Ferroli DOMIproject F24 Arıza Kodları

Ferroli DOMIproject F24 Hata Kodları

 1. Kırmızı Hızlı Yanıp Sönüyor, Yeşil-Sarı Yanmıyor Ateşleme sorunu.
 • Çözüm Dairede gaz olmadığı ya da cihaza gaz gelmediğini belirten arıza durumudur. Bu durumda gaz kontrolü sağlamalısınız. Dairede gaz girişlerine bakmalı (gaz vanalarını kontrol etmeli kapalı ise açmalısınız) gaz var ise cihazı resetlemelisiniz. Sorun eğer yine de devam eder ise cihazda sorun olabilir. Bu durumda servisi aramanız gerekmektedir. Cihazın elektronik kartı ile birlikte gaz valfinde sorun olabilir. Bunun yanı sıra iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun da olabilir. Bu durum karşısında mutlaka servis desteği almanız gerekmektedir.
 1. Yeşil Yanmıyor, Sarı Yanıyor, Kırmızı Yanıp Sönüyor Limit sorunu.
 • Çözüm Cihaz su sıcaklığında ani artış olduğunu ve cihazın aşırı ısınma sorunu sebebi ile bloke olduğunu belirtir. Bu durumda önce kombi altındaki kalorifer gidiş ve dönüş hattına ait olan borulardaki vanaları kontrol edin, kapalı durumda ise vanaları açın. Petek konumunda sorun yaşandı ise petek vanalarına bakın, kapalı ise açın. Son olarak kombiyi resetleyin. Sonuç değişmiyorsa eğer; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, sensör arızası olabilir, kart arızası olabilir, tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir veya pompa sıkışmış olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

 1. Yeşil Yanıyor, Sarı ve Kırmızı Yanmıyor Brülör kapalı, alev devam ediyor.
 • Çözüm İyonizasyon sorunu olarak adlandırdığımız arıza durumudur. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Reset sonrasında da sorun düzelmiyor ise servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Net teşhis ve müdahale adına servisi aramalısınız.
 1. Yeşil Yanıp Sönüyor, Sarı-Kırmızı Yanmıyor Hava basınç swichi sorunu.
 • Çözüm Hava swichi olarak adlandırdığımız prosestat; fanı açtıktan sonra 60 saniye içinde kontaklarını kapatmıyor. Prosestat kontakları açık kaldığı için prosestat arızalı olabilir. Bunun yanı sıra sorun fan veya elektronik kartta olabilir. Hava akışına yardımcı olan hava akım borusu (dışarı uzanan boru) tıkalı ya da ebatları yanlış (uzun veya kısa) olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis aranılmalı ve yardım talep edilmelidir.
 1. Sarı Yanıp Sönüyor, Yeşil ve Kırmızı Yanmıyor Düşük su basınç uyarısı.
 • Çözüm Bu durumda cihazın suyunun az olduğunu ve düşük su basıncı ile çalışmayacağını anlayabiliriz. Böyle bir durumda cihaz zaten verim sağlamayacaktır. Cihaza su basmanız gerekmektedir. DOMIproject F24 kombide sağ alt tarafta mavi uzun bir parça göreceksiniz. Parça doldurma musluğudur ve sağa çevirdiğinizde açılır. Açıldığı zaman su sesi gelir. Panel üzerindeki ledler düzelene kadar işlemi devam ettirin. Sorun düzeldiğinde doldurma musluğunu sola çevirerek kapatın. İşlemi yapamadıysanız servisi aramalısınız.
 1. Sarı ve Kırmızı Yanıp Sönüyor, Yeşil Yanmıyor Çıkış sensör sorunu.
 • Çözüm Kombide böyle bir sorun yaşanıyor ise kalorifer sensör arızası var demektir. Kablolarda kopukluk veya kısa devre var ise ayrıca borularda nemlenme var ise yine bu sorun yaşanabilir. Kesin olarak sorunun tespiti ve müdahalesi için mutlaka sizlerin Ferroli Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.
 1. Yeşil ve Sarı Yanıp Sönüyor, Kırmızı Yanmıyor Sıcak su sensör sorunu.
 • Çözüm Bu durumda kesinlikle sıcak su elde edemezsiniz. Veya kombi suyu beklediğiniz şekilde ısıtmaz. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Bunun yanı sıra sensör borularında nemlenme olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. Sarı-Kırmızı Yanıp Sönüyor, Yeşil Yanmıyor Eşanjör koruması devrede.
 • Çözüm Bu durumda sirkülasyon sağlanmıyor veya sistem hava yapmış diyebiliriz. Eşanjör bu sebeple korumaya geçmiş. Sistem kontrol edilir. Hava yapmış ise havası alınır. Pompada sorun var ise değişimi veya tamiri ile sorun çözümlenir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (46 Yorum)

 1. Seda kınacı dedi ki:

  Merhaba, Ferroli DOMIcompact F 24 B model kombi kullanıyorum. Sıcak suyu her açtığımızda bar seviyesi düşüyor, peteği açtığımızda da tam tersi bar seviyesi bir anda yükseliyor ve kombi su akıtmaya başlıyor. Bu sorun neden olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Seda Hanım… Genleşme tankının havası eksik olabilir veya tank patlak-delik olabilir. Cihazı yerinde incelememiz gerekiyor.

 2. Yunus özcan dedi ki:

  Sıcak suyu açtığımızda aralıklı soğuk ve sıcak akıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yunus Bey… Yaşadığınız bu durum sadece tek bir muslukta oluyorsa (mesela sadece banyoda oluyor mutfakta olmuyorsa) sorun tesisatınızda olabilir. Yani bir tesisat tıkanıklığı, filtre tıkanıklığı, musluk-batarya sorunu olabilir. Bu durum dairedeki tüm musluklarda oluyorsa o halde sorun kombide demektir. Ancak bu durumda cihaz bir hata kodu vermediği için sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem de bulunmuyor maalesef. Teknik yardım almanız gerekiyor.

Petek Yıkama