Gebze Kombi Servisi

Kocaeli Gebze Kombi Servisi

Kocaeli Gebze ilçesindeki kombi kullanıcılarına her konuda beklediği hizmeti sunabilecek profesyonellikte olan Gebze Kombi Servisi günün kesintisiz huzurlarınızda dır. Gebze ilçesinde aradığı hizmeti bulamayanların adresi olan firmamız başarıları sayesinde kullanıcılarına hizmet öncesi kadar hizmet sonrası da memnuniyet garantisi vermektedir.

 • Gebze Kombi Servisi’ni tercih ederek kombilerinizin bakımı, arıza onarımı konusundaki hizmetleri kesintisiz olarak alabilirsiniz. İşlemlerimiz kombi konusunda sertifikalı ve profesyonel teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Gebze ilçesinde kombiniz ile sorun yaşamakta iseniz marka model ya da çeşit ayırt etmeksizin sizlere beklediğiniz hizmeti sunabilme konusunda garanti veriyoruz. Uygun fiyat seçeneklerimiz, alanında uzman ekibimiz, donanımlı araçlarımız ile hizmete her zaman için hazır bulunmaktayız.

Güvenilir ve Garantili Hizmetin Adresi Gebze Kombi Servisi

Kocaeli Gebze ilçesinde ikamet edip kombisi ile sorun yaşayan ya da kombisine profesyonel bakım yaptırmak isteyen kullanıcılarımıza her zaman yardımcı olmak görevimizdir. Bizler yılların bize katmış olduğu deneyimler ile huzurlarınıza çıkıyoruz. Her bir hizmetimizin arkasında durarak sizlere özellikle de memnuniyet konusunda garanti veriyoruz. Güvenilir ve profesyonel hizmet anlayışımız ile çıktığımız bu yolda her daim başarılı olduk. Başarılarımızın daimi olması ve daimi şekilde sizlere beklediğiniz hizmeti sunmak için de her zaman var olacağız.

 • Aldığınız her bir hizmette güven ve garanti beklentiniz var ise Gebze Kombi Servisi olarak beklentilerinize karşılık vermeye her zaman hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz!

Kombiyi Doğru Kullanmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Evde olmadığınız zaman (aynı gün içinde ve özellikle de kış aylarında) kombiyi kapatmamalı, ayarını kısmalısınız.
 • Kombi bakımları ihmal etmeden yılda bir defa yaptırmalısınız.
 • Kombi arızalarında servis öncesi yapılacak birkaç kontrol ve işlemi uygulamalı, çözüm olmayan durumlarda uzman yardımı almalısınız.
 • Oda termostatı kullanırken kombi ayarını yükseltmeli, oda ısısını oda termostatı üzerinden ayarlamalısınız.
 • Konut içinde 1 ya da 2 kaloriferi kullanmamalı en az 3 kaloriferi kullanmalısınız. Bu sayede kombi daha sağlıklı devir daim yapacaktır.
 • Kaloriferlerin daha iyi ısınması ve uzun ömürlü olması açısından temizliğini 3 yılda bir kez yaptırmalısınız.
 • Uzakta kalan petekler ısınmıyorsa veya konut içinde çok sıcak ya da ılık olmasını istediğiniz odalarınız var ise termostatik vana kullanmalısınız. Bu dayede oda ısı kontrolünü yapmış olursunuz ve tasarrufu yaşarsınız.
 • Kombi bacalı ise ortamda havalandırma amacı ile menfez kullanmalısınız ve ortamdaki pencere sürekli açık kalmalı. Aksi taktirde sağlığınızdan hatta yaşamınızdan olabilirsiniz.
 • Kombi arızalanmadan servis çağırılmaz düşünesine uymamalısınız. Kombilerin kış öncesi bakımlarını, genel kontrollerini ve ayarlarını yaptırmalı, işlem sonrası kullanmaya başlamalısınız.

Kombi Arızalandığında Kullanıcı Servis Öncesi Neler Yapmalı?


Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar

Gebze’de Hizmet Verdiğimiz Yerler

Adem Yavuz , Ahatlı , Arapçeşme , Balçık , Barış , Beylikbağı , Cumaköy , Cumhuriyet , Denizli , Duraklı , Elbizli , Eskihisar , Gaziler , Güzeller , Hacıhalil , Hatipler , Hürriyet , İnönü , İstasyon , Kadıllı , Kargalı , Kirazpınar , Köşklü Çeşme , Mevlana , Mimar Sinan , Mollafenari , Muallim , Mudarlı , Mustafapaşa , Osman Yılmaz , Ovacık , Pelitli , Sultan Orhan , Tatlıkuyu , Tavşanlı , Tepemanayır , Ulus , Yağcılar , Yavuz Selim , Yenikent

Gebze Kombi Servisi çalışmalarını; Gebze Vaillant Servisi, Gebze Baymak Servisi, Gebze Eca Servisi, Gebze Demirdöküm Servisi, Gebze Ferroli Servisi, Gebze Viessmann Servisi adı altında sürdürmektedir. Adı geçen markalar ile firmamızın bir bağlantısı bulunmamakta olup firmamız yetkili servis değildir, markalardan bağımsız kullanıcı talebi ve onayı ile özel teknik servis hizmetleri sunmaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (97 Yorum)

 1. Cengiz Erkoç dedi ki:

  Lambert LPY 24 FI Hermetik Yoğuşmalı Kombi
  Bu kombi 125 MT evi ısıtır mi verimli olur mu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cengiz Bey… 125 m² lik bir daire için 24 kW lık bir kombi kullanım açısından idealdir. Ancak yine de ileride sorun yaşamamak için proje çizdirebilir, proje ekiplerinin tavsiye ettiği kapasite ve modeldeki cihazı tedarik edebilirsiniz.

 2. Yusuf tatar dedi ki:

  İyi gunler demirdöküm neva kombi kullaniyorum sanirim 2006 model.
  Yaz ve kış modunda sorunsuz çalışıyor.problem şu kış modunda petekleri istedigimiz ısıya geldiğinde kombi duruyor ve petekler soguyana kadar çalışmıyor. Petekler soguyunca tekrar devreye giriyor.bu şekilde çalışıyor.petekleri hep ayni derecede tutmak istiyorum ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yusuf Bey… Kombi petekleri sürekli sabit bir şekilde ısıtmaz. Ayarlanan ısının biraz üstüne çıktığında brülördeki alev söner. Ntc sensör düşük bir sıcaklık ölçerse veya brülör bekleme süresi sona ererse petekler yeniden ısınmaya geçer. Bu her kombi için geçerli bir durumdur ve düzeltilemez.

 3. ramazan vatansever dedi ki:

  bosch kombinin basıncı düşmüyor hava basıldı gecen yıl ama yeni de yuksek genleşme tankı değişecek galiba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Basıncın yükselmesi eşanjör, tank, doldurma musluğu gibi parçalara bağlıdır. Arızayı yerinde görmemiz gerekiyor.

 4. Sümeyra dedi ki:

  Ariston clas premium evo kullaniyorum havanin iyi oldugu gunlerde dusuk ayarda 40 derece yakinca petekler hem yanmiyor hemde faturada yuksek geliyor. 5 10 dk bir atesleme yapiyor. Kombiyi sabit kac derecede birakmak gerekiyor sicakligi korumak icin ve atesleme yapmamasi icin.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sümeyra Hanım… Kombinizin modeline göre en düşük kalorifer sıcaklığı 35°C dir. Kombiyi en düşük sıcaklıklarda çalıştırmak cihazın çok sık devreye girmesini sağlar. Bu durum tüketimi artırabilir. Sıcaklığı minimum değerin üstünde tutmayı deneyin. Bu şekilde daha sağlıklı verim alırsınız ve tüketim de sandığınız kadar yüksek olmaz.

 5. Sevgi karakuş dedi ki:

  Merhaba kombini ekranındaki bütün amblemler açık görünüyor resetlemek istediğimde açma kapama tuşuna basıyorum ama tuş hiç bir işlev yapmıyor şalterden açtım kapadım ama düzelmedi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sevgi Hanım… Kombinizde kart arızası olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde incelememiz gerekiyor. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 6. Sedanur Akkuş dedi ki:

  Demirdöküm marka kombimiz petek derecesini yükseltince ekrana 3.2 ibaresi geldi bu ne demek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sedanur Hanım… Kombi kalorifer sıcaklığı yükselince basınç da yükselmiş. Bu durum cihazın genel olarak bakımsızlığına bağlıdır. Ancak yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Kombi 3 barı geçtikten sonra fazla suyu tahliye etmek ister ve bu aşamada su akıtabilir. Servis yardımı almanızı öneririz.

 7. Kagan dedi ki:

  Buderus yogusmali kombimiz var 6A arızası veriyor neden kaynaklandığını cozmedik

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kağan Bey… Buderus kombilerde 6A arızası hakkındaki bilgileri https://kombitamircisi.com.tr/buderus/6a/ makalemizde sunduk. Makalemizi inceleyerek servis öncesi yapılması gereken işlemleri uygulayabilir ayrıca arıza durumu hakkında bilinçlenebilirsiniz. Yani hangi parçalarda sorun olabileceğini öğrenebilirsiniz. Kombiniz yoğuşmalıysa, yoğuşma gideri dış ortama açık bir yerdeyse yoğuşma hortumu donduğu için de cihaz bu uyarıyı verebilir. Bu durumda tesisatçıdan yardım almanız da gerekebilir.

 8. Mehmet Közkaya dedi ki:

  Baymak Lambert LX 24 Fİ
  Kombimde neden 30 altında ısı değeri yok genelde herkes 21 22 derece kullanıyoruz diyorlar ben söylediğim zaman çok yüksek olduğunu söylüyorlar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Her kombinin minimum maksimum ısı değerleri farklı olur. Aynı olmaz. 30°C ye kim çok yüksek diyorsa aldanmayın. Çünkü 30°C düşük bir sıcaklık. Hatta 30°C altı çok daha düşük bir sıcaklık. Bu sıcaklıkta petekler yok denecek kadar az ısıtır. Ayrıca verim de alamazsınız. Kombinizdeki sıcaklık en düşük 30°C den başlıyorsa daha aşağısı ayarlanamaz. Bu cihazınızın fabrika çıkış ayarıdır.

 9. Burçin bayram dedi ki:

  Mrhblar benim viessman vitopend 100 hermetik kombi kullanıyorum bu modele herhangi bi marka oda termostatı takılabilirmi takılırsa bunu servis mi gelip takması gerek yoksa kendimiz takabilirmiyiz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Burçin Bayram… Firma olarak oda termostatı hizmeti vermediğimiz için hangi model termostat uygun bu konuda net bilgi veremiyoruz maalesef. Genelde bu hizmeti sunan servisler montaj kurulum işlemleri de uygular. Oda termostatı hizmeti sunan firmalarla görüşürseniz daha sağlıklı bilgiler ve yardım alabilirsiniz.

 10. Fatih Kurt dedi ki:

  2005 te alınan kalistoyu ilk kez kullanmaya başladım yani kombi yeni kaloriferlerde sorun yok fakat Çeşme suyunu ısıtmıyor. Yani şimdi bu fabrika hatasımıdır.ne yapmalıyım .teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… 15 yıldır kullanılmayan bir kombi fabrika hatası olsa da bunu firma kabul etmeyecektir. Kombi anladığım kadarıyla monte edilmiş ve kullanılmamış ya da alınmış hiç monte edilmeden bekletilmiş. Bu kadar zamanda bekletilen her tür elektronik cihaz monte edildiğinde veya kullanıldığında arızalanabilir. Bu genelde olağan bir durumdur. Ancak yine de bi kontrol gerekir. Çünkü sıcak su arızaları birçok sebebe bağlıdır. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmelisiniz.

 11. ErcandurmaZ dedi ki:

  Bosch Condans 2000 kombi var bar derecesi sıfırda.1,5 e getiriyorum tahliyeden su akıtıyor. ısıtma ve petek ısıtma normal Sorun neden kaynaklanır bar sıfırda çalışırsa zararı olurmu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ercan Bey… Basıncın düşmesi muhtemelen su akıtma durumuna bağlı. Bu durum için servis yardımı almanızı öneririz. Kombi susuz çalışmaya zorlanırsa kuru yanma yapabilir ve bu durum farklı parçaların bozulmasına sebep olabilir.

 12. Mehmet andic dedi ki:

  Selam viessmann vitopent 100 kombi kullanıyorum termostat taktırdım derece kacta durması gerekiyo

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Oda termostatı kullanımında kombi kalorifer derecesinin yüksek olması gerekir. Yani genelde 55°C üzeri tavsiye edilir. Oda termostatı sıcaklığını da odanın ısısına göre belirlemelisiniz. Genelde 21°C ler tavsiye edilir ancak duruma göre yani ortam sıcaklığına göre derecede yalnızca oda termostatından düşürebilir veya yükseltebilirsiniz.

 13. GÜLAY AYDIN dedi ki:

  KOMBİMİZDE EŞANJÖR ÇATLAĞI VAR VE DEĞİŞMESİ GEREKİYOR FİYAT NE OLUR

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gülay Hanım… Fiyat bilgisi almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 14. Hasan nar dedi ki:

  Hayırlı akşamlar ben Gümüşhane den sizi takip ediyorum. Kiracı yım viessmann vitopend 100 kombi kullanıyor oda termostadı kullanmayı düşünüyorum bu kombiye uygun termistat ne önerirsiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Kombiye uygun bir oda termostatı mutlaka vardır. Ancak biz firma olarak oda termostatı hizmeti vermiyor. Makalelerimizde sadece bilinçlenmeniz için bilgiler paylaşıyoruz ancak servis hizmetimiz yok maalesef. Bu yüzden oda termostatı satışı ve servis hizmeti sunan firmalarla iletişime geçerseniz daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.

 15. Barış Can Ünal dedi ki:

  Klima kendi kendine açılıp kapanıyor ve 24 derece oluyor derece gözüken kısımın yanında mode sembolü var ne yapmam gerekiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Barış Can Bey… Zamanlayıcı ayarlamış olabilir misiniz acaba? O yüzden kendi kendine açılıyor olabilir. Zamanlayıcı açık değilse bi servis yardımı almanızı öneririz.

 16. Şirin dedi ki:

  Merhaba evimiz 2+1 kombimiz eski modellerden,açıp kapatınca daha az geliyor sabitte bıraktık yüksek fatura geldi,peki kalorifer peteklerini kısmak yakıt tüketimini azaltır mı ? Yada kombiyi açınca kalorifer peteklerini çok açmak yanlış mı ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şirin Hanım… Normalde petekleri kapatıp açmak yani sürekli aç-kapa şeklinde kullanmak yakıt tüketimini artırır. Ancak daireniz ara kattaysa ve alt-üst katınız doluysa pek bir ısı kaybı olmaz. Bu yüzden de yakıt tüketimi az olmuş olabilir. Kombiyi çok düşük sıcaklıkta kullanmamaya özen gösterin. Çünkü çok sık devreye girip çıkarak yakıt tüketimini artırabilir. Kombiyi birden yüksek derecede çalıştırmak evi kısa sürede ısıtabilir ancak yakıt tüketimini artırır.

 17. Dilek Kara dedi ki:

  Eca confeo plus kombim var 2 gün önce binamizda gaz kesildi kaçak olduğundan şimdi kombiyi yakıyoruz atesliyor 10 sn falan sonra tekrar sönüyor aynı şeyi sürekli yapıyor arıza ışığı da yanmıyor ekranda arıza kodu da vermiyor lütfen yardımcı olabilirmisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Dilek Hanım… Binada gaz kesintisi olduğu için kombi gazsız çalışmaya zorlanmış olabilir. Yani bu yüzden alevi ara sıra kesiyor arızaya geçiyor olabilir. Hata kodu veriyor olsa uzaktan tahmini de olsa bilgi aktarılabilir. Ancak bu şekilde uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Bu konuda servis yardımı almanızı öneririz. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 18. Raşit çelikli dedi ki:

  Kombi calslrken ben lslyl artlrdlkca kombinin su bar göster Gesi sabit durmasl gerekirken su bar göster Gesi yükseliyor neden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Raşit Bey… Kombide ısınan su genleşir ve bu genleşmeye bağlı basınç yükselebilir. Ufak tefek yükselme durumları normaldir. Yani 1,5 bardan 1,8 bara çıkıyorsa normaldir. Ancak basınç 1,5 bardan 2,5-3 bar üstüne çıkıyorsa bir bakım gerekebilir. Tankın havası eksik olabilir, eşanjör ve doldurma musluğunu da bi gözden geçirmek gerekir. Kısacası servis yardımı almanız gerekiyor.

 19. Hilal Demir dedi ki:

  Merhaba bende sargon condense kullanıyorum sorum şu kombiyi 35 e getiriyorum ev ısınıyor fakat kombi sürekli çalışıyor iki çalışma arasında 10 15 saniye falan oluyor bunun nedenini soracaktım sürekli çalışıyo olması normal mi yani

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hilal Hanım… Kombinin 35°C gibi düşük sıcaklıkta sürekli çalışması normaldir. Ancak sıcaklık derecesini 45-48°C yaparak bir deneme yapın. Yine de cihaz belirttiğiniz sıklıkta çalışırsa bu normal bir durum değildir ve servis yardımı almanız gerekir.

 20. Esra Hartoka dedi ki:

  Baymak luna 5 avant kullanıyorum kış şartlarında ancak kalorifer ayarında ancak 55 derecede ısınabiliyoruz bu normal mi yoksa bir arıza olabilir mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Esra Hanım… Kalorifer açısından 55°C güzel bir sıcaklıktır. Yani evin baya iyi ısınması gerekir. Ancak dereceyi düşürdüğünüzde petekler mi az ısınıyor yoksa siz mi ısınamıyorsunuz o önemlidir. Petekler az ısınıyorsa petek ya da kombi bakımı gerekebilir. Siz ısınamıyorsanız ısı kaybı olabilir. Bu şekilde doğalgaz faturanız da yüksek gelir. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 21. Fatih çalışır dedi ki:

  Viesman vitodens 100 marka kombim açtığımda ff arızası veriyo.ama internetten baktığımda vitodens 100 ff arızasi kodu hiç görmedim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Viessmann kombilerde FF arızası dahili bir sorundur. Kullanım kılavuzunda yer almayabilir. Genelde kart, bağlantı veya sensör arızası olabiliyor. Ancak yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelmezse eğer servis yardımı almanız gerekir.

 22. Ali siyahlar dedi ki:

  Daikin kombi 81 65 err hatası veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombiniz solar sensör hatası veriyor. Her ihtimale karşı kombiyi birkaç kez arka arkaya resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 23. Ceylan ateş dedi ki:

  Baymak luna3avant kış moduna nasıl alınır?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ceylan Hanım… Ekranın hemen sağında açma/kapama butonu var. Bu butona ekranda petek sembolü belirene kadar basın. Petek sembolü belirdiği zaman cihaz kış moduna alınmış olur. Petek simgeli “+,-” tuşlarıyla da petek sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. https://kombitamircisi.com.tr/baxi-luna3-luna3-avant-kombi-kullanimi/ linkini tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 24. Alperen selçuk dedi ki:

  Protherm leopar mark kombi fakat gösterge yoktur kombiyi kaçta yakıyorum bilmiyorum 40 50 yanıyor ama 42 mi 45 49’da mı yanıyor bilmiyorum bide kombide suyun doluluk oranını gösteren bir gösterge de yok dolduruyorum taştığı zaman anında kapatıyorum garip bi kombi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alperen Bey… Protherm Leopar model kombi kullanımı için https://kombitamircisi.com.tr/leopar-kombi-kullanimi/ linkini tıklayabilirsiniz. Kombinizde ekran olmadığı için ledlerin yanma durumlarına göre sıcaklığı tahmin edebilirsiniz. Mesela dediğiniz gibi 40-50°C ledi yanıyorsa sıcaklık 50°C ye yakındır. Net olarak biz de bilemeyiz, çünkü kombinizde ekran da yok, termomanometre de yok. Basınç düştüğü zaman; 80°C ledi yanıp söner, ayrıca baştaki alev sembollü ve eco ledi de sabit yanar. Alev sembollü ledin üstüne bakın. <0.3 yazar. eco ledinin üstüne bakın <0.8 yazar. Yani basınç 0.8 bardan az demek. Eğer 80°C ledi yanıp söner 70°C ledi sabit yanarsa bu sefer basınç yüksek demektir. Çünkü 70°C ledinin üstünde >2.5 bar yazar. Yani basınç değeri 2.5 bardan yüksek demektir. Basıncın bu şekilde yüksek veya düşük olduğunu anlayabilirsiniz. Su basma işlemi yaparken paneli takip edin alev sembolü ve eco ledi sönerse işlemi sonlandırın. Bu sayede fazla su basmamış olabilirsiniz. Anlamadığınız bir durum ya da konu olursa da ya buradan bize yazabilir ya da direk 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 25. Oktay cerit dedi ki:

  Baymak pulux24 su azdi su verdik iki uc gundur devsmli su akitiyooo

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oktay Bey… Kombi su akıttığı için basınç düşüyor ve bu yüzden su basmak zorunda kalıyorsunuz. Kombideki su akıntısı sorunu giderilmeden basıncın düşmesi durumu da giderilemez. Bu sorun için de servis yardımı almanızı öneririz.

 26. KURTULUŞ AKGÖL dedi ki:

  Bürüt 110 m2 bol güneş alan, arasında köpük çift tuğla yalıtımlı kombi yeri balkonda YERDEN ISITMA ve üzerinde Seramik Fayans sıfir bina için en uygun kombiyi önerinizi rica ediyorum.
  Müteahit 24 lük Dyson yoğuşmasız takacağını söyledi .Fiyatı 2500 TL imiş.
  Firma Tam yoğuşmalı Daikin için 5200 TL fiyat çılarıp 2700 TL fark talep etti.(

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kurtuluş Bey… Aslına bakılırsa daireniz için bir hermetik (yoğuşmasız olarak adlandırdığınız) kombi de kullanım açısından idealdir. Ancak hermetik kombi üretimi durduğu için firmalar yoğuşmalı cihazları önerir. Seçim sizin. Burada sizi etkileyebilecek bir bilgi sunmamız çok zor. Her iki ürün de beklentinizi karşılar.

 27. Süleyman turgut dedi ki:

  Eca confeo premix yogusmalı konbi 40 hata kodu veriyor su basıyorum altından su akıyor resetledim ama duzelmedi.( suan duzeldi ) ama bu olayı birkac defadır goruyorum konbi bana birseymi soyluyor aydinlatirsaniz sevinirim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Süleyman Bey… Eca Confeo Premix model kombilerde 40 uyarısı düşük basınç hatasıdır. Kombiniz su akıttığı için tesisat basıncı düşüyor, tesisatta su kalmıyor ve kombi 40 yani düşük tesisat basıncı uyarısı veriyor. Su akıntısı durumu devam ettiği sürece kombiye sürekli su basmak zorunda kalırsınız. Bu yüzden su akıntısı sorunu giderilmesi gerekiyor. Yani bi servis yardımı almanız gerekiyor.

 28. Buğra İlkül dedi ki:

  Kombim 1.0 bar gösteriyor ve turuncu yanıp sönüyor bu ne anlama gelir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Buğra Bey… Kombinizin tam olarak marka ve modelini bilmediğimiz için turuncu led uyarısı hakkında bilgi aktaramıyoruz. Kombinizin basıncı çok düşük değil aslında ama yine de basınç değerini 1,5 bara çıkarabilirsiniz. Kombiye 1,5 bar kadar su basın. Sorun düzelmezse birkaç kez arka arkaya resetleyin. Yine de sorunda bir düzelme olmazsa zaten yapabileceğiniz başka bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekir.

 29. Serap Arabacı dedi ki:

  Kombiye su nasıl basılıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serap Hanım… Kombinizin marka ve modelini belirtebilirseniz size bu konuda yardımcı olmaya çalışırız. Bize buradan yazabilir ya da yardım için direk 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 30. Tuğba Orkan dedi ki:

  ECA proteus marka kombimin su basıncı 1 de sıcak su gelmiyor su basıncını arttırmam gerekiyormuş ama hangi vanadan yapıldığını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuğba Hanım… Basınç değeri 1 bar ise normalde bu değerde sıcak su vermesi lazım cihazın. Basınç düşük olsa cihaz arızaya geçer, düşük basınç uyarısı verir. Yine de her ihtimale karşı basıncı 1,5 bara kadar çıkarın ve cihazı deneyin. İşlem şu şekilde yapılıyor; Kombinin sol altına doğru eğilip bakın siyah renkte musluk göreceksiniz. Bu parçayı sola doğru çevirin, su sesi duyacaksınız. Kombi panelinde olan bar göstergesine bakın, ilerleme olacak. 1,5 barı gördüğünüzde siyah doldurma musluğunu yeniden sağa doğru çevirin kapatın, iyice sıkın. Sorun düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

 31. Beyhan Ercan dedi ki:

  Merhaba
  Merkezi sistem dogalgaz kullanıyoruz. Fakat sıcak su temini için doğalgaz şofben taktırmak istedim. Halen kullandığım elektrikli termosifonun yerine konmasini istediğim için baca çıkışının mutfaktan geçmesi gerekiyor. Mutfaktan çıkışını alçıya ile kapatabilecegimi belirttim ama ,proje mühendisi Red edilebilecegini söyledi?
  Bunun ile ilgili mevzuat nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Beyhan Hanım… Termosifon dediğimiz ürün elektriklidir. Monte edildiği yerler genelde mutfaklar ya da banyolar olur. Çünkü sadece sıcak su cihazıdır. Elektrikli şofben alıyor olsaydınız aynı yere monte ettirmeniz doğru olabilirdi hatta sorun olmazdı. Ancak doğalgazlı bir şofbenden bahsediyorsak eğer mutlaka bir baca çıkışı olması gerekir. Bu baca çıkışı hermetik şofbenlerde her zaman camdan veya balkondan dışarı olur. Bacalı şofbenlerde ise doğalgaz sobası gibi mutlaka bir bina bacası olmalıdır. Eğer monte edilecek yer bu kurallara uygunsa işlem yapılabilir. Ancak uygun değilse hiçbir baca çıkış yeri yoksa alçı işlemleri ile olabilecek bir durum değildir. Doğalgaz gibi sağlık açısından önemli bir gazdan bahsedildiği için her bir uygulama ve düşüncede mutlaka bir uzman yardımı almak gerekir. Böyle bir düşünceniz varsa eğer ürün değişikliği olduğu için proje çizilir, proje ekipleri doğalgazlı şofbenin uygun olabileceği bir yeri belirler siz de işlemleri ona göre yaptırırsınız ya da ona göre kararınızı verirsiniz. Firma olarak proje işlemlerini bilmediğimiz için tam detaylı bilgiye sahip değiliz. Ancak satın alacağınız bir bayilikten bu konudaki hem bilgileri hem de yardımları alabilirsiniz.

 32. Murat kanmaz dedi ki:

  E.c.a confeo premix sıcak su akmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombi anladığım kadarıyla bir arıza kodu da vermiyor. Ekranda yanıp sönen bir arıza kodu varsa eğer arıza kodu açıklamasına göre tahmini bilgiler sunulabilir. Ancak cihaz bir uyarı vermeden direk sıcak su vermiyorsa sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Kombilerin temel kullanım sebebi sıcak su olduğu için, içinde bulunan çoğu parça sıcak su devresinde yer alır ve birçok parçada sorun olabilme ihtimali vardır. Servis yardımı almanızı öneririz.

 33. Mehmed özturk dedi ki:

  F4 arıza ne demek ve nasıl giderebiliriz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmed Bey… F4 arızası kombi marka modeline göre değişir. Ancak genel olarak gaz yokluğu-ateşleme arızasıdır. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından, gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar açık ve ocak ile kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi birkaç defa resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Sorunu yerinde incelememiz gerekiyor. Yardım için Gebze Kombi Servisi olarak bizi 444 1 837 numaramızdan arayabilirsiniz.

 34. Burak Çelebi dedi ki:

  Alarko trendy/ kombinin ana salteri bozuk dedi kombici peteklere sicak su gitmiyodu yanmiyodu musluk sicak suyu calisiyodu elle bisey yapti petekler calisir sadece sicak xu kullanamazsiniz dedi sorun nedir? ayrica petekleri iptal etkp sadece sicak suyu kullanabiliriz tesekkurler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Burak Bey… Kombinin ana şalteri bozuksa kombiye ya elektrik gelmez ya da yeterli voltta gelmeyeceği için cihaz çalışmaz. Ana şalter bozuksa bi elektrikçiden yardım almanız gerekir. Bu kombi servisinin müdahale edebileceği bir arıza durumu değildir. Petekleri iptal edip derken petek konumunu kapatarak kombiyi yaz konumuna alıp sadece sıcak su devresinde çalıştırabilirsiniz. Ancak şuanda sıcak su gelmiyorsa tesisat vanasını kapatmış da olabilirler. Önce bir elektrikçi çağırarak ana şalteri kontrol ettirmenizi öneririz. Daha sonrasında kombide sorun yaşanırsa uzman bir servis yardımı almanızı öneririz.

 35. Zehra simşek dedi ki:

  İmmargaz kombi suyu ısıtmıyor petekler sıcak ama su 1dk sıcak hemen soguk oluyor neden acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zehra Hanım… Sıcak su sensörü, anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Ancak kombi bir arıza kodu vermediği için yine de net bilgi vermek çok zor. Servis yardımı almanız gerekir. Bu sayede net arıza tespiti yapılarak sorun çözümlenmiş olur. Çözüm veya yardım için Gebze Kombi Servisi mize ait olan 444 1 837 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 36. MURAT YILDIRIM dedi ki:

  Bir süre çalışıyor sonra gazi kesiyor neden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombide gazı yani alevi kesen birçok sebep vardır. Bunlar; fan, gaz valfi, iyon elektrodu, anakart gibi parçalardır. Bu parçaların kontrol edilmesi gerekir. Arıza durumuna kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için tespit ve müdahale için servis yardımı almanız gerekir. Gebze Kombi Teknik Servisi olarak bizi arayabilir bu konuda yardımlar alabilirsiniz.

 37. Rano Davlyatova dedi ki:

  E.C.A. PROTEUS. L4.L6.L7 Ayni zamanda yaşil yaniyor?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rano Davlyatova… Eca Proteus model kombilerde L6 ve L7 nin sabit yanması bir sorun değildir. Ancak L4 yanıyor veya yanıp sönüyorsa bu bir arızadır. Dairede gaz kesintisi olup olmadığına bakın. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz geliyorsa eğer “R” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetleyin. Sorun düzelmezse bu resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Sorunu yerinde incelememiz lazım. Gebze Kombi Servisi olarak çağrı merkezimize (444 1 837) ulaşarak bu konuda yardım talep edebilirsiniz.

 38. Dayanch Rejebov dedi ki:

  Selamunaleykum.Ben turkmenistandan sizlere soru sormak istiyorum. Benim kombim elektrikler oynayinca kapanmis. Bende fisi cikarip tekrar soktum. Hic monitor isiklari yanmadi. 10- 15 dakika sonra sadece monitor isiklari yaniyor . Monitorda hic bir sayi veya yazi yazmiyor. Acaba ne problemleri var.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba…. Elektrik kesintilerinde daireye gelen özellikle de kombiye gelen voltaj inip-çıkar. Yani 220 Volt gibi sabit bir değerde kalmaz. Bu durumdan genelde kombi anakartı etkilenir. Yani anakart yüksek veya düşük gelen voltaj sebebiyle hasar görür ya da yanar. Muhtemelen bu yüzden ekrana ışık gelmesine rağmen herhangi bir derece vs. görünmüyor. Anakartın arızalanmış olma riski yüksek ihtimaldir. Yine de bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

 39. Aykut ün dedi ki:

  Ocak ayindayiz karne tatili oldu memlekete gidicez. Van yaşıyoruz. Kombinin ayarını nasıl bırakıp gitmeliyiz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aykut Bey… Kombi açık balkonda ise donmaması adına en düşük kalorifer sıcaklığa ayarlayarak o şekilde bırakmalısınız. Ancak kapalı bir yerde ise ve uzun süre dairede bulunamayacağınız için kombiyi şalterinden ve gaz vanasından tamamen kapatarak gitmenizi öneririz. Geldiğinizde gaz vanalarını açıp, şalteri açıp cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Kombinin normalde kış dönemlerinde kapatılmamasını öneriyoruz ancak en az 15 gün kadar evde olmayacağınız için açık kalmasının da bir mantığı olmuyor aksine yok yere yakıt tüketimi yapar. Bu yüzden kapatmalısınız.

 40. Uğur Şengül dedi ki:

  Merhaba kombimiz ev işareti olan arızayı veriyo suyu azalmıştı tamamladım 1.8 e kadar ama gene olmadı aynı arızayı veriyo

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Kombinizin marka ve modelini öğrenseydik daha detaylı bilgiler sunabilirdik. Ancak genel anlamda ev işareti dediğiniz baca işaretidir. Yani cihazınızda muhtemelen atık gaz sorunu var. Cihaz baca yolu ile içeri gereken temiz havayı alamadığında ya da yanma sonrası atık gazı dışarı gönderemediğinde bu sorun yaşanır. Bacanın yerinden çıkmadığından emin olun. Baca yerine takılı durumda ise kombide anakart, fan, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. Bu durumda servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 41. muhammet cetin dedi ki:

  harmony d atesleme yapmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammet Bey… Öncelikle dairenizde gaz kesintisi olmadığından ve kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Bu kontrollerden sonra kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi resetlemeniz gerekir. Tek bir resetleme işlemi ile sorun düzelmezse resetleme işlemini arka arkaya en fazla 3 kez uygulamalısınız. Hala sorun devam ediyorsa servis çağırmanız gerekir.

 42. Hale sengelen dedi ki:

  Arçelik dgk20 kombinin kis modunda sıcak su düğmesi kapalı onu açmam mı gerekiyor normalde sıcak su çok kullanıyorum kis moduna gectigimizde sicak suyu ayarlamamiz gerekiyormu ayarlarsak petek isin mazmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hale Hanım… Kombi kış konumuna alındığında sıcak su düğmesine herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. Kış konumu peteklerin ve sıcak suyun ortak kullanım konumudur. Sıcak su düğmesi kapalı ise açın. Sıcak suyu çok kullanıyorum demişsiniz zaten. Kapatmayın. Kombi kış konumunda petekleri ısıtır, petekler ısınırken oldu ki sıcak su talebiniz oldu (duş için ya da mutfakta sıcak su için) bu durumda kombi sıcak su beklentinizi karşılar ama siz musluğu kapatana kadar petekleri kapatır, petekler soğumaya başlar. Siz sıcak su musluğunu kapattığınızda ise direk petekler ısınmaya başlar. Bu durumu kombi kendi ayarlıyor zaten. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. Siz sadece petek ve sıcak su ayarı yapın, bırakın.

 43. Oktay Şahinsoy dedi ki:

  5 numaralı kum saati ledi yanip sonuyu sıcak su yok

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oktay Bey… Kum saatinin yanıp sönmesi kuru yanma sorunu olduğunu belirtir. Kombi basıncına bakın. 1 barın altında ise basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. Yani kombiye doldurma musluğu ile su basın. Dairede en az 3 petek vanasının açık durumda olduğundan emin olun. Kombi altındaki tesisat vanalarının da açık olduğundan emin olun. Son olarak kombiyi birkaç kez resetleyin. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 44. Sedat Çakmak dedi ki:

  immergas mini eolo 24 kombi 5 petek toplam 6,5 m+ havlupan havlupan hariç tüm petekler termostatik vana takılıoda termostatı takılı ara kat ara daire izolasyon yok merak ettiğim kombikalorifer tesisatı ısı değeri kaç derece olmalı peteklerde reglaj ayarı yapmak gereklimi enson petek nispeten az ısınmakta dönüş vanalarını reglaj etmek faydalı olurmu peteksıralaması salon 1 ve 2 3 koridor 3.5 odalar 5 ayarında optimum yakıt tüketmek için öneriniz nedir saygılar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sedat Bey… Oda termostatı ile termostatik vana aynı anda kullanılamaz. Bu durum sadece büyük sistemlerde yani otel gibi merkezi sistemlerde geçerli olabilir. Kombi kullanılan konutta ya oda termostatı ya da termostatik vana tercih edilebilir. Bu cihazlardan biri takılı ise kombideki kalorifer ayarının en yüksek derecede olması şarttır. Çünkü oda termostatı kadar termostatik vana da kumanda görevindedir. Kombiden ayarı en yükseğe alırsınız oda sıcaklığına bu termostatlar ile karar verirsiniz. Yani kombi ile ilişkiniz tamamen kesilir. En yakın petek her zaman için en uzak peteğe nazaran daha iyi ısınır. Uzakta kalan petekte az ısı oluyorsa eğer pompa gücü yetersizdir. Yani cihaz kapasite açısından daireye yeterli değildir. Reglaj ayarı ile uzaktaki peteğe sıcaklık gönderilebilir. Ancak uzakta kalan petek sürekli kullandığınız bir oda ise diğer odalarda kullanmadığınız petek varsa kapatabilir, bu şekilde uzakta kalan peteğe de ısı gitmesini sağlayabilirsiniz. Dairede en az 3 petek açık olsun, kombiyi demiş olduğumuz gibi en yüksek ısıtma derecesine getirin, termostatik vana ya da oda termostatı arasında bir seçim yaparak diğer seçeneği iptal ettirin. Bu şekilde zaten yakıt tüketimi de düşmüş olur.

 45. Doganay ak dedi ki:

  Merhaba kırmızı dugmeye bastıgımızda arıza kodu LP fakat kırmızı dugmeyı sola cevırdıgımızde su sesı gelmıyor ne yapmamız lazım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Doğanay Bey… Kombiniz düşük basınç hatası veriyor. Yani tesisat su basıncı 1 barın altında olduğu için kombi arızaya geçmiş. Kombinin modelini tam olarak belirtmemişsiniz ancak alt kısmında monteli genelde mavi veya siyah renkte plastik uçlu bir musluk olması gerekir. Bu musluğu sola çevirerek kombi basıncını 1,5 bara çıkarmanız gerekir. İşlem sonrası sorununuz düzelir, doldurma musluğunu kapatırsınız. İşlemi yapamazsanız yardım almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 46. Doğan yaylalı dedi ki:

  Baymak baxi luna3 avant 241 Fi kombi kullanıyorum dereceyi 45 e kadar yukseltebiliyorum sanki sabit gibi ve ısınma ihtiyacını karsilayamiyorum.Ne yapmam gerekir arıza kodu da vermiyor.teseķkurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Doğan Bey… Kombinizde yüksek ihtimal anakart arızası var. Çünkü kombinizin modeline göre en yüksek sıcaklık 45°C değildir. Bu sıcaklık değerinin 80°C lere çıkması gerekir. Ancak en yüksek 45°C ye ayarlayabiliyorsanız ve üstüne çıkmıyorsa muhtemel sebep anakart diyebiliriz. Kombide düğmeler yani paneldeki tuş takımları arka kısımda yer alan anakartın potansına bağlıdır. Potans yerinde sorun olabileceğinden servis yardımı almanızı öneriyoruz.

 47. Ayşe cot dedi ki:

  Alarko kombi serene. Model kombin var petekler ısınıyor ama sıcak su tam isitmiyor ateşleme isaretide yanıyor bu arizada ne yapmam gerek

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım… Bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef. Kombinizde sıcak su sorunu var. Kombi suyu yeterli şekilde ısıtmıyor. Bu parça arızası demektir. Yani kombide sensör, eşanjör, conta, tribün, üç yollu vana, anakart gibi birçok parçada sorun olabilir. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

 48. hasan cokluk dedi ki:

  merhaba 3 veya 4 aydan beri kullandığımız kombimizi havalar soğuyunca petekleri açtık o günden sonra kütür kütür ses yaparak arıza kodu veriyor kombi bosch marka e9 arıza kodu veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Bosch kombiler E9 arızası düşük basınç arızasıdır. Kombi tesisatınızdaki su basıncına bakın, 1 barın altında ise kombiye su basmanız gerekir. Basınç normal değerdeyse veya su basma işlemi sonrası sorun düzelmiyorsa servis müdahalesi gerekir. Kombinin sesli çalışması da ayrı bir arıza durumudur. Net teşhis için de sorunu yerinde görmek gerekir. Servis çağırırsanız bu konudaki yardımları alabilirsiniz.

   1. Hasan çokluk dedi ki:

    Şu bastım ve resetledim ama ses devam ediyor ve arıza ya geçiyor e9 a

Petek Yıkama