Eca Kombi ASE Uyarısı

Eca Kombide ASE Uyarısı Nedir?

Bu bir arıza kodu değildir. Kombinin yıllık bakım zamanının geldiğini belirtir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Kullanıcının bu uyarıda yapabileceği bir işlem yoktur. Özellikle de can ve mal güvenliği açısından kombiye müdahale edilmemesi gerekir. Bakım işlemi basit bir işlem olarak görünüp kullanıcı tarafından yapılmamalıdır. Kısacası bu durumda direkt servis yardımı alınmalıdır.

Önemli Bilgi: Kombi bakımı nasıl yapılır? Bakımda neler yapılır? Bakım yapılmazsa ne olur? merak ediyorsanız; https://kombitamircisi.com.tr/kombi/bakimi/ linkini tıklayabilirsiniz.

Bu Uyarıda Kombi Çalışmaya Devam Eder mi?

Bu uyarı ekranda belirdikten sonra kombi çalışmasını devam ettirir. Yani ısıtma ihtiyaçlarını aksatmadan yerine getirir, beklentiye yanıt verir. Fakat uyarı kodu uzun süre ekranda belirmeye devam ederse yani kombiye bakım yaptırmak için servis yardımı alınmazsa cihazdaki performans yavaş yavaş düşmeye başlar ve akabinde verim düşerken tüketim de yükselir. Bu yüzden bu uyarıyı aldığınızda kombi bakımı için servis yardımı almanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (26 Yorum)

 1. Elif basat dedi ki:

  Bir bucuk ay oluyo kombiye bakım yaptirali
  Bu aksam ase kodu gostermeye basladi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım… Bakım yaptırdığınız firma ile bu durumu görüşmenizi öneriyoruz.

 2. Leyla solakoğlu dedi ki:

  Kombimde ase yazıyor bunun için acil dönüş yaparsanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Leyla Hanım… Makalemizde belirttiğimiz gibi, bu bir arıza kodu değildir. Kombinin yıllık bakım zamanının geldiğini belirtir. Kombiye bakım yaptırmak için servis yardımı alınmazsa cihazdaki performans yavaş yavaş düşmeye başlar ve akabinde verim düşerken tüketim de yükselir. Bu yüzden bu uyarıyı aldığınızda kombi bakımı için servis yardımı almanız gerekir.

 3. İsmail eksi dedi ki:

  ECA MARKA. ASE. ARIZASI Yazdı reset yapınca kayboldu ama ısıtma yeterince yapmıyor bunun sebebi ase arızası mı acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Kombi bakım uyarısı vermiş. Bakım uyarısı parçalarda kirlenme, kireç durumu olduğunda yani cihazın bakıma ihtiyacı olduğunda ekrana yansır. Kir, kireç durumları cihazın performansını etkileyebilir. Yine de tabi incelemeyi yerinde yapmamız gerekiyor.

Petek Yıkama