Demirdöküm Nitromix Hata Kodları

Demirdöküm Nitromix Arıza Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Demirdöküm Nitromix P 24 – P28 – P 35 model kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve anlamlarını içermektedir.

 1. F00/F10 Arıza Kodu Gidiş suyu sensör hatası.
 • Çözüm Gidiş suyu sensörü arızalı olduğunda veya kabloları yerinden çıktığında bu sorun yaşanabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. F01/F11 Arıza Kodu Dönüş suyu sensör hatası.
 • Çözüm Dönüş suyu sensöründe arıza olduğunda veya kabloları yerinden çıktığında bu problemle karşılaşabilirsiniz. Bu arıza durumunda işi uzmanına bırakarak servis yardımı almalısınız.
 1. F20 Arıza Kodu Aşırı ısınma hatası.
 • Çözüm Kombide bulunan sensörlerin yüksek sıcaklığa eriştiğini belirten hata kodudur. Bu durumda önce cihaz petek konumunda ise petek vanalarını kontrol edin. Vanaların kapalı olmadığından, açık olduğundan emin olun. En az 3 petek vanası mutlaka açık olsun. Buna rağmen sorun devam ederse eğer resetleme işlemi uygulayın. Maksimum 3 resetleme sonrasında da sorun devam ediyor ise; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş veya tıkanmış olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, kalorifer filtresinde tıkanma olabilir veya kalorifer tesisatı tıkalı olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka Demirdöküm Servisi’nden yardım almalısınız.
 1. F22 Arıza Kodu Tesisat su basınç hatası.
 • Çözüm Tesisatta bulunan suyun 1 bardan daha az olduğunu gösteren hata kodudur. Nitromix kombinin sağ alt tarafında bulunan mavi doldurma musluğunu sola çevirmeniz sisteme 1,5 bar kadar su basmanız gerekir. Musluğu çevirdiğiniz an kombiden su sesi gelir ve basınçta ilerleme olur. Ekranda beliren bar değerini takip edin. İdeal basınca ulaştığı zaman doldurma musluğunu mutlaka sağa çevirerek kapatın. Bu sayede sorun çözümlenmiş olur. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Yine de sonuç alamazsanız veya işlemi yapamazsanız servis yardımı alabilirsiniz.
 1. F23 Arıza Kodu Maksimum sıcaklık farkı hatası.
 • Çözüm Tesisattaki sirkülasyon hızının ya çok fazla ya da hiç olmadığını bildiren hata kodudur. Bu durumda tesisat ve kalorifer vanalarına bakarak kapalı ise vanaları açmalısınız. Sorun devam ederse de mutlaka Demirdöküm Servisi’ni aramalısınız.
 1. F26 Arıza Kodu Gaz valfi hatası.
 • Çözüm Kombide gaz valfinin yerinden çıkmış olduğunu ya da arızalı olduğunu bildiren hata kodudur. Kullanıcı olarak cihaza müdahale edemezsiniz. Yardım için Demirdöküm Nitromix Servisi’ni aramalısınız.
 1. F27 Arıza Kodu Alev algılama hatası.
 • Çözüm Nitromix kombide bu hata kodu var ise iyonizasyon elektrodu arızalı demektir. Bu gibi durumlarda sorun elektronik kartı ile alakalı da olabilir. Bu arıza durumunda teknik açıdan servis müdahalesi gerekmektedir.
 1. F28 Arıza Kodu Gaz besleme (gaz yokluğu) sorunu.
 • Çözüm Bu durumda önce dairenizdeki gazı kontrol edin. Gaz kontrolü yapın ve konutunuzda gaz olduğundan emin olun. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Konutunuzda gaz yoksa eğer doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardımları alın. Dairenizde gaz olmasına karşın yine de cihaz bu sorunu yaşattırıyor ise resetleme işlemi uygulayın. 3 resetleme sonrasında sorun hala devam etmekte ise servisi arayın. İyonizasyon ateşleme elektrodunda, elektronik kartta veya gaz valfinde sorun olabilir.
 1. F29 Arıza Kodu İyonizasyon hatası.
 • Çözüm Cihazın çalışma esnasında gaz beslemesinin kesildiğini belirten arıza kodudur. Alev algılanmıyor demektir. Bu durumda servis öncesi cihaza reset atın. Düzelme olmaz ise; gaz valfinde, anakartta ya da iyonizasyon elektrodunda problem olabilir. Servisi arayarak tespit ve çözüm hakkındaki yardımları alabilirsiniz.
 1. F32 Arıza Kodu Hatalı hava basınç sorunu.
 • Çözüm Kombide donma korumasında fan hızında bir sorun olduğunu belirten hata kodudur. Hatalı hava basıncı olduğu için cihaz muhtemelen çalışma yapmayacak bloke olacaktır. Fan, anakart gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Net teşhis ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. F49 Arıza Kodu Voltaj hatası.
 • Çözüm Haberleşme bağlantı sorunu olduğunu bildiren hata kodudur. Yani konutunuza gelen veya kombinize gelen voltaj düşük ya da yüksek olabilir. Bu durum bir süre sonra düzelebilir. Bu yüzden bir süre beklemelisiniz. Bir süre bekleme sonrasında sorunda düzelme durumu olmaz ise servis yardımı alınmalıdır. Bu gibi durumlarda muhtemel sorun elektronik kart ile alakalı olmaktadır. Elektronik kart voltaj sebebi ile yanmış veya hasar görmüş olabilir. Bu durumda elektronik kart tamiri ya da değişimi ile sorun çözümlenir. Yalnız sorunun tekrar etmemesi amacı ile mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.
 1. F61/F62/F63/F64/F65/F67 Arıza Kodu Ana kart hatası.
 • Çözüm Kombide ana kart sorunu olduğunu belirten hata kodlarıdır. F62 arıza kodunda sorun gaz valfiyle de alakalı olabilmektedir. F65 arıza kodunda anakart devresinde aşırı ısınma sorunu görülebilir. F67 arıza kodunda ise alev algılama durumu sebebi ile elektronik kart sorunu olabilir. Net tespit ve müdahale için bu gibi durumlarda mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. F68 Arıza Kodu Alev sinyali dalgalanması.
 • Çözüm Kombide alev algılama sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Bu duruma genelde karşımıza arızalı olarak çıkan parça elektronik karttır. Net tespit ve çözüm için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. F70 Arıza Kodu Kartlar arasında uyumsuzluk hatası.
 • Çözüm Kombide bulunan ana kart ve ara yüz kartının birbirine tanımlanmamış olduğunu belirten hata kodudur. Bu duruma servis müdahale edeceği için Demirdöküm Servisi’ni aramalısınız. Önceden kartlardan birine müdahale edildi ise yanlış bağlantı olabilir. Müdahale olmadı ise sorun elektronik kart ile alakalı olabilir.
 1. F71 Arıza Kodu Su akış sensör hatası.
 • Çözüm Kombide su akış sensörü kablosunun yerinden çıkmış olabileceğini ya da sensörde sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda cihaza uzman servis tarafından müdahale edilmelidir.
 1. F72/F84/F85 Arıza Kodu Kalıcı maksimum sıcaklık farkı hatası.
 • Çözüm Bu sorun kombide gidiş dönüş sensörünün aynı sıcaklığı okuduğunu belirtir. Bu durumda kullanıcı olarak Demirdöküm Kombi Servisi telefonunu aramanız gerekir.
 1. F73/F74 Arıza Kodu Basınç sensör hatası.
 • Çözüm Bu hata kodlarından biri ekranda belirdiğinde sensörün kısa devre yaparak arızalandığını ya da kablosunun yerinden çıktığını söyleyebiliriz. Bu duruma ancak Nitromix Servisi müdahale edebilir. Servis yardımı almalısınız.
 1. F76 Arıza Kodu Termal sigorta hatası.
 • Çözüm Nitromix kombide aşısı ısınma sigortasının yerinden çıktığını ya da eşanjörde aşırı ısınmanın meydana geldiğini belirten hata kodudur. Sorunun çözümlenmesi adına önce cihazı resetlemelisiniz. Arıza durumu devam etmekte ise Nitromix Servis’ini aramanız gerekmektedir.
 1. F77 Arıza Kodu Gaz valfi motor hatası.
 • Çözüm Bu kod ekranda belirdiğinde önce Nitromix kombiyi birkaç kez resetleyin. Sonuç alamadığınız durumda mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. F83 Arıza Kodu Brülör devreye girdiği halde sıcaklık yükselmiyor.
 • Çözüm Bu durumda önce su basıncını kontrol edin. Tesisat suyu eksik olabilir. Basınç düşük ise su basma işlemi uygulayın. Basınç normal değerde ise sensörlerin okuduğu sıcaklık farkının çalışma koşullarına uygun olmadığını belirtir. Bu durumda cihazı resetlemeli, sorun devam ediyor ise uzman desteği almalısınız.
 1. F86 Arıza Kodu Yerden ısıtma kontak hatası.
 • Çözüm Cihazın bu uygulamayı sağlamadığı belirten hata kodudur. Arıza tespiti ve müdahale için Demirdöküm Servisi’nden yardım almalısınız.
 1. Err Arıza Kodu Kullanıcı ara yüz hatası.
 • Çözüm Kullanıcı ara yüz kartında haberleşme problemi olduğunu belirten hata kodudur. Öncelikle kombiyi resetleyin, sonuç alamadığınız her durumda Demirdöküm Servisi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (56 Yorum)

 1. İyigünler benim nitromiks kombim var bir müddet çalıştıktan sonra f24 veriyor bakımları , yapıldı,arayüz,ve,anakarta kadar hepsi değişti servis tarafından ama çözüme ulaşmadı yardımcı olabilirmisiniz

  1. Merhaba Fatih Bey… Nitromix kombiler düşük basınç halinde de F24 hatası verebilmektedir. Bu uyarıyı aldığınızda basınç düşük oluyor mu olmuyor mu bu soru önemlidir. Basınç düşük oluyorsa ve bu sorun çok sık yaşanıyorsa; tank, eşanjör gibi parçaları ve tesisatı kontrol etmek gerekir. Basınç düşük olmuyorsa; dairenizdeki tüm petek vanalarını tam tur olacak şekilde açın. Kombi basıncını 2 bara kadar çıkarın ve son işlem olarak cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer; sistemde hava olabilir, pompa arızası olabilir, eşanjör sorunu olabilir, tesisatta veya filtrede tıkanıklık olabilir. Sorunu yerinde incelememiz gerekiyor.

 2. kombide F72 ve F83 hatasını aynı anda veriyor resetleyince hemen düzelmiyor bazen saatlerce düzelmesini bekliyorum. hata sadece sıcak su kullanıldığı zaman ortaya çıkıyor mesela sıcak suyu açıyorum kullanıyorum kapatıyorum aradan 1-2 dk geçtikten sonra tekrar açtığımda bu hataları alıyorum kaç kere servis geldi sadece resetleyip gidiyor yapabileceğim bir şey yok diyor

  1. Merhaba Miraç Bey… Nitromix kombilerde F72 arızası; kalıcı maksimum sıcaklık farkıdır. Normalde gidiş ve dönüş sıcaklıkları arasında fark olur. Ancak bu fark olmadığı zaman bu sorunu yaşanır. F83 arızası ise; brülör devreye girmesine karşın sıcaklığın yükselmediğini belirtir. Aslında arıza durumları birbirine yakındır. Bu durumda karşılaşabilecek sorunlar; tesisatta tıkanma, filtrede tıkanma, sensör, kart, üç yollu vana, pompa veya eşanjör arızası. Ancak sorunu yerinde görmeden net olarak bilgi vermek çok zor. Bu durumu sıcak su kullanımı sonrası veriyorsa tesisatta veya filtrede tıkanıklık yoktur muhtemelen. Diğer belirttiğimiz parçaların incelenmesi gerekiyor.

  1. Merhaba Rabia Hanım… Nitromix kombide Af uyarısı donma korumasının aktif olduğunu belirtir. Bir süre kadar bekleyin. Bir süre sonra ekrandan silinmesi gerekir.

 3. Kombim F29 hata kodu veriyor kombinin altından su damlatıyor kombiyi kuran kişileri aradığımda yoğunluktan atan borunun dönmüş olabileceğini o kısmı söküp suyu boşaltmamı istediler ve altına bir kova koymamı istediler suyu boşalttım tekrar çalıştırdım ancak hala kombinin altından su damlatıyor ne yapmam gerekir

  1. Merhaba Okan Bey… Nitromix kombilerde F29 arızası iyonizasyon hatasıdır. Yani alevin bir sebeple kesildiğini belirtir. Yoğuşma suyu tıkalıysa cihazın ateşlemesini çok düşük oranda kesebilir. Ancak bu durum sadece F29 arızasını etkiler. Yani düzeltirse düzeltir. Düzelme olmazsa F29 arızasına ayrı, su akıntısı durumuna ayrı bakmak gerekir. Kullanıcı olarak sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanızı öneririz.

 4. Su basıncı kendikendine düşüyor.1.5 yapıyorum.sonrada çalışınca 2.2 nin üstüne çıkıyor.ekran ışığı açılıp kapanıyor.basınç yaklaşık 1.9 veya 2 de kalıyor.petekten 1.5 e düşürüyorum.bidaki çalışmada basınç 1 in altına düşüyor.

  1. Merhaba Adem Bey… Kombi basıncındaki bu dalgalanma durumu genelde; genleşme tankı, ana eşanjör gibi parçalara bağlıdır. Bu parçaların bi gözden geçirilmesi gerekiyor. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir müdahale olmadığı için servis yardımı almanız gerekiyor.

 5. demirdöküm nitromix p 24 ekran bilgilerinde sıkıntı yok.
  kullanım suyunu ısıtmıyor.
  kombiden ateşleme seside gelmiyor.
  bu konuda fikir verebilir misiniz.

  1. Merhaba Turhan Bey… Kombiniz hata kodu veriyor olsa sunacağımız bilgiler de kolaylaşır. Çünkü arıza kodu açıklamasına göre tahmini bilgiler sunulabilir. Ancak kombi sıcak suda devreye girmiyor ve bir hata kodu da vermiyorsa servis çağırmaktan başka çareniz yoktur. Kombilerin önceliği her zaman için sıcak sudur. Bu yüzden içerisinde bulunan hemen her parça sıcak su devresinde görev alır ve bu durumda birçok parçada sorun olabilme ihtimali vardır.

 6. merhabalar…demirdöküm nitromix p 24 kulllanıyorum.5-6 ay oldu taktıralı. Bar 2,5 ve Düşük basınç hatası verdi.ne yapmalıyım?şimdiden tşkler..

  1. Merhaba Yasmin Hanım… Kombiniz düşük değil yüksek basınç uyarısı veriyor. Kombiye siz fazla su bastıysanız eğer en yakın petekten su alarak fazla suyu boşaltabilir, sorunu çözümleyebilirsiniz. Ancak basınç kendi kendine yükselmeye devam ediyorsa servis müdahalesi gerekir.

 7. Nitekim 35 kullanıyorum kullanım suyu ısınıyor ve aniden soğuyor sicak sumusluğu actigimizda kombi petek suyu isisi yukseliyor

  1. Merhaba Orhan Bey… Sıcak su musluğunu açtığınızda su birden soğuyor ve peteklerde aşırı ısınma durumu oluyorsa eğer üç yollu vana sıcak suyu kalorifere kaçırıyor olabilir ya da anakart arızalı olabilir. Bu sorunun muhtemel 2 sebebi vardır. Ancak yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Çağrı merkezimizi arayarak arıza durumu hakkında bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

 8. 2014 yılında almış olduğum 211338100164219020100166228N1 seri nolu nitromıx P 24 tipi yoğuşmalı kombi hata kodu vermediği ve normal çalıştığı halde önceleri ekran bir müddet sonra kapandığı halde şimdi mavi ekran devamlı açık kalıyor.Nedeni nedir,bir şey yapmalımıyım

  1. Merhaba Ercan Bey… Ekran ışığı sabit yanmaya devam ediyorsa bu anakart arızası veya ekran kart arızası olduğunu belirtir. Muhtemel sebep anakart gibi görünüyor ancak yine de sorunu yerinde incelemek lazım. Kullanıcı olarak bu durumda yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız. Bizi de bu konuda yardım için 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

 9. DD nitromix kombi kullanıyorum. bar basınç seviyesi 1,5 gösteriyor ve çalışma esnasında bu seviye 2,5 e kadar çıkıyor.. bir süre 1~2 saat çalıştıktan sonra ^^damla^^ düşük basıç hatası çıkıyor .. ekran ışık yanıyor ve damla üstünde çizik sembolu devam ediyor.. yardımınız için teşekkür ederim..

  1. Merhaba Burhan Bey… Kombi basıncı cihaz çalıştığı zaman yükselip 3 bara kadar çıkıyor hatta 3 barı da geçiyorsa cihaz yüksek basınç arızası veriyordur. Basınç değeri yüksek olduğunda da cihaz arızaya geçebiliyor. Basıncın bu şekilde kendi kendine yükselmesi normal değildir. Genleşme tankı, eşanjör, doldurma musluğu gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali yüksek. Kombiye siz fazla su basmadığınız için basıncı düşürseniz dahi yine yükselmeye devam edecektir. Bu yüzden bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

   1. Merhabalar kombimde ara ara damla işareti üzerinde çizgi şeklinde bir şey yanıp sönüyor.acaba ne demektir ve çözümü nedir? şimdiden teşekkürler

    1. Merhaba Sultan Hanım… Bahsettiğiniz düşük basınç uyarısı olabilir. Kombi basıncı ekranda aynı zamanda basınç değeri de belirir. Eğer 1 barın altını gösteriyorsa (örneğin; 0.8 bar gibi) kombi altında monteli olan mavi musluk ile basıncı 1,5 bara çıkarmanız gerekir. İşlem için 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 10. Merhabalar nitromix kombi calısmaya başladığında ve kombi durana kadar boğulur gibi ses cıkartıp titriyor neden olabilir 2 gundur boyle daha önceden bunu yapmıstı dısarıya buhar cıkartan baca eğimi dik olmuş onu aşagı eğim verdiler düzelmişti bir sene sonra yine aynı ses ve titreme oldu neden olabilir ?

  1. Merhaba Mustafa Bey… Kombi bu sesi çalışma sırasında çıkarıyorsa ve titriyorsa fan, pompa, gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir. Kombi duvara çok yakın bir yere monte edildi ve duvar arasında hiç aralık yok veya çok küçük bir aralık varsa titreşim yapabilir, kapağı yerine tam oturtulmadıysa yine titreşimli çalışabilir. Tabi bu durumu yerinde görüp incelemek daha sağlıklıdır. Bu yüzden bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

 11. Merhaba, Nitromix p24 petek sembolü yanıp sönüyor peteklerin havası alındı bar 1.7 fakat evin içindeki petekler ılık ısıyı yükselttik yinede ısınmıyor sorun nedir acaba

  1. Merhaba Uğur Bey… Petek sembolünün yanıp sönmesi cihazın petekleri ısıttığını ancak pompanın devir daime devam ettiğini belirtir. Yani bu bir sorun değildir. Ancak petek ayarını yükseltmenize rağmen yine de petekler verimli çalışmıyorsa petek temizliği gerekebilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, parçalarda sorun olabilir. Servis müdahalesi gerekir.

 12. Selamun Aleyküm,1 hafta önce demirdöküm yoğuşmalı kombi taktırdık fakat sürekli f.86 hatası alıyoruz teknisyenle görüştük yeni kombi bizde ilk defa duyuyoruz dediler ne yapmamız gerekiyor?

  1. Aleyküm Selam Sefa Bey… Kombinizin modeli Demirdöküm Nitromix dir muhtemelen. Bu model kombilerde F86 arıza kodu: yerden ısıtma kontak sorunudur. Dairenizde petekler var mı yoksa yerden ısıtma sistemi mi var? Yerden ısıtma sistemi varsa kontak sorunu olduğunu belirtir. Bağlantıların gözden geçirilmesi, kartın kontrol edilmesi gerekir. Yerden ısıtma sistemi yok, kalorifer sistemi varsa eğer anakart sorunu gibi görünüyor ancak yine de sorunu yerinde incelemek gerekir.

 13. merhaba kombim demir döküm nitromix yogusmalı
  ekranda petek sembolü yanıp söüyor sürekli ne anlama geliyor

  1. Merhaba Cafer Bey… Kombiniz kış konumunda ve petekler devrede olduğu sürece ekranda petek sembolü yanıp sönecektir. Bu cihazın petekleri ısıttığını belirtir. Yani şöyle bir deneme yapın: sıcak su musluğunu açın ve kombi başına giderek ekranı kontrol edin. Bu sefer de musluk sembolü yanıp sönecektir. Cihaz kış konumundayken hangi tarafta çalışıyorsa bunu belirtmek için ekranda sembolü yanıp söner. Sıcak su ise musluk, petek ise petek gibi… Cihazınızda bir sorun yok.

 14. Sayın Yetkili,
  Ekranın sol üst köşesindeki tesisat sembolü yanıp sönüyor, bir arıza kodu vermiyor, sıcak su kullanımı normal ama peteklere sıcak su gitmiyor. Tesisat sıcaklığını ayarladığımız sıcaklık ne ise o sıcaklığa ulaştığını ekranda görüyorum ama petekler ısınmıyor. Oda termostatını çalışmasıcaklığına getirince kombiden ses çıkıyor, fakat petekler ısınmıyor.

  1. Merhaba Türker Bey… Oda termostatı kullanıyorsanız eğer termostat bağlantısında sorun olabilir, termostat arızalı olabilir veya kombi kartında sorun olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Farklı arıza durumları da olabilir. Kombinizde her şey normal gibi görünüyor. Yani ekranda kalorifer simgesi var ancak kombi suyu ısıtamadığı için tesisata da gönderemiyor. Bu durum birçok sebeple yaşanabilir. Servis yardımı almalısınız.

 15. UZAKTAN KUMANDA[ wireles]kombinin devreye girmesini sağlamıyor .Alıcı ve vericiyi eşleştirmeme rağmen.Örnein oda sıcaklığı 21 derece sıcaklık ayarını 26 derece de yapsam kombi devreye otomatik olarak girmiyor!!!

  1. Merhaba Fikri Bey… Bu durumda uzaktan kumandada sorun olabilir, bağlantılarda veya cihazın elektronik kartında sorun olabilir. Net tespit için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

  1. Merhaba Hikmet Bey… Kombiniz sigorta attırıyorsa eğer muhtemel sebep elektronik kart arızasıdır. Ancak bağlantı sorunu da olabilir veya şalter amperi de yeterli olmayabilir. Bu durum için mutlaka bi servis çağırmalısınız.

   1. İyi günler. Kombinin su basıncı 2.8. Basıncı düşürmek için ne yapmamız lazım. Şimdiden teşekkürler

    1. Merhaba Selma Hanım… Kombi basıncı kendi kendine yükseldiyse eğer bu bir arıza durumu basıncı düşürseniz de yine yükselmeye devam edecektir. Ancak siz kombiye fazla su bastıysanız eğer; kombiye en yakın petekten su alarak yüksek basıncı düşürebilirsiniz.

  2. Merhabalar en üst katta oturduğumuz için hermatik dikey bacalı fakat bazen çalışırken gümbür gümbür ses çıkartiyor ve sıcak suyu açtığımızda ara ara banyoda soğuk su geliyor servis geldi vanadan suyu azalttı ama tam anlamıyla ısınmıyor nedendir acaba

   1. Merhaba Şerife Hanım… Baca dikey olarak verildiyse su alıyor olabilir, fana su gelmiş ve bu yüzden ses çıkarıyor olabilir. Kombide fan en önemli parçalardan biridir. Hava akışını bir sebeple sağlayamazsa eğer kombideki alevi kesebilir ve alev kesildiği için suyun ısınması dahil olmak üzere birçok sorunu yaşayabilirsiniz. Tabi yine de arızayı yerinde görerek net bir tespit yapılabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için dilerseniz 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

 16. Nitromix kombimin kış modun da kalorifer kısmı çalışıyor petekler ısınıyor ama bugün birdenbire sıcak su akmaz oldu. Yaz modunda su ısıtmıyor. ekran hiçbir arıza kodu göstermiyor. sebebini ve çözümü hakkında bilginiz varmı?

  1. Merhaba Cihan Bey… Cihaz bir uyarı kodu verse tahmini bilgi sunabiliriz ancak kombide sıcak su devresinde çalışan bir çok parça vardır. Net arıza teşhisi için sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

 17. DD Nitromix kombi su basıncı düşüyor. 3-4 saat basınç değişmiyor ama daha sonra birden düşüyor. 1,5 bar basılan su 24 saat içerisinde bazen sabit kalıyor, bazen düşüyor, sonuçta 24 saat sonunda 1.0 bar düşüyor. Nedeni nedir?

  1. Merhaba Ahmet Bey… Kombi basıncı kullanıma bağlı düşebilir veya yükselebilir. Basınç 1,5 bardan 24 saatte 1.0 bara kadar düşüyorsa genleşme tankının havası eksik olabilir veya tankın membranı delik olabilir. Cihaza bakım gerekir. Bu durumda servis yardımı almanız lazım.

 18. merhaba benim kombi nitromix p24 sorun bu gun başladı kombi calısıyor ve bir anda petek bölumunu kapatıp stop ediyor hata koduda vermiyor saygılar

  1. Merhaba Sadık Bey… Kombiniz kalorifer konumunda devreden çıkıyor. Bu durumun birçok sebebi vardır. Kombide pompa, elektronik kart, kalorifer sensörü gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de net arıza tespiti için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

  1. Merhaba Fatih Bey… Kombi uzun süre bakımsız kalmış olabilir. Genelde bakımı düzenli yapılmayan kombilerde karşımıza çok sık çıkan bir arıza durumudur. Ancak birçok sebebi olabilir. Sesin nereden geldiğini ve hangi sebeple kombinin ses yaptığını ancak yerinde görebilirsek bilebiliriz. Fan, devir daim pompası, gaz grubu, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Küçük ve basit bir işlem de gerektirebilir. O yüzden uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 19. ıyı gunler kombı 1,5 bar suyu doldurdugumuzda kombı calısmaya baslalyınca bir sure sonra bar basıncı 2,6 oluyor ve hata verıyor bızde bar basıncını dusuryoruz 2bara ve kombı dınlen me modunda gectıgınde bır barın alrında gosterıyor sızce sorun nedır acaba

  1. Merhaba İzzet Bey… Kombinizin basıncında bi dengesizlik var. Yani basınç kullanıma bağlı yükselip düşüyor. Genleşme tankının havası eksik olabilir veya genleşme tankında delinme olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmemiz lazım. Servis yardımı almalısınız.

  1. Merhaba Hakan Bey… Extra filtre her kombide bulunmaz. Bazı model ve çeşit kombilerde bulunur. Ancak bizim tarif edebileceğimiz şekilde değildir, yani siz bulamazsınız. Servis yardımı almanız gerekir.

 20. Hata kotlari ve onerileriniz cok iyi oncelikli olarak tesekkur ederim .Kombi calisirken ekranda dusuk basinc hatasi verdi su basinci 2.2 değerinde görünüyor ne yapmak gerek yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Yorum ve görüşleriniz için teşekkürler Salih Bey… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize… Kombilerde basıncı ölçen basınç sondası vardır. Basınç sondasında sorun varsa yanlış ölçüyor veya basıncı yanlış gösteriyor olabilir. 2.2 basınç değeri düşük değil aynı zamanda çok yüksek de değil. Basınç sondasında sorun olabileceği için servis yardımı almanız gerekir.

 21. Hata kodları ve çözüm önerilerini çok beğendim teşekkür ederim. Ancak Kombiye fazla su basılmış . 1,5 olması gerekiyor.fazla basılan suyu nasıl 1,5 bar a düşürebiliriz. Teşekkürler.

  1. Fikirleriniz ve düşünceleriniz için teşekkürler Hüseyin bey… Amacımız size her daim yardımcı olmaktır. Kombiye fazla su bastıysanız eğer basıncı düşürmek için; kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmını (hava alma müşürünü) açın.(hava alma müşürünü hava alma anahtarı ya da düz tornavida ile açabilirsiniz). Açtığınız zaman su gelecektir. Bir miktar su alın. Su aldığınız zaman basınç düşecektir. Bu şekilde basıncı 1,5 bara düşürdüğünüzde açtığınız bölümü kapatırsanız sorun kalmayacaktır.

Petek Yıkama