Kombide Fan Tamiri

Kombide Fanın Görevi Nedir?

Sadece hermetik ve yoğuşmalı kombiler bulunan; temiz havayı dışarıdan hava akım borusu ile içeri alıp, yanma sonucunda oluşan atık gazı yine aynı yöntem ile dışarı gönderen en önemli parçalardan biridir.

Kombide Fan Tamiri Nedir?

Meydana gelen fan arızasında fanın revize edilmesi işlemidir. Mevcut arızalı fan sökülür, teste alınır, sorunu tespit edilir ve onarılır. Bu uygulama fan tamir uygulaması olarak adlandırılır. Genelde kombide fan arızalarında tamir yoluna gidilmektedir.

Kombide Fan Tamiri Neden Yapılmalı?

 • Ücret açısından değişim bedeline göre daha uygundur.
 • Değişimi gibi tamir işlemine de 1 yıl garanti verilmektedir.
 • Tamir işlemi ile de yaşanan sorun çözümlenebilmektedir.

Bu gibi durumlar sebebi ile kullanıcılar genelde fan tamir işlemini tercih etmektedir. Fan değişim uygulaması kullanıcı talebi ile ya da fanın arıza durumu ile değişebilmektedir. Fan yanmadığı sürece ya da büyük hasar görmediği sürece revize edilebilir.

Fan arızalarının %99 unda tamir uygulaması yapılabilir. Tamir uygulaması için sadece tüketici onayı alınmalıdır. Tüketici tamir istemez onun yerine sıfır parça ister ise tamir uygulaması yapılmaz, sıfır bir fan ile değişim uygulaması yapılır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. mehmet elyakan dedi ki:

  demirdokum nitromix f72 hata verdi servis fanmotorudegisecek dedi doğrumu tamiri olurmu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Cihaz kalıcı maksimum sıcaklık farkı hatası veriyor. Bu sorun kombide gidiş dönüş sensörünün aynı sıcaklığı okuduğunu belirtir. Pompa ya da sensör arızalıdır. Kombinin yerinde görülmesi gerekir.

 2. Hakan Abaga dedi ki:

  Merhaba, kombim çalışmadığı halde vapur sesi gibi binevi uğultu ses çıkarmakta sanki sürekli çalışıyormuş gibi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Kombi birçok sebeple ses yapabilir. Her ses yapma durumu kullanıcı tarafından fan arızası olarak değerlendiriliyor olsa da üç yollu vana, pompa, gaz valfi gibi parçalarda ayrıca baca sisteminde de sorun olabilmektedir. Sesi yerinde duymadan ya da cihazı yerinde incelemeden bu konuda uzaktan tahmini de olsa bilgi aktarmamız zor maalesef.

 3. Ahmet aslan dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin
  Kombiye bakım yaptırdık bakımdan sonra fan pancar motoru gibi çalışmaya başladı yani çok ses yapmaya başladı adam zaten öyleydi dedi bunun tamiri olurmu.
  Wiesman betobend 100

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Parçayı yerinde görüp incelemeden veya teste almadan tamir olup olmadığı konusunda net bilgi aktarmamız zor maalesef. Genel arızalarda tamir yapılabiliyor ancak dediğimiz gibi parçayı incelememiz lazım.

 4. Cengiz konuk dedi ki:

  Termodinamik marka kombimden tak tak tak diye durrmadan ses geliyo sarteli kapatinca susuyo acinca yine yapiyo neden yapar acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cengiz Bey… Bu ses durumu; fan, gaz valfi, pompa, üç yollu vana gibi birçok parçaya bağlı olabilir. Sesi yerinde duymamız, cihazı yerinde incelememiz gerekiyor.

 5. ismail yilmaz dedi ki:

  fan motoru arizalandi kombini tamiri mumkun mu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Firma olarak fan tamiri yapıyoruz. Ücret konusunda bilgi almak için; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Petek Yıkama