İmmergas Radyo Tybox-137 Kablosuz Oda Termostatı

İmmergas Radyo Tybox-137 Kablosuz Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

İmmergas kombinizi daha tasarruflu kullanmak ister misiniz? O halde sizlere İmmergas Radyo Tybox-137 Kablosuz Oda Termostatı kullanımını tavsiye ederiz. Ürünün satışını yapmayan firmamız sadece bilinçlenmeniz amacı ile ürün hakkındaki tüm özellikleri ve fonksiyonları aşağıdaki metinde sunmuştur.

İmmergas Radyo Tybox-137 Kablosuz Oda Termostatı

İmmergas Radyo Tybox-137 Kablosuz Oda Termostatı

 • Haftalık programlanabilir özelliktedir.

Her model İmmergas kombi ile kullanılabilir.

 • Otomatik, timer, manuel, tatil, kapalı gibi birçok farklı mod seçeneği bulunur.
 • Bağlantısı kablosuz olarak yapılır.

5°C ile 30°C arası ayarlanabilmektedir.

Otomatik Modda Çalıştırma

Seçici düğmesi sağa doğru çevirdiğinizde ekranda farklı modlar yer alacaktır. Düğmeyi ekranda AUTO yazan konuma kadar çevirin. Bu konumda oda termostatı programa göre çalışma yapacaktır.

Kurulum esnasında konfigürasyon ayarına bağlı olarak ürün ekranında daimi olarak ayarladığınız sıcaklık ya da ortam yani oda sıcaklık değeri görüntülenir. Bu ayarı değiştirmek adına servis yardımı almanız gerekir.

Timer Modda Çalıştırma

Belirleyeceğiniz zaman diliminde hangi sıcaklıkta çalışmasını istediğinizi ayarlayabilmeniz adına kullanacağınız bir moddur. Seçici düğmeyi kum saati simgesine getirdiğinizde timer modunu açmanız gerekir.

Termostatın en sağında bulunan 4 düğmeyi kullanarak bu modu ayarlayabilirsiniz.

Öncelikle sağ taraftaki üstten ilk 2 düğmeyi kullanarak 15 dk. ile 72 saate kadar 15 dk. lık adımlar ile saat ayarı belirlemelisiniz. Ardından sağ taraftaki üstten 3. Düğmeye basarak yaptığınız zaman dilimini kaydetmeli yani onaylamalısınız. Daha sonrasında sıcaklık ayarı için yine üstten ilk 2 düğmeyi kullanmalısınız. Sıcaklık ayarı 5 ile 30°C arasında ayarlanabilir. Ayar sonrası yine 3. Düğmeye basarak yaptığınız ayarı kaydetmeli yani onaylamalısınız.

Güncel olan timer modunu değiştirmek için bir kez OK düğmesine basmalısınız. Güncel timer modunu iptal etmek için de seçim düğmesini çevirmeniz yeterlidir.

Manuel Modda Çalıştırma

Sürekli çalışma modudur. Seçilen sabit ayar sıcaklığında (programa bağlı olmaksızın) sürekli çalışmayı sağlamaktadır.

Seçici düğmeyi el sembolü olan yere kadar çevirmelisiniz. Bu şekilde manuel modu aktif etmiş olursunuz. Sonrasında sağ üst taraftaki ilk 2 düğme ile 5 ile 30°C arasında bir sıcaklık ayarı belirlemeli ardından yaptığınız ayarı 3. Düğmeye basarak onaylamalısınız.

Moddan çıkmak isterseniz eğer seçici düğmeyi çevirmeniz yeterlidir.

Tatil Modunda Çalıştırma

Uzun süre evde olmayacağınız zaman tatil modunu kullanabilirsiniz. Evden birkaç gün ayrılacaksanız eğer donma koruması fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Seçici düğmeyi çanta sembolü olan yere kadar çevirdiğinizde tatil modunu aktif etmiş olursunuz. Sağ üstteki ilk 2 düğme ile 1’den 365’e kadar ayarlamalısınız. Mesela; 1 Mart ve 16 Mart arası 15 gün kadar evde olmayacaksanız eğer 16 Mart gece yarısı cihaz otomatik olarak çalışır. Yaptığınız ayarı kaydetmek için 3.düğmeye basın. Daha sonrasında yine ilk 2 düğme ile 5-30°C arasında sıcaklık ayarı belirleyin. Yine yaptığınız ayarı onaylamak için 3.düğmeye basın.

Güncel modu değiştirmek isterseniz eğer bir kez OK düğmesine basabilirsiniz. Geri sayım modunda AUTO moduna dönecektir.

Ayar Sıcaklığı Nasıl Yapılır?

Seçici düğmeyi derece sembolüne kadar çevirmelisiniz. Daha sonrasında üstten ilk 2 düğmeyi kullanarak 5’den 30°C ye kadar sıcaklık ayarı belirlemelisiniz. Yaptığınız ayarı onaylamak için 3.düğmeye basmalısınız.

Ekonomik sıcaklık ayarına geçmek için 3.düğmeye basmalısınız. Daha sonrasında ilk 2 düğme ile 5-30°C arasında sıcaklık derecesi belirlemelisiniz. Sonrasında yaptığınız ayarı 3.düğmeye basarak onaylamalısınız.

Ekonomik moddan çıkmak isterseniz eğer seçici düğmeyi çevirmeniz yeterlidir.

Olur da üründe bir sorun oluşursa ve bu sorunun sebepleri kadar çözümünü de merak ederseniz Radyo Tybox-137 Kablosuz Oda Termostatı Arızaları ve Çözümleri linkini tıklayabilirsiniz.

Saat Ayarı Yapma

Seçici düğmeyi saat sembolü olan yere çevirmelisiniz. Ekranda gün sembolleri yanıp sönecektir. Günü değiştirmek için + ya da – düğmelerini kullanmalısınız. Sonrasında yaptığınız saat ayarını OK düğmesine basarak onaylamalısınız.

Saat ve dakika ayarı için yaptığınız işlemleri tekrar etmelisiniz. Saat ayarı menüsünden çıkmak için de seçici düğmeyi çevirmeniz gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Tansel Titi dedi ki:

  immergaz yoğuşmalı kombi kullanıyordum anakartı yandı şimdi demirdöküm aldım . Tybox 137 kablosuz oda termotadı kullanıyordum, yeni aldıüım demir döküm kombiye uyumlu olur mu ? Teşekürler iyi çalışmalar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tansel Titi… Firma olarak oda termostatı hizmeti sunmuyoruz maalesef. Makalemizde yer alan bilgiler yalnızca bilgi amaçlıdır. Ürünü tedarik ettiğiniz firma ile görüşerek bu konudaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

 2. Ramazan SENGUN dedi ki:

  Oda termostadinda anahtar işareti ne anlama geliyor bilgi alabilirmiyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Firma olarak oda termostatı hizmeti sunmadığımız için maalesef bu konuda bilgi sahibi değiliz. Makalemizde sadece bilinçlenmeniz açısından kullanım kılavuzunda yer alan bilgilere yer vermiştik. https://kombitamircisi.com.tr/immergas-radyo-tybox-137-oda-termostati-arizalari/ bu linkte kullanım kılavuzunda yer alan arıza durumları yazmaktadır. Sorununuza yanıt bulamadığınız durumlarda oda termostatını tedarik ettiğiniz firmadan veya doğrudan İmmergas Servisi’nden yardım alabilirsiniz.

 3. yavuz şenoğlu dedi ki:

  Son derece faydalı bir ürün, 4-5 yıldır kullanıcısıyım, otomatik mod da bir kez programladık kışın başında pillerini değiştiriyoruz kış bitene kadar bir daha hiç ellemiyoruz desem yeri var, o derece problemsiz ve kullanışlı bir ürün, yaptırdığı tasarruf kendi fiyatını fazla fazla ödemiştir, şiddetle tavsiye ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Değerli yorum, görüş ve yönlendirmeniz için teşekkür ederiz Yavuz Bey…

 4. Adem dedi ki:

  İmmergas Radyo Tybox-137 Kablosuz Oda Termostatına sahibim. Önceki evimizde kullanıyordum. Fakat yeni taşındığım evde demirdöküm kombi mevcut. Bu demirdöküm nepton kombi ile kullanabilir miyim? Teşekkürler.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… İmmergas markalı oda termostatları genel olarak sadece İmmergas markalı kombilerde kullanılabiliyor ancak yine de bir bayilikten yardım almanız gerekir. Oda termostatı hizmeti sunmadığımız için maalesef bu konuda ayrıntılı bilgiye sahip değiliz.

Petek Yıkama