezse kombi petekleri ısıtmaz.

 6. Sevim Tığlı dedi ki:

  Merhaba bu gün peteklerimi kapattim ardindan baymak markali kombimde sicaklik ayarini en dusukten bir geriye cektim (derece olmayan yerde) fakat ekranda musluk simgesi sabitken petek simgem yanip sönüyor. Yazida bir ariza degil diyor ama yine de sormak istedim 😖

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sevim Hanım… Kombinizin modelini belirtmediğiniz için çevirdiğiniz düğmenin hangisi olduğunu veya hangi konuma çevirdiğinizi de bilemiyoruz maalesef. Ancak diyebiliriz ki ekranda petek simgesi yanıp sönüyorsa kombide kalorifer konumu aktif demektir. Yani kombiyi sadece kalorifer konumuna da almış olabilirsiniz, o an için sıcak su musluğu açık değilse kombi ısıtmaya geçtiği için de kalorifer sembolü yanıp sönüyor olabilir. Tam model belirtir ve hangi düğmeyi nereye çevirdiğinizi yazabilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 7. ÇelebiBaygül dedi ki:

  Bende demir doküm kullanicisiyim şuan petek sensoru yanıp yanıp sönüyor ve şu sızdırır gibi ses geliyor neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Çelebi Bey… Petek sembolünün yanıp sönmesi normaldir. Makalemizde de belirttiğimiz gibi bir arıza değildir. Ancak kombiden ayrıca bir ses geliyorsa bu sesi yerinde duymadan sebebini bilemeyiz. Cihaz dinlenme aşamasındayken ses yapıyorsa pompa arızası da olabilir. Bu konuda servis yardımı almanızı öneririz.

 8. Nilufer dedi ki:

  Vaillant marka kombim uc ay boyunca sorunsuz çalıştı bugün kalorifer dugmesinden kapattım . Kalorifer düğmesi kapalı olmasına rağmen isigi yanip yanip sönmeye ve devreye girip girip susmaya başladı . Sizce sorun nedir şimdiden tesekkurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nilüfer Hanım… Kalorifer konumu kapalı olmasına karşın kaloriferler ısınıyorsa; kart, sensör, üç yollu vana gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Yani bu konuda bi servis yardımı almalısınız.

 9. Yusuf Seçen dedi ki:

  Iyi aksamalar bende demir döküm kombi kullanıcı siyim anton 20 kw 35 dereceye verdim de petekler isitmiyo sorun tam olarak ne olabailir tesekur ler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yusuf Bey… https://kombitamircisi.com.tr/atron-kombi-kullanimi/ linkini incelerseniz eğer kalorifer sıcaklığı 38°C den başlamaktadır. Düğmeyi güneş sembolüne yakın bir yere getiriyorsanız o yüzden petekler ısınmıyor olabilir. Düğmeyi “min” değerinden sağa doğru çevirin. Petekler yine de ısınmıyorsa petek vanalarını kontrol edin. Vanaların açık olduğundan emin olun. Peteklerde hala sıcaklık yoksa; kalorifer sensörü, eşanjör, pompa, üç yollu vana, kart gibi birçok parçada sorun olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 10. Beril çakıcı dedi ki:

  Merhabalar protherm kombimizin sürekli suyu bitiyor ve petekler sönüyor. Kombiye 1.5 a kadar su verip tekrar açıyorum. 4-5 günde bu tekrarlanıyor. Peteklerin yan tarafında ki küçük delikten sularını aldım bu sefer kombi aynı derecede olmasına rağmen, daha az ısınmaya başladı. Durum ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Beril Hanım… Kombinizin basıncı düşüyorsa bir yerde kaçak olabilir ya da kombide sorun olabilir. Kombi basıncı genelde yüksek olduğunda petekten su alınır, basınç düşük olduğunda değil. Kombi basıncının düşmesi de genel olarak; genleşme tankı, ana eşanjör, gözle görülür su kaçakları veya sıva altı kaçaklarına bağlıdır. Ancak hem tesisatı hem de kombiyi yerinde incelemek gerekir.

 11. Maşide Çetin ay dedi ki:

  Merhabalar. Vaillant kombim petekleri ısıtıyor fakat sıcak su gelmiyor. Ve petek işareti yanıp sönüyor. Ne yapmam gerekir ? Şimdiden tşk ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Maşide Hanım… Sıcak su sorunlarında kombi bir hata kodu vermediği sürece kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Hatta bizim buradan yani uzaktan bu şekilde bilgi aktarmamız da zor. Çünkü kombide birçok parça sıcak su aksağında görev alır. Yani birçok parçada sorun olabilir. Petek sembolünün yanıp sönmesi de makalemizde anlattığımız gibi normal bir durumdur, arıza değildir.

 12. Uğur kısa dedi ki:

  Merhabalar, baymak eco kombimiz, çeşmeye sıcak suyumuz geliyor, fakat petekleri çalıştıramıyorum, ekranda petek resmi yanıp sönüyor, vanaları kontrol ettim, havalarını aldım, kombi derecesini yükselttim biraz yanıyor sonra ısıtmış derecesini bulmuş gibi durağana geçiyor, petek su girişi ısınıyor çıkışı da ısınıyor petekler ısınmıyor vanalarda açık bu neden kaynaklanıyor olabilir ilginç bir duum değil mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Kalorifer dönüşü sıcaksa eğer peteklerin her şekilde ısınması gerekir. Tesisatınızda bir sorun olabilir. Bize kalırsa bi tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz. Tesisatta sorun görülmezse eğer servis yardımı almalısınız.

 13. Sedat kutluay dedi ki:

  Bar yanıp.sünüyor neden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sedat Bey… Kombinizin modelini bilmiyoruz ancak bar ledi yanıp sönüyorsa basınç düşük veya yüksek olabilir. Kombinin yuvarlak bar saatini kontrol edin. 1 barın altındaysa kombiye su basmak gerekir, 2.5 barın üstündeyse fazla suyu petekten tahliye etmek gerekir.

 14. Ahmet Kaş dedi ki:

  İyi günler wanhausr marka kombi kullanıyorum derece ayar düğmesini milim un az üstünde getiriyorum fakat derecesi kendi kendine yükseliyor 50 lere çıkıyor petekler çok ısınıyor neden böyle olur birde petek işareti yanıp yanıp sönüyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi petek sembolünün yanıp sönmesi kombinin petek konumunda çalıştığını gösterir ve bir sorun değildir. Diğer bir duruma gelecek olursak; kombi en düşük derecelerde bile sıcaklığı 50°C ye çıkarıyor ve peteklerde aşırı ısınma durumu oluyorsa; sensör, anakart gibi parçalara bakmak gerekir. Yani bu durum için bi servis yardımı almanızı öneririz.

   1. Alihan bozkurt dedi ki:

    Demir dükün nepton model kombimin servis bakımını yeni yaptım ancak musluklara sıcak su ılık ısınma olmuyor sebebini ivedi şekilde öğrenebilir miyiz size zahmet

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Alihan Bey… Su tam olarak ısınmıyor veya beklediğiniz şekilde ısınmıyorsa filtre tıkalı olabilir. Filtre temizliği gerekebilir veya kombi parçalarını kontrol etmek gerekebilir. Ancak kullanıcı olarak size sadece servis yardımı alın önerisinde bulunabiliriz. Kombi can ve mal güvenliği açısından tehlike arz edeceği için buradan yani uzaktan bilgi aktaramıyoruz maalesef.

    2. Hasan Güney dedi ki:

     Merhabalar demir döküm atron kombi kullanıyorum ve hiç memnun değilim akşam saatlerinde özellikle petekler bir anda soğuyor bir süre sonra kendine geliyor benim bütün peteklerim açık değil 4 tanesi aktif durum da geri kalan 5 peteğim kapalı alev sembolü bazen yanıyor sönüyor petek işaretinde bir sorun gözükmüyor her hangi bir ariza kodu da yanmıyor yakın zaman da tribün ve ntc değişti ekrandaki ısı gösterge rakamları devamlı değişiyor petekler soğuyunca 30 lu rakamlara düşüyor normal de 45 50 arası gösteriyor sıcakken teşekkür ederim şimdiden

     1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Hasan Bey… Dairenizde toplam 9 petek varsa daireniz büyük demektir. Büyük olan bir dairede Atron hermetik kombi yetersiz kalıyor olabilir. Ancak öyle olsa bile 4 petek kullandığınız için bu durumun önüne geçmiş olursunuz. Kombi ısıtmaya geçince ekranda 45-50°C leri gösteriyorsa ortalama 40°C ye ayarlı demektir. Atron kombilerde kalorifer sıcaklığı zaten 38°C den başlıyor. Yani kombiyi düşük derecede kullandığınız için kombi sık sık devreye girip çıkıyor ve bu yüzden sürekli bir soğuma durumu oluyor. Kombiyi en düşük 45°C de çalıştırmanızı öneririz. Yine peteklerdeki verim düşük olursa bi servis yardımı alabilirsiniz.

 15. nihat dedi ki:

  bosh marka kombi kullanıyorum yoğuşmalı petekler açık kullanıyoruz suyu ihtiyaç olunca açıyoruz normalde su ısıtma düğmesi kapalı olduğu halde ve musluklardan su akmadığı halde göstergede yanıp sönüyor ve arada cızırtı geliyor sebebi ne olabilir bu bir arıza mıdır ? teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nihat Bey… Kombi kış konumunda musluk açık olmadığı sürece ekranda sadece petek sembolü olması gerekir. Yani bir musluk açılırsa sıcak su talebine yanıt verdiğini ifade etmek adına ekranda musluk sembolü belirir. Fakat musluk açık olmadığı sürece ekrana musluk sembolü yansıyorsa eğer kombi geçiş yapıyordur. Bu durum; üç yollu vana, sensör, kart gibi parçalara bağlı olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde incelememiz gerekiyor. Sesi de yerinde duymamız lazım.

 16. soner deniz sürekli dedi ki:

  abi selamlar buderus marka kombi bağlı mutfakta ancak ne sıcak su veriyor ne de kombiler çalışıyor yalnızca led penal de 40 dereceye denk olan kare çizgi yanıp sönmekte. yardımcı olur musun acaba sorun nedir? önemli bir problem midir? tesekkür ederim simdiden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Soner Bey… Kombinizin tam olarak modelini belirtmemişsiniz ancak Buderus markalı kombilerin genel modellerinde 40 led uyarısı varsa düşük basınç ya da aşırı ısınma sorunudur. Panel üzerinde yer alan bar saatine bakın. 1 barın aşağısını gösteriyorsa; kombinizin altında monteli durumda olan “mavi veya siyah” doldurma musluğunu sola çevirin. Su sesi duymanız gerekir. Su sesi duyduktan sonra bar saatini takip edin, ilerleme olacaktır. Bar saati 1,5 bara gelince doldurma musluğunu kapatın. Sorunun düzelmesi gerekir. Sorun düzelmezse cihazı resetleyin. Yine düzelme olmaz veya bahsettiğimiz işlemi yapamazsanız servis çağırmanız gerekir. Sorunu yerinde incelememiz lazım.

 17. Esra temiz dedi ki:

  Merhabalar
  Bizim kombimiz yeni takıldı nitromix yerden ısıtma sistemi mevcut yeni çalıştırdık bar düştükçe havasını alıp 2.2 lere yükselttik bi kaç kez tekrarlayın dediler sonra 2.4 de çıktı ve mavi ışık yanıp sönüp üzerinde çarpı işaretli damla çıktı . Sonra 2.1 düştü 4-5 saattir kullanıyoruz 2.1 de havasının bi kaç günde geçeceği söylendi bu durum normal mi yada bi müdahale yapılması gerekiyor mu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Esra Hanım… Sistem havasıyla kombi basıncının bir alakası yok ki. Kombi tesisat basıncını sürekli takipte kalmayın. Basıncın ideal seviyesi 1,5 bardır. 1 bar aşağısı düşük 2,5 bar yukarısı yüksektir. Basınç düşük veya yüksek olmadığı sürece bir işlem yapmanıza gerek yok. Ayrıca kombi zaten basınç düşük veya yüksek olduğu zaman size uyarı verir ve çalışmaz. Hiçbir işlem yapmanıza gerek yok.

 18. Mustafa sabırlar dedi ki:

  Kombi 1 dakika içinde 60 dereceye çıkıp 28 dereceye düşüyor ve bu devamlı oluyor petek ısınmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombide ani derece düşüş ve yükselişleri genelde sensör, kart gibi parçalara bağlıdır. Cihaz bu yüzden tam anlamıyla devreye giremiyor olabilir. Bu teknik bir sorundur. Servis yardımı almanızı öneririz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef.

 19. Dabak dedi ki:

  Merhaba , vaillant marka kombim petek düğmesi kapalı konumda olmasına rağmen petek simgesi sürekli yanıp sönüyor ve ses yapıyor . Sıcak su ısınıyor petek düğmesini çevirince örneklerinde ısınıyor . Bu kapalı konumda aldığım ses normal mi tesk

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba… Petek konumu kapalı olduğu halde petek sembolü yanıp sönüyor ve peteklerinizin hepsi ısınıyorsa bu bir sorundur. Bu sorun; anakart, sensör, üç yollu vana gibi parçalara bağlıdır. Ancak vaillant markalı her kombide üç yollu vana olmaz. Yani arızayı net teşhis etmek için sorunu yerince incelememiz gerekiyor.

   1. Dabak dedi ki:

    İlginize teşekkür ederim .yaz konumunda petekler ısınmıyor. Sadece ses yapıyor ve Petek simgesi yanıp sönüyor, bu bir arızamı ? Kış konumunda sorun yok

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Yaz konumunda ekranda petek simgesinin olmaması gerekir. Petek simgesi belirirse petekler devreye girdi ve ısınıyor demektir. Isınma olmasa bile bu bir sorundur.

 20. Ali dedi ki:

  Merhaba . Atron kulanıcisıyım. Peteklerde isınma var fakat ara ara bi soğuma olup tekrar ısınıyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Peteklerin ısısı sabit kalmaz. Kombi dinlenmeye geçtiğinde, sıcak su musluğu ihtiyaç için açıldığında petekler soğuyabilir. Bu her kombi her sistem için geçerli bir durumdur. Peteklerin sürekli sıcak kalmasını beklemeyin yani. Ancak çok uzun süre soğuk kalıyor, yani geç devreye girme gibi durumlar oluyorsa servis çağırıp cihazı kontrol ettirmeniz gerekir.

 21. Ilker karan dedi ki:

  Eca kronos sıfır kombi sıcak su gelıyor fakat petek işareti yanıp sonuyor ekranda ama peteklere ısı gelmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İlker Bey… Petek sembolünün yanıp sönmesi; makalemizde de belirttiğimiz gibi petekler devreye girdiği zaman yani ısıtma olduğu zaman olur. Petekler ısınmıyorsa; petek vanaları kapalı olabilir. Vanalar kapalıysa açın, kombi altındaki tesisat vanaları kapalıysa açın. Yine de peteklerinizde ısı olmazsa servisini arayın. Kombi garantili olduğu için garantiden gelip kontrol ederler.

 22. Uğur yıldırım dedi ki:

  Eca kombi kullanıyorum kış moduna aldım fakat kalorifer işareti yanıp sönüyor peteklerde ısı var ama konuya pek hakim olmadığım için bu bir arızamıdır diye sormak istedim teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Makalemizde de açıkladığımız gibi kombinin talebi hangi yönde ise o yöne ait sembol yanıp söner. Şu anda petekler aktif çalışmada olduğu için petek sembolü ekranda yanıp söner. Sıcak su musluğunu açık bırakarak kombinin yanına gidip ekrana bakın. Bu sefer de musluk simgesi yanıp söner. Bu bir arıza değildir. Kombi hangi beklentiye yanıt veriyorsa o beklentiye ait sembol ekranda yanıp söner.

  2. Ugur yildirim dedi ki:

   Selam evet teşekkür ederim ilginiz için

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Rica ederiz Uğur Bey…

  3. Ayşegül Toprak dedi ki:

   Petek sembolü yanıp sönüyor ve basınç değeride 2.4 bar Ama peteklerde ısınma olmuyor

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Ayşegül Hanım… Petek sembolünün yanıp sönmesi cihazın petek konumunda çalıştığını belirtir. Ancak petekler ısınmıyorsa bu bir sorundur. Petek vanalarının ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar açıksa eğer buna rağmen petekler ısınmıyorsa servis yardımı almanız gerekiyor.

 23. Sedat akay dedi ki:

  Merhaba.baymak novadens extra kombimin petek işareti yanıp sönüyor.su basıncını 1.5 ile 2 arasına getirdim yinede olmadı ne yapmalıyım.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sedat Bey… Petek sembolü yanıp sönüyorsa kombi petek konumunda aktif demektir. Yani kombiyi petek konumuna almışsınız. Petekler hemen ısınmayabilir. Yani tesisat soğuk olduğu için ısıtmak biraz zaman alabilir. Bir süre kadar bekleyin. Petek vanalarının açık olduğundan ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Buna rağmen yine de petekleriniz ısınmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 24. Ibrahim dedi ki:

  Selam petek isareti neden gözükmüyor wailant yogusmali kombi ayrıntılı yazarmisiz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Ekranda petek sembolü görünmüyorsa kombi yaz konumunda demektir. Yani kombiyi kış konumuna alamamış olabilirsiniz. Kombinizin tam olarak modelini belirtin ki sizi yönlendirelim. Model bilmeden şunları yapın gibi bir bilgi de aktaramıyoruz. Dilerseniz 444 1 837 numaralı telefonumuzu da arayabilirsiniz.

 25. abdullah yılmaz dedi ki:

  muslyğu açtığımızda sıcak su geliyor kombi normal bir şekilde çalışıyor ama
  peteklere sıcak su gelmiyor kombi çalışır gibi olup duruyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdullah Bey… Sıcak su geliyor kaloriferler ısınmıyorsa kombide kalorifer devresinde çalışan parçalarda sorun olabilme ihtimali yüksek. Bu parçalar; pompa, kalorifer sensörü, anakart gibi parçalardır. Tabi yine de arızayı net olarak teşhis etmek adına yerinde bakmak gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama