İmmergas Radyo Tybox-137 Oda Termostatı Arızaları

İmmergas Radyo Tybox-137 Oda Termostatı Arızaları ve Çözümleri

İmmergas Radyo Tybox-137 Oda Termostatı Arızaları hakkındaki bilgilerin yer aldığı bu metinde karşınıza çıkan sorunların sebeplerini öğrenebilecek, çözümlemelerini yapabileceksiniz. Her bir arıza durumu konusunda bilinçlenmenize yardımcı olacak bilgiler bu metinde sunulmuştur.

İmmergas Radyo Tybox-137 Oda Termostatı Arızaları

 1. Ürün ekranında hiçbir şey görünmüyorsa;

Dairede elektrik olmayabilir veya pil güç beslemesi olmayabilir. Elektrik devre hattını kontrol etmeniz gerekir ya da cihazın pillerini kontrol etmeniz gerekir. Cihazın pili bitmişse yeni pil takmalısınız. Dairede elektrik yoksa elektrikler gelene kadar beklemeli, elektrik devresinde sorun varsa eğer elektrikçiden yardım almalısınız.

 1. Ürün saat ayarlama modundaysa;

Cihazın pillerini değiştirme işlemi zaman almış olabilir. Saat ayarı gerekebilir. Diğer tüm ayarlarda değişiklik olmaz. Saat ayarı yapılmamışsa saat ayarı yapmalısınız.

 1. Zaman ayarı yaparken günü ayarlama seçeneği yoksa;

Bu ürün günlük programlama ayarlıdır. Haftalık programlamaya geçmek adına işlemleri doğru şekilde yapmanız gerekir. Cihazın montajını yapan firmayı arayarak bu konudaki yardımları alabilirsiniz.

 1. Programlama yaparken ekranda ay-güneş belirmiyorsa;

Bu durumda program değişikliğine izin verilmiyor demektir. Bu durumda İmmergas Servisi ile görüşerek yardımları alabilirsiniz.

 1. Görüntülenen sıcaklık oda sıcaklığı ile aynı değilse;

Cihazın kurulumu ile alakalı veya montajı ile alakalı bir durum söz konusu olabilir. Ürüne müdahale etmeden yardımları İmmergas Servisi ekiplerinden almalısınız.

 1. Programlar değişmiyor ve ayar sıcaklıkları sınırlanmışsa;

Konfor sıcaklığı 16’dan 22°C ye kadardır. Ekonomik sıcaklık 13’den 19°C ye kadardır. Donma koruması ise 5’den 11°C ye kadardır. Bu durumda cihazın kurulumu veya montajı ile alakalı sorun olabilir. İmmergas Servisi ile görüşerek bu konudaki yardımları almalısınız.

 1. Ekranda dEF6 beliriyorsa;

Radyo Tybox oda termostatı ile RF640 ya da RF650 alıcıları arasında iletişimin olmadığını belirtir. Bağlantılar kontrol edilmeli, sorun düzelmezse mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

 1. Ekranda pil sembolü beliriyorsa;

Pil güç seviyesi düşük demektir. Bu durumda cihazın pillerini değiştirmelisiniz. Pili yuvalarına doğru şekilde takmalı ve doğru olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Pil değişikliği sonrası sorun düzelecektir.

 1. Ekranda sadece ortam sıcaklığı ve saat görünüyorsa;

Termostat ekran koruyucu modda fakat bütün ısıtma özellikleri çalışıyor demektir. Ekranı etkinleştirmek adına herhangi bir düğmeye basın. Güncelleme birkaç saniye kadar sürecek sonrasında durum düzelecektir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Derya yavuz dedi ki:

  Merhaba benim oda termostat üzerinde anahtar işareti çıktı bir anda bu ne demek oluyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Derya Hanım… Firma olarak oda termostatı hizmeti vermediğimiz için size bu konuda yardımcı olamıyoruz maalesef. Makalemizde sunulan bilgiler yalnızca bilinçlenmeniz amacı ile kullanım kılavuzundan bakılarak paylaşılmıştır. Ürün ile alakalı bir aksaklık/sorun varsa ürünü tedarik ettiğiniz firma veya doğrudan İmmergas Servisi ile görüşebilirsiniz.

 2. İsmail Soysal dedi ki:

  TyBox 137
  0.5 olan kalibrasyon ayarı değiştirilebiliyormu?
  Eğer değiştirilebilyorsa tuş kombinasyonu nedir?
  Teşekkürler…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Makalemizde sadece kullanım kılavuzu bilgileri paylaşmıştık. Yani firma olarak oda termostatı hizmeti vermiyoruz maalesef. Oda termostatı hizmeti sunan firmalardan bu konuda daha net bilgiler alabilirsiniz.

 3. İsmail Soysal dedi ki:

  Selam,
  Tybox 137 ili ilgili;
  Ortam sıcakığı 22 c,
  Termostat program ayarında ise 22.5 c. Arada 0.5 c fark olmasına rağmen, termostat kombiyi açmıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Kalibrasyon ayarı 0.5°C olarak ayarlı. Oda sıcaklığı 22.5°C olduğunda kombinin durması, 21.5°C olduğunda kombinin yeniden devreye girmesi gerekir. Devreye girme durumu veya dinlenme durumu olmuyorsa; oda termostatında, termostat bağlantılarında veya kombi kartında problem olabilir. Firma olarak oda termostatı hizmeti vermediğimiz bir sorun varsa müdahale edemiyoruz. Ancak sorun kombide ise bu konuda size yardımcı olmaya çalışırız.

 4. Mustafa demirbilek dedi ki:

  Termostat devrederken arada bir kendiliğinden devreden çıkıp tekrar giriyor.piller yeni bunu neden yapar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Oda termostatı kullanırken kombideki ayarın yani ısıtma ayarının maksimum seviyede olması gerekir. En yüksek derece ne ise kombiyi o dereceye almanız gerekir. Aksi halde zaten kombi oda termostatıdan bağımsız dengesiz bir çalışma yapar. Kombideki kalorifer derecesinin en yüksekte olmasına karşın yine de oda termostatı kendi kendine devreye girip çıkıyorsa ya oda termostatında sorun vardır, ya bağlantılarında ya da kombi anakartında. Yine de net teşhis için soruna yerinde bakmak gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama