Kombide Diyafram

Kombide Diyafram’ın Görevi Nedir?

Kombide membran ve conta olarak da bilinen parçadır. Üç yollu vana ile sıcak su şalterinin içinde yer alır. Su basıncı sayesinde bulunduğu parçayı hareketlendirir ve çalışmasını sağlar. Kombideki görevi budur.

Diyafram Arızasının Sebepleri Nelerdir?

Zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak plastik özelliğini yitirebilir, yırtılabilir. Yırtılması veya delinmesi sebebi ile arızalanabilir. Plastiğin esnemesi sebebi ile de arıza meydana gelebilir.

Kombide Diyafram

Kombide Diyafram Arızası Nasıl Anlaşılır?

Genelde sıcak su arızalarında karşımıza çıkan ufak ama önemli parçalardan biridir. Her sıcak su arızasında diyafram sorunu vardır demek mümkün olmaz. Arızanın tespiti için sorunun yerinde görülmesi gerekmektedir.

Diyafram Arızası Nasıl Çözümlenir?

Diyafram arızası durumunda parçanın tamiri olmaz. Zaten ufak plastik bir parçadır. Arıza yapması halinde düşük bir maliyet ile parçanın değişimi yapılır ve sorun çözümlenir.

 

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Burak çakır dedi ki:

  Alorko kombim var peteklerin düğmesini çevirdiğimde devreye girmiyor fakat musluk suyunun düğmesini açtığımda petekler çalışmaya başlıyor ve 50-60 derece arasında ısıtıyor müdahele ettirmiyor kesinlikle hep aynı sıcaklığı veriyor yükseltsemde azaltsamda musluk suyunun düğmesini kapadığımda petekde kapanıyor sorun nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Burak Bey… Kart arızası olabilme ihtimali yüksek, yine de üç yollu vana ve sensör gibi parçaların da kontrol edilmesi gerekiyor.

 2. Şaban şengül dedi ki:

  Benim demirdöküm neva marka kombim var.sicak su az geliyor.usta çağırdın baktı bunun diafrumu arızalı dedi benden 400 tl istedi kalsın dedim bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şaban Bey… Sıcak su tazyik olarak az geliyorsa bu durumu önce tüm musluklarda denemelisiniz. Yani banyoda ve mutfakta. Her iki tarafta da aynı durum varsa eğer sorun kombide de olabilir tesisatınızda da (tek bir tarafta varsa direk tesisatınızda veya musluk-bataryada sorun olabilir veya filtre tıkalı olabilir). Tüm musluklarda sıcak su tazyik olarak düşükse biz öncelikle tesisatınızı kontrol ettirin önerisinde bulunuyoruz. Tesisatta sorun görülürse giderilir ve sorun çözümlenir. Ancak tesisatta sorun görülmezse kombiyi kontrol etmek gerekir. Bu gibi sorunlar genelde; eşanjör, tribün gibi parçalara bağlı olabiliyor. Ancak sorunu yerinde görmeden net bilgi aktarmak çok zordur. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 3. Celaletdin Gürel dedi ki:

  Diyaframı değiştirdim. Ancak diyafram direkt olarak dışarı çıkıyor ve swich basılı kalıyor. Musluğu kapatsamda diyafram geri gelmiyor.
  Vereceğiniz bilgilerden dolayı şimdiden teşekkür ederim.
  Celaletdin Gürel

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Celaletdin Bey… İç takımında bulunan yayları ve mili yanlış takmış olabilirsiniz. Kontrol etmenizi öneririz. Yine de sorun yaşarsanız servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama