Demirdöküm Atron Condense Kombiye Su Basma

Kombiye su basma işlemi uygulamadan önce işlemin nasıl yapıldığı ve hangi parça ile yapılacağı konusunda bilinçli olmak gerekir. Aksi halde işlem yapılamadığı gibi farklı sorunların yaşanılmasına da sebep olunabilir.

Bilmenizi İsteriz! Demirdöküm Atron Condense model kombilerde düşük basınç durumu söz konusu olursa ekrana “F10 Arıza Kodu” yansır. Bu arıza kodu; kombi tesisat su basıncının 1 bardan az olduğunu belirtir.

Atron Condense Kombide Doldurma Musluğu Nerede?

Bu modellerde doldurma musluğu-doldurma vanası kombinin sağ alt kısmında mavi renkte monteli durumdadır. Kombi altında bulunan tesisat boruları üzerindeki vanalar ile karıştırılmamalıdır. Parça doğrudan kombiye montelidir.

Atron Condense Kombiye Nasıl Su Basılır?

  • Kombinin sağ altında monteli olan mavi renkteki doldurma musluğunu bulduğunuzda sol tarafa (saat yönünün tersine) doğru yavaşça çevirmelisiniz. Çevirdiğinizde yani parça açıldığında kombiden su sesi gelmesi gerekir. Su sesi duymazsanız işlem yapılamaz. Su sesi duyduğunuzda ise ekranı takip etmelisiniz. Ekranda bar değeri görüntülenecek ve yükselme olacaktır. Bar değeri 1 ile 2 bar arasına (1.5 bar) geldiğinde doldurma musluğunu sağ tarafa (saat yönüne) doğru çevirerek kapatmalı, parçayı iyice sıkmalısınız.

Yapılan bu işlem sonrası arıza düzelir ve kombi kendine gelerek çalışmasına kaldığı yerden devam eder. Ancak sanılanın aksine işlem her zaman basit bir şekilde gerçekleşmeyebilir. Aksaklıklar, sorunlar yaşanabilir.

  1. Doldurma musluğu işlem sırasında kırıldıysa,
  2. Doldurma musluğu çevrilmiyor, sıkışmışsa,
  3. Doldurma musluğu çevriliyor ancak su sesi gelmiyor, basınç yükselmiyorsa,
  4. Basınç yükseldiği halde ekrandaki F10 uyarısı silinmiyor devam ediyorsa,
  5. Arıza durumu çok sık yaşanıyorsa mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

Bu gibi durumlarda doldurma musluğu değişimi veya harici parça değişimi gerekebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama