İmmergas Mini CRD Dijital Oda Termostatı

İmmergas Mini CRD Dijital Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

İmmergas kombi kullanıcıları için oda termostatı önerimiz İmmergas Mini CRD Dijital Oda Termostatı kullanımı yönündedir. Ancak bu ürün her model kombiye kullanım açısından uygun değildir. Ürün hakkındaki tüm detaylar aşağıda yazmaktadır.

İmmergas Mini CRD Dijital Oda Termostatı

İmmergas Mini CRD Dijital Oda Termostatı

 1. PROG düğmesi

Programlamaya giriş ve işletme ayarları için kullanılmaktadır.

 1. MODE düğmesi

İşletme modunu-programlama menüsünü değiştirmek/kombiyi sıfırlamak için kullanılır.

 1. ▼ düğmesi

Değerleri azaltmak için kullanılır.

 1. ▲ düğmesi

Değerleri artırmak için kullanılır.

Ürün Özellikleri

 • Kablo ile bağlantısı yapılır.
 • 0°C ile 50°C arası sıcaklık ayarı yapılabilir.

İmmergas Eolo Star, Eolo Mini, Eolo Major kombi modelleri için kullanıma uygundur.

 • Kalorifer devresi için haftalık programlanabilir.
 • Sıcak kullanım suyu için günlük programlanabilir.
 • Oda sıcaklığı ayarı programlanabilir.
 • Sıcak kullanım suyu sıcaklığı ayarlanabilir.
 • Kombi arızası ekranda görüntülenebilir ve resetleme işlemi yapılabilir.
 • Maksimum petek sıcaklığı ayarlanabilir.
 • Kalorifer sistemi için konfor ve ekonomik işletme seçenekleri vardır.
 • Odanın büyüklüğüne göre adaptasyon sağlamaktadır.
 • Elektrik kesildiğinde 8 saat kadar hafıza koruma özelliği bulunmaktadır.
 • Yardımcı bir elektrik besleme ünitesi ya da pile gerek yoktur.

İstenen Oda Sıcaklığının Programlanması

Çalışma programı kış konumunda ise istenen oda sıcaklığı ve çalışma modunu ayarlamak için şu prosedür izlenmelidir:

Ürün kış + manuel konumundayken ▼ ve ▲ düğmelerini kullanarak kalıcı oda sıcaklık ayarı belirlemelisiniz. Normal çalışma konumuna dönmek için PROG düğmesine basabilir ya da 5 sn. kadar hiçbir tuşa basmadan bekleyebilirsiniz.

Ürün kış + otomatik konumdayken ▼ ve ▲ düğmelerini kullanarak oda sıcaklık ayarı belirlemelisiniz. Yalnız bu sıcaklık program zamanının bir sonraki geçiş zamanına kadar kalacağı için geçici bir ayar olmaktadır. Bu sırada ise ekranda saat sembolü yanıp söner.

İstenen Sıcak Kullanım Suyu Sıcaklığının Programlanması

PROG düğmesine basın. Ekranda sıcak kullanım suyu ayar sıcaklığını göreceksiniz. SN: XX°C yazısı ile beraber musluk simgesi ve SET sembolü ekranda görüntülenecektir. Yanıp sönmekte olan değeri ▼ ve ▲ düğmelerini kullanarak ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız değeri onaylamak adına yeniden PROG düğmesine basmalısınız. 5 sn kadar beklediğinizde de yine yaptığınız ayar kaydedilir.

Güncel program modu yaz moduysa eğer direkt olarak ▼ ve ▲ düğmelerini kullanarak ayar sıcaklığını görüntüleyebilir ya da talebe bağlı değiştirebilirsiniz.

Maksimum Kalorifer Ayar Sıcaklığının Programlanması

PROG düğmesine maksimum değere ulaşana dek 2 kez basmalısınız. Kalorifer ısıtma sıcaklığı ekranda görünür. Mr: XX°C yazısı ile beraber petek ve SET sembolü ekranda belirir. Yanıp sönen ayar değerini ▼ ve ▲ düğmelerini kullanarak ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız değeri kaydetmek için de PROG düğmesine yeniden basabilir veya 5 sn. kadar bekleyebilirsiniz.

Arıza Bildirimi ve Resetleme İşlemi

İmmergas kombi çalışırken bir arıza oluşturduğunda ekranda Er:XX görüntülenir. Burada XX ile ifade edilen oluşan arıza kodudur. Arıza kodu Er:XX LC şeklinde görüntülenirse eğer MODE düğmesine basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Diğer arıza durumlarında ise servis yardımı alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. serkan kuştepe dedi ki:

  CRD Dijital Oda Termostatı – oda sıcaklığını manuel de ayarladığım sıcaklığa geldiğinde kombi sürekli yanmaya devam ediyor .

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey… Oda termostatı yeni bağlandıysa eğer bağlantılarında sorun olabilir veya oda termostatı kombiye uyumlu olmayabilir. Ancak önceden bağlantısı yapılan ve kullanılan bir cihazsa; kart arızası olabilir, oda termostatı bozuk olabilir veya yine bağlantılarda sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 2. Cihangir Sezer dedi ki:

  Selamu Aleyküm Immergas Mini CRD Dijital Programlı Kablolu Modül. Oda Termostatı kullanıyorum son birkaç gündür termostat ayarı kendi kendine ya değer artıyor yada düşüyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Aleyküm Selam Cihangir Bey… Firma olarak makalelerimizde oda termostatlarının özellikleri hakkında ve kullanımı hakkında blinçlenmeniz amacı ile bilgi sunuyoruz ancak hizmet vermiyoruz. Bu hizmeti sunan firmalardan yardım alabilirsiniz.

 3. Tuna Tikveşli dedi ki:

  İmmergas crd mini dijital oda termostat kullanıyorum. Hiç bir sorun yok iken birden ekranda hiç bir sey yok Mode tuşu ile reset lemek istesemde bir sonuç alamadım çalışmıyor. Ne yapabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuna Bey… Ekranda hiçbir ışık yoksa eğer oda termostatının enerjisi kesilmiştir. Bağlantı sorunu olabilir. Veya voltaj sebebiyle arızalanmış olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Servis yardımı almalısınız.

 4. Recep güler dedi ki:

  Slm kolay gelsin,benim imergaz mini kombim var yeni simens raa21 Termostat taktım bunun en verimli çalışması için kombi su isi derecesi ve orda isi derecesi nekadar olmalıdır?,,cevaplarsaniz memnun olurum kolay gelsin

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Recep Bey… Kombi oda termostatı ile birlikte kullanıldığında kalorifer sıcaklık ayarını en yüksek dereceye getirmeniz gerekir. Oda sıcaklığını da oda termostatı üzerinden 20-25°C arası ayarlayabilirsiniz. Oda ısısına bağlı sıcaklığı direk termostat üzerinden ayarlamalısınız. Kombiyi sadece en yüksek sıcaklık ayarına getirip bırakın, tüm ayarlamayı oda sıcaklığını baz alarak termostat üzerinden yapın.

   1. Recep güler dedi ki:

    Eyvallah onu denicem fakat kombiye sonradan Termostat takıldığı için ve bilir kişi Takma Digi için cihaz montajında kombi üzerinde bir ayar söz konusumudur?,sadece kablo bağlantıları yapıldı okadar.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Yeniden Merhaba Recep Bey… Oda termostatı montajında cihazın parametre ayarlarının girilmesi gerekir. Kombi üzerinden hiçbir işlem yapılmadıysa eğer cihaz oda termostatına göre çalışmaz. Parametre ayarları girilmesi gerekir. Yani kombi kartının oda termostatına göre ayarlanması gerekir. Bu yüzden bi servis çağırmanızı öneririz.

Petek Yıkama