Arçelik DGK 26 KB Kombi Kullanımı

Arçelik DGK 26 KB Kombi Nasıl Kullanılır?

Arçelik DGK 26 KB Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğmeler
 2. Sıcak su ayarını artırma/azaltma (+,-) düğmeleri
 3. 2 numaralı düğme
 4. Resetleme düğmesi
 5. 3 numaralı düğme
 6. Eco/comfort konum seçme düğmesi
 7. 4 numaralı düğmeler
 8. Kalorifer sıcaklığını artırma/azaltma (+,-) düğmeleri
 9. 5 numaralı düğme
 10. Konum seçme ve açma/kapama düğmesi

Ekranda Beliren Simgelerin Anlamı

 • Musluk simgesi Kullanım suyu modu açık
 • Petek simgesi Kalorifer modu açık
 • Eco simgesi ECO fonksiyonu aktif
 • Üçgen içinde ünlem işaretli simge Jenerik arıza durumu
 • 88.8 numaralı simge Sıcaklık, arıza kodları vs. göstergesi
 • Kap içinde aşağı inen ok simgesi Düşük su basınç durumu
 • Büyük alev simgesi Kombi 3 güç kademesinde
 • R harfli simge Reset gereken arıza durumu var
 • Alev simgesi Alev oluşumu (brülör devrede)

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Konum seçme düğmesine ekranda musluk sembolü belirene kadar basın. Ekranda musluk simgesi belirdiğinde kombi yaz konumunda çalışır yani sadece sıcak su beklentisini karşılar. Sıcaklık ayarı yapmak istediğinizde musluk sembolü bulunan +,- düğmelerini kullanabilirsiniz. Bu düğmelerden + ya bastıkça ısı ayarı yükselir – ye bastıkça ısı ayarı düşer. Beklentiniz olan ayarı belirlediğinizde ekranda sıcaklık derecesi görüntülenecektir. Daha sonrasında ekranda çıkış suyu sıcaklık değeri görünecektir.

► Kullanım suyunda sıcaklık 35 ile 60°C arasıdır.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Konum seçme düğmesine ekranda musluk ve kalorifer simgesi belirene kadar basın. Kombi kış konumunda iken kalorifer ve sıcak su talebine karşılık verir. Kalorifer sıcaklık ayarı yapmak için kalorifer simgeli +,- düğmelerini kullanabilirsiniz. + ile derece artıyorken – ile derece düşer. Isı ayarlamasını ekranda görüntüleyebilirsiniz. Ayarladığınız sıcaklık değeri ekranda kısa süreliğine görüntülenir, sonrasında ekranda çıkış suyu sıcaklık derecesi belirir.

► Kalorifer sisteminde sıcaklık 30 ile 85°C arasıdır.

Kombiyi Sadece Petek Konumunda Çalıştırma

Sıcak su kullanımı devre dışı bırakmak ve kombiyi sadece petek konumunda çalıştırmak için bu modu seçebilirsiniz. Konum seçme düğmesine ekranda sadece kalorifer sembolü belirene kadar basmalısınız. Sonrasında kalorifer sıcaklığı için kalorifer simgeli +,- düğmesi ile ısı ayarlaması yapmalısınız. Ekranda ayarladığınız derece görüntülenir, sonrasında çıkış suyu sıcaklık değeri belirir.

ECO/COMFORT modu nedir?

Panelde yer alan “P” düğmesinin görevi sıcak suyun hızlı bir şekilde elde edilmesini sağlayan eco/comfort mod seçeneği yapabilmektir. “P” konumlu düğmeye basılı tuttuğunuzda ekranda ECO veya COMFORT yazar. Eko sıcak su kullanımında ekonomik ayardır. Sıcak suyu daha tasarruflu almanızı sağlar. Comfort ise konfor modudur. Sıcak su kullanımında konfor sağlar. “P” düğmesine basarak ekranda görüntüleyeceğiniz bu modlardan birini tercih edebilirsiniz. Sonrasında musluk simgeli +,- düğmelerini kullanarak sıcak su ayarı belirlemelisiniz.

Bu fonksiyon yalnızca F11=0 parametresi ayarladığı durumda geçerli olmaktadır.

Düşük Su Basınç Durumu

Arçelik DGK 26 KB Kombi Kullanımı sırasında ekranda düşük su basınç durumunu simgeleyen bir sembol belirdiğinde ve “E10” arıza kodu belirdiğinde tesisat su basıncını kontrol edin. Basınç düşük ise (1 bar altı) kombi altındaki kırmızı uzun doldurma musluğunu sola çevirip kombiye su basın. Basınç yüksek ise (2,5 bar üstü) kombiye en yakın petek havasını alarak basıncı düşürün. Arıza giderilecektir.

Resetleme İşlemi

Arçelik DGK 26 KB Kombi Kullanımı sırasında kombi arızaya geçtiği zaman ekranda “E” harfi ile belirtilen arıza kodu belirir. Arıza kodunun açıklaması değişir. Bazı arıza durumları açıklamasında cihazı resetleyin önerisi bulunur. Bu gibi durumlarda servis öncesi kombiye reset atmak gerekir. “R” konumlu düğmeye 2 sn. kadar basılı tutarsanız cihaz resetlenir. Arıza tekrarında işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama