Daxom TERMOMEX UKDAX 11 ST Şofben Arıza Kodları

Daxom TERMOMEX UKDAX 11 ST Şofben Hata Kodları

Makalemizde açıklanan bilgiler Daxom TERMOMEX -11 ST / UKDAX-11ST / UKDAX-12CT Şofben Arıza Kodları açıklamaları ve çözüm önerileri ile alakalı bilgilerdir.

 1. E0 Arıza Kodu Elektrik bağlantı sorunu.
 • Çözüm şofbenin elektrik bağlantısında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Kullanıcı olarak hiçbir işlem yapmadan servis çağırmalısınız. Şofbenin elektrik bağlantıları kontrol edilerek sorun yerinde çözümlenmelidir.
 1. E1 Arıza Kodu Ateşleme sorunu.
 • Çözüm Cihaz bu arıza durumunda gazsız yanıyor olabilir. Yani gaz tüpü bitmiş veya gaz vanası kapalı olabilir. Gaz tüpü bitmişse değiştirilmeli, gaz vanası kapalıysa açılmalıdır. Şofbene gaz geldiğinden emin olunmalıdır. Şofbenin gaz valfinde sorun olabilir ya da kablo bağlantısı gevşemiş olabilir. Servis ekiplerince elektromanyetik valfin görevini yapıp yapmadığı kontrol edilmelidir. Elektrik bağlantısına bakılmalıdır. Cihazda alev sönüyor da olabilir. Bu durumda cihaz açma/kapama düğmesinden kapatılarak yeniden açılmalıdır.
 1. E3 Arıza Kodu Prosestat sorunu ya da baca kanalında tıkanma sorunu.
 • Çözüm Baca kanalı kontrol edilerek pislikle tıkandıysa temizlenmelidir. Temizleme işlemi sonrasında düzelme olmazsa eğer şofbenin prosestatı arızalı olabileceğinden parça kontrol edilmeli, sorun görüşürse servis ekiplerince değişimi yapılmalıdır.
 1. E4 Arıza Kodu Fan sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumunun muhtemel 2 sebebi vardır. 1.si fan çalışma hatası veriyor olabilir. Bu durumda fanın değişimi gerekir. 2.si fan bağlantı hatası veriyor olabilir. Bu durumda bağlantılar kontrol edilmelidir. Bu gibi işlemlerin servis ekiplerince uygulanması gerekir. O yüzden servis çağırmalısınız.
 1. E5 Arıza Kodu Çıkış suyu sıcaklığı 85°C’nin üzerinde.
 • Çözüm Bu arıza durumuyla karşılaştığınız zaman cihazı kapatın ve bir süre kadar bekleyin. Cihaz kapandığında su soğuyacak ve termostat yeniden ayarlanacaktır. Uzun süre bekleme sonrasında cihazı yeniden açın. Arıza durumu düzelmişse kullanmaya devam edebilirsiniz. Arıza durumunda bir değişiklik olmuyorsa ve bu işlemi birkaç kez yapmanıza rağmen yine de aynı hatayla karşılaşıyorsanız servis çağırmanız gerekir.
 1. E6 Arıza Kodu Su çıkış NTC sorunu.
 • Çözüm Çıkış suyu sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Ancak bu arıza durumunda sadece sensör değil, sensör bağlantılarında ya da kablolarında da sorun olabilmektedir. Bu yüzden önerimiz servis yardımı almanız yönündedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (72 Yorum)

 1. yakup Özdemir dedi ki:

  E 7 arızası cikabiliyorken neden sayfanızda e 7 arızasına yer vermediniz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yakup Bey… Firma olarak Daxom markalı şofbenlere hizmetimiz yok maalesef. Amacımız arızalar hakkında bilinçlenmenizi ve hangi arızanın hangi sebeplerle yaşandığını bilmenizi sağlamaktır. Bu yüzden yalnızca kullanım kılavuzunda belirtilmiş olan arıza kodlarını ve açıklamalarını paylaştık. Kullanım kılavuzunda yer almayan arıza kodları harici sorunlardır. Ancak belirtmiş olduğumuz gibi Daxom şofbenlere bakmadığımız için E7 arıza kodu da kullanım kılavuzunda yer almadığı için makalemizde doğal olarak arıza kodu hakkındaki bilgilere yer veremiyoruz. Bu konuda servis yardımı almanız gerekiyor.

 2. Ömer faruk taran dedi ki:

  Ilk acista sofbeni E1 yazıyor sofbende ve ses çıkıyor. Kapatıp tekrar açınca düzeliyor. Ama bugün hiç duzelmedi.napmaliyiz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömer Bey… Sayfamızı incelediyseniz eğer E1 arıza kodu ateşleme sorunudur. Bu sorunda yapılması gereken işlemleri de arızalı parçaları da zaten belirtmiş bulunuyoruz. İşlemleri uygulamanıza rağmen düzelme olmadıysa servis çağırmanız gerekiyor.

 3. Ramazan KOYUNCU dedi ki:

  daxon şohben e 7 arıza kodu nedendir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Kullanım kılavuzunda yer almayan harici bir sorundur. Daxom şofbenlere bakmadığımız için ve kullanım kılavuzunda da arıza hakkında bilgi yer almadığı için sizi yanlış yönlendirmek istemeyiz. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 4. Ramazan Özmen dedi ki:

  Merhaba, Daxom marka kombi önce çıtırtı sesi sonra arızaya geçiyor.
  Ne yapmalıyım.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Firma olarak Daxom cihazlara bakmıyoruz maalesef. Servisi ile görüşerek yardım alabilirsiniz.

 5. Oktay gündüz dedi ki:

  Digital ekranda AF yazısı yanıp sönüyor. Ne anlama geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oktay Bey… Firma olarak daxom şofbenlere bakmadığımız için, makalemizde sadece bilinçlenmeniz amacıyla hata kodlarını aktarıyoruz. Makalemizde AF arıza kodu yer almıyorsa kullanım kılavuzunda bu hata durumu yok diyebiliriz. Yani harici bir sorun olabilir. Cihazı birkaç kez kapatıp açmayı deneyin. Düzelme olmazsa servisini arayıp bu konuda yardım alabilirsiniz.

 6. Ufuk doğan dedi ki:

  Sofmen su ısındıktan hemen sonra dit dit sinyal vermeye başlıyor ve su soğuyor arıza kodu falan yazmıyor ekranda sorun nesir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ufuk Bey… Şofbenler sadece sıcak su cihazı olduğu için arıza durumlarında cihazı sadece resetlemek yani kapatıp açmak gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz, sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem olmadığı için ayrıca şofbeniniz bir hata kodu vermediği için sadece servis yardımı almanızı öneririz.

 7. Emin SÜTÇÜ dedi ki:

  °C göstergesinin üzerinde bulunan L harfi yanıp sönüyor sürekli ve şofben ateşleme yapmayarak çalışmıyor. Sorun nedir acaba.?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emin Bey… Firma olarak Daxom şofbenlere bakmıyoruz maalesef. Bilgi aktarmak amacıyla yine de kullanım kılavuzunu inceledik fakat belirttiğiniz L harfiyle alakalı bir durum da belirtilmemiş. Bu yüzden kendi servisiyle görüşürseniz daha net bilgi alabilirsiniz.

 8. Fikret ÇAĞLAYAN dedi ki:

  Termodinamik şohpen calisirken dit dit diye ses cikariyor neden olur acaba cevaplarsaniz sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fikret Bey… Sesi yerinde duymadan net bilgi vermek çok zor. Ancak çıkan ses elektroda bağlı olabilir. Yine de sesi yerinde duymamız gerekiyor.

 9. Durmuş durur dedi ki:

  Şofben açıldığında ateşleme çalışıyor sıcak geliyor sonra ateşleme sönüp Su soğuk olarak devam ediyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Durmuş Bey… Kombi sanırım bir hata kodu da vermiyor. Hata kodu veriyor olsa uzaktan tahmini de olsa bilgi sunabilir. Ancak bir hata kodu yoksa eğer şofbenin zaten tek amacı sıcak su olduğu için sıcak su sorunları şofben içinde bulunan her bir parçaya bağlı olabiliyor. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 10. Tuğçe Devecioğlu dedi ki:

  Merhaba. dAXOM pLUS hermetik şofbenimiz e7 kodu veriyor. Bu ne anlama geliyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuğçe Hanım… Daxom şofbenlerin kullanım kılavuzunda yer alan hata kodlarına makalemizde size yardımcı olabilmek için yer verdik ancak hata kodları arasında E7 arızası görüntülenemiyor maalesef. Firma olarak Daxom şofbenlere bakmadığımız için arıza durumuyla karşılaşmadığımızdan size yardımcı olamıyoruz maalesef. Serisi ile görüşerek yardım alabilirsiniz.

 11. MEHMET ŞÜKRÜ ANGI dedi ki:

  SAyın yetkili şohbenimizde AF arıza kodu yandı ve şohben çalışmıyor bu kod neyi ifade ediyor

  syg

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Makalemizde Daxom şofbenlerin kullanım kılavuzunda yer alan hata kodları açıklanmıştır. Ancak yorumları da incelerseniz firma olarak daxom şofbenlere bakmadığımızı belirtiyoruz. Yaşadığınız AF sorunu kullanım kılavuzunda yer almadığı için ve biz de firma olarak daxom şofbenlere bakmadığımız için sorunu maalesef ki bilemiyoruz. Cihazınızı birkaç kez kapatıp açmayı deneyin. Düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekiyor.

 12. Yasemin Ertal dedi ki:

  Daxon elektirikli kombimizde ekramda E2 sorunu gosteriyor ısıtmıyor sinyal veriyor WATER HEATER yaziyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yasemin Hanım… Öncelikle firma olarak daxom şofbenlere hizmetimiz mevcut değildir, bunu belirtmek isteriz. Makalemizde ise sadece bilinçlenmeniz amacı ile bilgiler aktarılmıştır. E2 arızası elektriksel bir sorun olarak görünür. WATER HEATER ise su ısıtıcı anlamına gelmektedir. Bu konuda kendi servisiyle görüşerek yardım alırsanız daha sağlıklı olacaktır.

 13. fatih toprak dedi ki:

  şofben çalışıyor ancak su cok ılık akıyor. sıcaklığı 65 dereceye yükseltmeme rağmen değişmiyor. ayrica herhangibi bir arıza isareti vermiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Kombi altındaki borulardan birinde filtre bulunması gerekir. Filtre tıkalı olabilir. Filtreyi sökerek temizlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

   1. Ozan öz dedi ki:

    Şofbenim bastığım tuşları algılamıyor(kendi kendine bazen tuşlara basıyor) ve her açtığımda AF yazısını görüyorum.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Ozan Bey… Firma olarak daxom şofbenlere bakmıyoruz maalesef. Yalnızca bilinçlenmeniz amacıyla makalemizde arıza kodlarına ve açıklamalarına yer verdik. Tuşları tam basmıyorsa bir kart sorunu olabilir. Ancak yine de net teşhis için servisinden yardım almanızı öneririz.

 14. Ahmet Ünal dedi ki:

  Merhabalar Daxom UKDAX 12 şofbenim E7 arızası veriyor. İnternet sitesinden kullanma klavuzuna baktım E7 hata kodu bulunmuyor. Şofbeni çalıştırdığımızda(sıcak su musluğunu açtığımızda) dıt dıt dıt sesi geliyor. Önceden kapatıp açıp bir süre beklediğimizde düzeliyordu. artık düzelmiyor. Ne arızası olabilir ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Firma olarak Daxom şofbenlere hizmet vermiyoruz maalesef. Sadece arıza durumları hakkında bilinçlenmeniz amacıyla makalemizde arıza kodlarını ve yapılabilecekleri paylaştık. Servisiyle görüşürseniz daha sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 15. Mehmet YILMAZ dedi ki:

  DAXOM PLUS 12L HERMETIK SOFBEN, banyo veya mutfakta sıcak suyu açınca, dıt dıt dıt diye E4 alarm veriyor ve hemen suyu tekrar kapatip açınca şofben normalleşip çalişıyor. Fanını kontrol ettik, her durumda çok güzel çalişıyor faal. Sebep ne olabilir, ne yapmaliyız. Beni lütfen bilgilendirirmisiniz. Tesekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Şofbeniniz fan arızası veriyor. Fan kontrol edildi ve sorun görülmediyse fan bağlantılarıyla elektronik kartın kontrol edilmesi gerekir.

 16. Hüseyin ATAM dedi ki:

  Daxom sıcak su şofben
  Sıcak su musluğunu ilk açtığımızda dit dit dit ses çıkarıyor sonra musluğu tekrar açıp kapatıyorum ve ikinciye açıyorum sonra sıcak su geliyor. Problem nedir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Şofben ilk etapta devreye girmiyor, sonrasında algılıyor da devreye giriyor sanırım. Bir hata kodu olmadığı sürece uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz. Sorunu yerinde görmek gerekir. Sıcaklık sensörü, kart, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir.

 17. Ibrahim ince dedi ki:

  Merhabalar bizim kombide fisi takınca ilk karışık şekilde sayılar çıkıyor en son da da SF ve FF harfleri çıkıyor. Ne yapmamızı önerirsiniz ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey… Kart arızası olabilir. Ancak bu durum için servis yardımı almalısınız. Harici problemler de söz konusu olabilir. Cihazı yerinde görmek gerekir.

 18. halim sancak dedi ki:

  cihazım e4 arızası verdi gelen servisci arkadaş fanı değişti arıza devam etti anakart arızalısıdır dedi elinde yoktu değişecek buradan okuduğuma göre e4 fan veya bağlantı hatası diyor ankarttan bahsetmiyor ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halim Bey… Cihazlar çalışabilmek için voltajı karttan alır ve çalışma voltajını da yine karta verir. Bağlantı sorunu olsa ekipler zaten önce bağlantıları kontrol edip düzeltme yapardı. Demek ki bir sorun yok. Arıza durumu hakkındaki açıklamamızda evet kart açıklanmamış ama kart cihazların beyni olduğu için hemen her arızada karşımıza çıkabilir. Yani ekipler doğru bir tespit yapmış olabilirler. Cihazı incelemeden bilemeyiz tabi.

 19. gazi yüksekkaya dedi ki:

  şohbeni fişe takar takmaz inilti sesi geliyor inceledigimde fanın yavaş yavaş dön düğünü gördüm sorunu nasıl giderebiliriz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gazi Bey… Şofben fanı muhtemelen çalışmaya zorlanıyor ve bu yüzden ses çıkarıyor. Fanı yerinde incelemek, kontrol etmek gerekir. Muhtemelen bir sıkıntı mevcut. Servis yardımı almanız gerekiyor.

 20. Uğur Şahin dedi ki:

  Daxom hermetik şofben musluklardan sıcak su geliyor, ancak banyoda duşta gelmiyor, şofben üzerindeki suyun akışını gösteren simge geliyor gidiyor, sebebi nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Şofbende sorun olsaydı sıcak suyu tüm musluklardan alamazdınız. Sadece banyoda gelmiyorsa banyo bataryasında sorun olabilir. Öncelikle bataryayı veya banyodaki musluğu değiştirin. Sorun yine de düzelmezse tesisatçı çağırarak banyo tesisatını kontrol ettirin.

 21. M ali aydin dedi ki:

  Daxom sıcak su kombisi
  Sıcak suyu açtığımızda sıcak su vermiyor dit dit ses çıkarıyor 1 veya 2 saat sonra düzeliyor sonra tekrar bu problemi yapıyor nedeni nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba M.Ali Bey… Daxom cihazlar kombi değil şofbendir. Yani sadece sıcak su cihazıdır. Anladığım kadarıyla cihaz çalışmaya zorluyor kendin o yüzden ses yapıyor, kendine geliyor, yeniden arızaya geçiyor. Bu durumda cihazı kontrol etmek gerekir. Çünkü cihaz anladığım kadarıyla bir arıza kodu vermiyor, sadece devreden çıkıyor. Bu durumu birçok sebeple yapabilir. Yani gaz valfi, sensör, anakart gibi birçok parçaya bakmak gerekir.

 22. Ferhat Akbıyık dedi ki:

  Daxom marka 12 lt doğal gazlı sohbene sahibim sohbenden rüzgar sesine benzer bir ses çıkıyor nedeni nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ferhat Bey… Ses yapma durumlarını yerinde incelemek gerekir. Yani cihazı açıp sesin nereden geldiğini teşhis etmek gerekir. Cihazınız hermetik şofbense fan arızalı olabilir. Yine de tespit ve müdahale için servis yardımı almanız lazım.

   1. Aydn gül dedi ki:

    12lt DAXON Marka Doğalgazlı şohbenim var..
    E1 arıza kodu veriyor..ve Aynı zamanda soğuk su girişinden su kaçırıyor..
    Ne yapabilirim.
    Bursa.Orhangazide ikàmet ediyorum…Bu Bölgede servis varmı.?.
    Yardımcı olabilirmisiniz…

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Aydın Bey… Daxom doğalgazlı şofbenlerde E1 arızası gaz yokluğu arızasıdır. Yani cihazın ateşleme yapmadığını belirtiyor. Dairenize gaz olduğundan, gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz vanaları açık durumda mu diye kontrol edin ve vanalar kapalıysa mutlaka açın. Sonrasında birkaç reset işlemi uygulayın. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Şofbenin su girişinden su geliyorsa yani altında bulunan tesisat borularından, bu durumda uzman bir tesisatçıdan yardım almanız gerekir. Tesisat sorunu giderildikten sonra E1 arızası düzelmezse ayrıca servis yardımı almanız gerekir. Firma olarak Bursa Orhangazi ilçesine hizmet vermediğimiz için maalesef size bu konuda yardımcı olamıyoruz. Bölgenizde bir servis yardımı almanızı öneririz.

  2. Eyup demir dedi ki:

   Kombi acıldıgonda rakamlar ters yazıyor sıcak su vermiyor.. Sonrasında e5 es gıbı yazılar cıkıyor

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Eyüp Bey… Kullandığınız cihaz daxom şofbense eğer; E5 arızası çıkış suyu sıcaklığının yüksek derecede olduğunu belirtir. Yani ayarlanan derecenin çok çok üstüne çıkmış. Bu durum genel olarak sensör, kart gibi parçalara bağlı olabiliyor. Ancak yine de sorunu yerinde incelemek gerekir.

 23. İlhan usta dedi ki:

  Daxom hermetik şofben AF sorunu Ateşleme yapıyor Ancak ısınmadan sönüyor Kısık su olsada aynı Ne yapsam acaba?! Bilgi alabilirmiyim İlk giriş müşür olabilir mi? Fan çalışıyor zaten

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İlhan Bey… Kullanım kılavuzunda yer almayan yani belirtilmeyen bir arıza kodu olduğu için sorunu yerinde incelemek gerekir. Harici sorunlarda sorunu yerinde görmeden net bilgi vermek çok zor. Sensör ya da anakart arızası olabilir. Bi servis yardımı almanız gerekir.

 24. Gamze Çakmakcı dedi ki:

  Merhaba, doxom termomex ukter-11 şofben aldık, ilk bi kaç ay düzgün çalıştı sonrasında suyu ısıtmamaya başladı, bi sıcak bi soğuk su akıtıyor ama hata kodu vermiyor, servis çağırdık gördü durumu ama hata kodu vermediği için havalardandır yapacak bişey yok zaten bu kombiler o kadar iyi değil dedi gitti. Paramızı çöpe attık resmen garantisi olmasına rağmen hiç bişey yapamadılar şaka gibi gerçekten

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gamze Hanım… Şofben bir hata kodu vermese bile suyun sıcaklığında bir sorun var. Yani suyu bi ısıtıp bi soğutuyor. İlla bi arıza kodu vermesi gerekmez. Servis ekipleri arızayı muhtemelen tespit edemedi ya da servis ekipleri geldiğinde cihaz normal çalıştığı için net bir teşhis yapılamadı. Bu şofbenler o kadar iyi değil deyip gitmek çözüm değil. O halde satışını yapmasınlar kullanıcılar da mağdur olmasın. Sorunu genel merkeze iletin, şikayetinizi de aktarın gelip cihazı detaylı bir şekilde incelesinler.

 25. Oğuz Yılmaz dedi ki:

  Merhaba,Benim şofbenimde daxon marka.Sıcak suyu açtığım zaman şofben ötüyor.Servis çağırdım yaptığını söyledi ve bir kaç sefer ötmedi.Şimdi yine ötmesi başladı.5.Servisimi çağrıyorum,hiç kimse bir çözüm bulamıyor.Ne yapmam lazım acilen söylerseniz sevinirim evde su kullanamıyoruz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oğuz Bey… Ses yapma durumlarında sesi yerinde duymadan net bilgi vermek çok zor. Kullandığınız hermetik şofben ise fan arızası olabilir, bacası yerinden çıkmış olabilir, gaz valfinde sorun olabilir. Sesi yerinde duymamız lazım. Birçok servis çağırmışsınız ancak servisler geldiğinde sorun görülmemiş. Cihaz ses yaptığı zaman sesi videolu olarak kaydedebilir, servislere sesi dinletebilirsiniz. Ancak bu şekilde tahmini olarak müdahale gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda sıcak su alamıyorsanız bu sorunun giderilmesi için de servis müdahalesi gerekir.

 26. Hayrettin Özden dedi ki:

  selamlar benim sohbenimde E 2 yazıyor suyu ısıtmıyor arıza kotlarında E 2 yok benim sorunum nedir.suyun az gelmesi olabilirmi önce ısıtmaya başlıyor sonra bip bip diye ötmeye başlıyor ve sönüyor sorun nedir şu girişinde filitre varmı temizlenmesi gereken bilgilendirirseniz sevinirim devamlı şikâyet olmuyor aradabir oluyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hayrettin Bey… Şofbenlerde sıcak su filtresi yer alır ancak tıkalı olması gibi bir ihtimal çok çok düşük. Kullanım kılavuzunda yer almayan harici sorunlarda sensör ya da anakart arızası olabiliyor. Yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzen servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 27. Alirıza genç dedi ki:

  Daxom plas marka şofbenim herhangi bir arıza kodu vermiyorfakat bir kaç kez bip bip diye ses çıkarıp kapanıyor.bir kaç damlada su damlatmış.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Rıza Bey… Şofben arıza sinyali vermiş olabilir. Su akıttığı için muhtemelen parçalarla alakalı bir sorun var. Sorun ancak yerinde görülürse net bir teşhis yapılabilir. Yani suyun nereden aktığını yerinde incelemek gerekir. Bunun için bi servis çağırmanızı öneririz.

 28. Volkan degirmencioğlu dedi ki:

  Cihaza elektrik gelmiyor ne yapmamız gerekir.Ben izmirden yazıyorum eğer servisle ilgili bir sıkıntı varsa telefon numarasını verirmisiniz.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Volkan Bey… Dairede elektrik olmasına rağmen ve kombi yanındaki şalterin açık olmasına rağmen kombiye elektrik gelmiyorsa eğer anakart arızalıdır. Servis yardımı almanız gerekir. Çağrı merkezimize (444 1 837) ulaşarak kombinizin marka modelini belirterek servis numarası alabilirsiniz.

 29. Ayhan karataş dedi ki:

  Merhaba benim daxson marka şohbenimde ara sıra af yazısı çıkıyor sıcak suyu acınca normale geliyor bunun sebebi nedir sizce iyi günler dilerim

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayhan Bey… Daxom şofbenlerde AF arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Harici bir sorun veya cihazın çalışma fonksiyonlarından biri olabilir. Yani arıza olabilir ya da olmayabilir. Kullanım kılavuzunda yer almadığı için net bilgi veremiyoruz maalesef. Sıcak su alabiliyorsanız koruma fonksiyonu uyarısı olabilir. Yani arıza olmayabilir.

   1. FARUK DALGIÇ dedi ki:

    AF arızası sıcak soğuk su hattının ters bağlantı yapılması durumunda karşılaştım daha önce.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Harici bir durum olduğu için yani kullanım kılavuzunda yer almadığı için biz de sorunu görmeden net bilgi veremedik maalesef müşterimize. Bu sorunu yaşayıp bilgi aktardığınız için teşekkür ederiz Faruk Bey…

 30. cihan büyük dedi ki:

  dexon c 12 hermetik su ısıtıcı şofbenim son günlerde suyu tam ısıtmıyor, ılık olarak musluğa veriyor. İstanbuldayım ve hava sıcaklığı 10 derece civarlarındadır. Bir kere açıp kapadım, başka bir ayar yapılabilirmi. ocak 2015 de takılmıştır.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cihan Bey… Sıcak su arızalarında cihaz bir hata kodu veriyorsa resetlemek gerekir. Aksi durumda resetleme pek işe yaramayacaktır. Maalesef ki sıcak su arızalarında yapılabilecek başka bir işlem de olmadığından servis yardımı almanız gerekir.

 31. enes tanyeri dedi ki:

  e7 hata kodu alıyorum ne yapmam lazım

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Enes Bey… Daxom şofbenlerde E7 arıza kodu harici bir sorundur. Sensör veya cihazın elektronik kartı ile alakalı bir sorun olabilir. Cihazı birkaç kez kapatıp yeniden açın, sorun düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

 32. Hasan Özgan dedi ki:

  E2 hata kodu nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Daxom model şofbenlerde E2 hata kodu elektriksel sorundur. Cihazın elektronik kartında veya kablo bağlantılarında sorun olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama