ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Daxom TERMOMEX UKDAX 11 ST Şofben Arıza Kodlarıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Daxom TERMOMEX UKDAX 11 ST Şofben Hata Kodları

Önemli Bilgi: Makalemizde açıklanan bilgiler Daxom TERMOMEX -11 ST / UKDAX-11ST / UKDAX-12CT Şofben Arıza Kodları açıklamaları ve çözüm önerileri ile alakalı bilgilerdir.

 1. E0 Arıza Kodu Elektrik bağlantı sorunu.
 • Çözüm şofbenin elektrik bağlantısında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Kullanıcı olarak hiçbir işlem yapmadan servis çağırmalısınız. Şofbenin elektrik bağlantıları kontrol edilerek sorun yerinde çözümlenmelidir.
 1. E1 Arıza Kodu Ateşleme sorunu.
 • Çözüm Cihaz bu arıza durumunda gazsız yanıyor olabilir. Yani gaz tüpü bitmiş veya gaz vanası kapalı olabilir. Gaz tüpü bitmişse değiştirilmeli, gaz vanası kapalıysa açılmalıdır. Şofbene gaz geldiğinden emin olunmalıdır. Şofbenin gaz valfinde sorun olabilir ya da kablo bağlantısı gevşemiş olabilir. Servis ekiplerince elektromanyetik valfin görevini yapıp yapmadığı kontrol edilmelidir. Elektrik bağlantısına bakılmalıdır. Cihazda alev sönüyor da olabilir. Bu durumda cihaz açma/kapama düğmesinden kapatılarak yeniden açılmalıdır.
 1. E3 Arıza Kodu Prosestat sorunu ya da baca kanalında tıkanma sorunu.
 • Çözüm Baca kanalı kontrol edilerek pislikle tıkandıysa temizlenmelidir. Temizleme işlemi sonrasında düzelme olmazsa eğer şofbenin prosestatı arızalı olabileceğinden parça kontrol edilmeli, sorun görüşürse servis ekiplerince değişimi yapılmalıdır.
 1. E4 Arıza Kodu Fan sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumunun muhtemel 2 sebebi vardır. 1.si fan çalışma hatası veriyor olabilir. Bu durumda fanın değişimi gerekir. 2.si fan bağlantı hatası veriyor olabilir. Bu durumda bağlantılar kontrol edilmelidir. Bu gibi işlemlerin servis ekiplerince uygulanması gerekir. O yüzden servis çağırmalısınız.
 1. E5 Arıza Kodu Çıkış suyu sıcaklığı 85°C’nin üzerinde.
 • Çözüm Bu arıza durumuyla karşılaştığınız zaman cihazı kapatın ve bir süre kadar bekleyin. Cihaz kapandığında su soğuyacak ve termostat yeniden ayarlanacaktır. Uzun süre bekleme sonrasında cihazı yeniden açın. Arıza durumu düzelmişse kullanmaya devam edebilirsiniz. Arıza durumunda bir değişiklik olmuyorsa ve bu işlemi birkaç kez yapmanıza rağmen yine de aynı hatayla karşılaşıyorsanız servis çağırmanız gerekir.
 1. E6 Arıza Kodu Su çıkış NTC sorunu.
 • Çözüm Çıkış suyu sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Ancak bu arıza durumunda sadece sensör değil, sensör bağlantılarında ya da kablolarında da sorun olabilmektedir. Bu yüzden önerimiz servis yardımı almanız yönündedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

   1. Merhaba Hasan Bey… Daxom model şofbenlerde E2 hata kodu elektriksel sorundur. Cihazın elektronik kartında veya kablo bağlantılarında sorun olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

   1. Merhaba Enes Bey… Daxom şofbenlerde E7 arıza kodu harici bir sorundur. Sensör veya cihazın elektronik kartı ile alakalı bir sorun olabilir. Cihazı birkaç kez kapatıp yeniden açın, sorun düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

  1. dexon c 12 hermetik su ısıtıcı şofbenim son günlerde suyu tam ısıtmıyor, ılık olarak musluğa veriyor. İstanbuldayım ve hava sıcaklığı 10 derece civarlarındadır. Bir kere açıp kapadım, başka bir ayar yapılabilirmi. ocak 2015 de takılmıştır.

   1. Merhaba Cihan Bey… Sıcak su arızalarında cihaz bir hata kodu veriyorsa resetlemek gerekir. Aksi durumda resetleme pek işe yaramayacaktır. Maalesef ki sıcak su arızalarında yapılabilecek başka bir işlem de olmadığından servis yardımı almanız gerekir.

  2. Merhaba benim daxson marka şohbenimde ara sıra af yazısı çıkıyor sıcak suyu acınca normale geliyor bunun sebebi nedir sizce iyi günler dilerim

   1. Merhaba Ayhan Bey… Daxom şofbenlerde AF arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Harici bir sorun veya cihazın çalışma fonksiyonlarından biri olabilir. Yani arıza olabilir ya da olmayabilir. Kullanım kılavuzunda yer almadığı için net bilgi veremiyoruz maalesef. Sıcak su alabiliyorsanız koruma fonksiyonu uyarısı olabilir. Yani arıza olmayabilir.

  3. Cihaza elektrik gelmiyor ne yapmamız gerekir.Ben izmirden yazıyorum eğer servisle ilgili bir sıkıntı varsa telefon numarasını verirmisiniz.

   1. Merhaba Volkan Bey… Dairede elektrik olmasına rağmen ve kombi yanındaki şalterin açık olmasına rağmen kombiye elektrik gelmiyorsa eğer anakart arızalıdır. Servis yardımı almanız gerekir. Çağrı merkezimize (444 1 837) ulaşarak kombinizin marka modelini belirterek servis numarası alabilirsiniz.