Daxom TERMOMEX UKDAX 11 ST Şofben Arıza Kodları

Daxom TERMOMEX UKDAX 11 ST Şofben Hata Kodları

Makalemizde açıklanan bilgiler Daxom TERMOMEX -11 ST / UKDAX-11ST / UKDAX-12CT Şofben Arıza Kodları açıklamaları ve çözüm önerileri ile alakalı bilgilerdir.

 1. E0 Arıza Kodu Elektrik bağlantı sorunu.
 • Çözüm şofbenin elektrik bağlantısında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Kullanıcı olarak hiçbir işlem yapmadan servis çağırmalısınız. Şofbenin elektrik bağlantıları kontrol edilerek sorun yerinde çözümlenmelidir.
 1. E1 Arıza Kodu Ateşleme sorunu.
 • Çözüm Cihaz bu arıza durumunda gazsız yanıyor olabilir. Yani gaz tüpü bitmiş veya gaz vanası kapalı olabilir. Gaz tüpü bitmişse değiştirilmeli, gaz vanası kapalıysa açılmalıdır. Şofbene gaz geldiğinden emin olunmalıdır. Şofbenin gaz valfinde sorun olabilir ya da kablo bağlantısı gevşemiş olabilir. Servis ekiplerince elektromanyetik valfin görevini yapıp yapmadığı kontrol edilmelidir. Elektrik bağlantısına bakılmalıdır. Cihazda alev sönüyor da olabilir. Bu durumda cihaz açma/kapama düğmesinden kapatılarak yeniden açılmalıdır.
 1. E3 Arıza Kodu Prosestat sorunu ya da baca kanalında tıkanma sorunu.
 • Çözüm Baca kanalı kontrol edilerek pislikle tıkandıysa temizlenmelidir. Temizleme işlemi sonrasında düzelme olmazsa eğer şofbenin prosestatı arızalı olabileceğinden parça kontrol edilmeli, sorun görüşürse servis ekiplerince değişimi yapılmalıdır.
 1. E4 Arıza Kodu Fan sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumunun muhtemel 2 sebebi vardır. 1.si fan çalışma hatası veriyor olabilir. Bu durumda fanın değişimi gerekir. 2.si fan bağlantı hatası veriyor olabilir. Bu durumda bağlantılar kontrol edilmelidir. Bu gibi işlemlerin servis ekiplerince uygulanması gerekir. O yüzden servis çağırmalısınız.
 1. E5 Arıza Kodu Çıkış suyu sıcaklığı 85°C’nin üzerinde.
 • Çözüm Bu arıza durumuyla karşılaştığınız zaman cihazı kapatın ve bir süre kadar bekleyin. Cihaz kapandığında su soğuyacak ve termostat yeniden ayarlanacaktır. Uzun süre bekleme sonrasında cihazı yeniden açın. Arıza durumu düzelmişse kullanmaya devam edebilirsiniz. Arıza durumunda bir değişiklik olmuyorsa ve bu işlemi birkaç kez yapmanıza rağmen yine de aynı hatayla karşılaşıyorsanız servis çağırmanız gerekir.
 1. E6 Arıza Kodu Su çıkış NTC sorunu.
 • Çözüm Çıkış suyu sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Ancak bu arıza durumunda sadece sensör değil, sensör bağlantılarında ya da kablolarında da sorun olabilmektedir. Bu yüzden önerimiz servis yardımı almanız yönündedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (36 Yorum)

 1. Merhabalar bizim kombide fisi takınca ilk karışık şekilde sayılar çıkıyor en son da da SF ve FF harfleri çıkıyor. Ne yapmamızı önerirsiniz ?

  1. Merhaba İbrahim Bey… Kart arızası olabilir. Ancak bu durum için servis yardımı almalısınız. Harici problemler de söz konusu olabilir. Cihazı yerinde görmek gerekir.

 2. cihazım e4 arızası verdi gelen servisci arkadaş fanı değişti arıza devam etti anakart arızalısıdır dedi elinde yoktu değişecek buradan okuduğuma göre e4 fan veya bağlantı hatası diyor ankarttan bahsetmiyor ne yapmalıyım

  1. Merhaba Halim Bey… Cihazlar çalışabilmek için voltajı karttan alır ve çalışma voltajını da yine karta verir. Bağlantı sorunu olsa ekipler zaten önce bağlantıları kontrol edip düzeltme yapardı. Demek ki bir sorun yok. Arıza durumu hakkındaki açıklamamızda evet kart açıklanmamış ama kart cihazların beyni olduğu için hemen her arızada karşımıza çıkabilir. Yani ekipler doğru bir tespit yapmış olabilirler. Cihazı incelemeden bilemeyiz tabi.

 3. şohbeni fişe takar takmaz inilti sesi geliyor inceledigimde fanın yavaş yavaş dön düğünü gördüm sorunu nasıl giderebiliriz

  1. Merhaba Gazi Bey… Şofben fanı muhtemelen çalışmaya zorlanıyor ve bu yüzden ses çıkarıyor. Fanı yerinde incelemek, kontrol etmek gerekir. Muhtemelen bir sıkıntı mevcut. Servis yardımı almanız gerekiyor.

 4. Daxom hermetik şofben musluklardan sıcak su geliyor, ancak banyoda duşta gelmiyor, şofben üzerindeki suyun akışını gösteren simge geliyor gidiyor, sebebi nedir acaba

  1. Merhaba Uğur Bey… Şofbende sorun olsaydı sıcak suyu tüm musluklardan alamazdınız. Sadece banyoda gelmiyorsa banyo bataryasında sorun olabilir. Öncelikle bataryayı veya banyodaki musluğu değiştirin. Sorun yine de düzelmezse tesisatçı çağırarak banyo tesisatını kontrol ettirin.

 5. Daxom sıcak su kombisi
  Sıcak suyu açtığımızda sıcak su vermiyor dit dit ses çıkarıyor 1 veya 2 saat sonra düzeliyor sonra tekrar bu problemi yapıyor nedeni nedir

  1. Merhaba M.Ali Bey… Daxom cihazlar kombi değil şofbendir. Yani sadece sıcak su cihazıdır. Anladığım kadarıyla cihaz çalışmaya zorluyor kendin o yüzden ses yapıyor, kendine geliyor, yeniden arızaya geçiyor. Bu durumda cihazı kontrol etmek gerekir. Çünkü cihaz anladığım kadarıyla bir arıza kodu vermiyor, sadece devreden çıkıyor. Bu durumu birçok sebeple yapabilir. Yani gaz valfi, sensör, anakart gibi birçok parçaya bakmak gerekir.

 6. Daxom marka 12 lt doğal gazlı sohbene sahibim sohbenden rüzgar sesine benzer bir ses çıkıyor nedeni nedir acaba

  1. Merhaba Ferhat Bey… Ses yapma durumlarını yerinde incelemek gerekir. Yani cihazı açıp sesin nereden geldiğini teşhis etmek gerekir. Cihazınız hermetik şofbense fan arızalı olabilir. Yine de tespit ve müdahale için servis yardımı almanız lazım.

   1. 12lt DAXON Marka Doğalgazlı şohbenim var..
    E1 arıza kodu veriyor..ve Aynı zamanda soğuk su girişinden su kaçırıyor..
    Ne yapabilirim.
    Bursa.Orhangazide ikàmet ediyorum…Bu Bölgede servis varmı.?.
    Yardımcı olabilirmisiniz…

    1. Merhaba Aydın Bey… Daxom doğalgazlı şofbenlerde E1 arızası gaz yokluğu arızasıdır. Yani cihazın ateşleme yapmadığını belirtiyor. Dairenize gaz olduğundan, gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz vanaları açık durumda mu diye kontrol edin ve vanalar kapalıysa mutlaka açın. Sonrasında birkaç reset işlemi uygulayın. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Şofbenin su girişinden su geliyorsa yani altında bulunan tesisat borularından, bu durumda uzman bir tesisatçıdan yardım almanız gerekir. Tesisat sorunu giderildikten sonra E1 arızası düzelmezse ayrıca servis yardımı almanız gerekir. Firma olarak Bursa Orhangazi ilçesine hizmet vermediğimiz için maalesef size bu konuda yardımcı olamıyoruz. Bölgenizde bir servis yardımı almanızı öneririz.

 7. Daxom hermetik şofben AF sorunu Ateşleme yapıyor Ancak ısınmadan sönüyor Kısık su olsada aynı Ne yapsam acaba?! Bilgi alabilirmiyim İlk giriş müşür olabilir mi? Fan çalışıyor zaten

  1. Merhaba İlhan Bey… Kullanım kılavuzunda yer almayan yani belirtilmeyen bir arıza kodu olduğu için sorunu yerinde incelemek gerekir. Harici sorunlarda sorunu yerinde görmeden net bilgi vermek çok zor. Sensör ya da anakart arızası olabilir. Bi servis yardımı almanız gerekir.

 8. Merhaba, doxom termomex ukter-11 şofben aldık, ilk bi kaç ay düzgün çalıştı sonrasında suyu ısıtmamaya başladı, bi sıcak bi soğuk su akıtıyor ama hata kodu vermiyor, servis çağırdık gördü durumu ama hata kodu vermediği için havalardandır yapacak bişey yok zaten bu kombiler o kadar iyi değil dedi gitti. Paramızı çöpe attık resmen garantisi olmasına rağmen hiç bişey yapamadılar şaka gibi gerçekten

  1. Merhaba Gamze Hanım… Şofben bir hata kodu vermese bile suyun sıcaklığında bir sorun var. Yani suyu bi ısıtıp bi soğutuyor. İlla bi arıza kodu vermesi gerekmez. Servis ekipleri arızayı muhtemelen tespit edemedi ya da servis ekipleri geldiğinde cihaz normal çalıştığı için net bir teşhis yapılamadı. Bu şofbenler o kadar iyi değil deyip gitmek çözüm değil. O halde satışını yapmasınlar kullanıcılar da mağdur olmasın. Sorunu genel merkeze iletin, şikayetinizi de aktarın gelip cihazı detaylı bir şekilde incelesinler.

 9. Merhaba,Benim şofbenimde daxon marka.Sıcak suyu açtığım zaman şofben ötüyor.Servis çağırdım yaptığını söyledi ve bir kaç sefer ötmedi.Şimdi yine ötmesi başladı.5.Servisimi çağrıyorum,hiç kimse bir çözüm bulamıyor.Ne yapmam lazım acilen söylerseniz sevinirim evde su kullanamıyoruz.

  1. Merhaba Oğuz Bey… Ses yapma durumlarında sesi yerinde duymadan net bilgi vermek çok zor. Kullandığınız hermetik şofben ise fan arızası olabilir, bacası yerinden çıkmış olabilir, gaz valfinde sorun olabilir. Sesi yerinde duymamız lazım. Birçok servis çağırmışsınız ancak servisler geldiğinde sorun görülmemiş. Cihaz ses yaptığı zaman sesi videolu olarak kaydedebilir, servislere sesi dinletebilirsiniz. Ancak bu şekilde tahmini olarak müdahale gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda sıcak su alamıyorsanız bu sorunun giderilmesi için de servis müdahalesi gerekir.

 10. selamlar benim sohbenimde E 2 yazıyor suyu ısıtmıyor arıza kotlarında E 2 yok benim sorunum nedir.suyun az gelmesi olabilirmi önce ısıtmaya başlıyor sonra bip bip diye ötmeye başlıyor ve sönüyor sorun nedir şu girişinde filitre varmı temizlenmesi gereken bilgilendirirseniz sevinirim devamlı şikâyet olmuyor aradabir oluyor

  1. Merhaba Hayrettin Bey… Şofbenlerde sıcak su filtresi yer alır ancak tıkalı olması gibi bir ihtimal çok çok düşük. Kullanım kılavuzunda yer almayan harici sorunlarda sensör ya da anakart arızası olabiliyor. Yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzen servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 11. Daxom plas marka şofbenim herhangi bir arıza kodu vermiyorfakat bir kaç kez bip bip diye ses çıkarıp kapanıyor.bir kaç damlada su damlatmış.

  1. Merhaba Ali Rıza Bey… Şofben arıza sinyali vermiş olabilir. Su akıttığı için muhtemelen parçalarla alakalı bir sorun var. Sorun ancak yerinde görülürse net bir teşhis yapılabilir. Yani suyun nereden aktığını yerinde incelemek gerekir. Bunun için bi servis çağırmanızı öneririz.

 12. Cihaza elektrik gelmiyor ne yapmamız gerekir.Ben izmirden yazıyorum eğer servisle ilgili bir sıkıntı varsa telefon numarasını verirmisiniz.

  1. Merhaba Volkan Bey… Dairede elektrik olmasına rağmen ve kombi yanındaki şalterin açık olmasına rağmen kombiye elektrik gelmiyorsa eğer anakart arızalıdır. Servis yardımı almanız gerekir. Çağrı merkezimize (444 1 837) ulaşarak kombinizin marka modelini belirterek servis numarası alabilirsiniz.

 13. Merhaba benim daxson marka şohbenimde ara sıra af yazısı çıkıyor sıcak suyu acınca normale geliyor bunun sebebi nedir sizce iyi günler dilerim

  1. Merhaba Ayhan Bey… Daxom şofbenlerde AF arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Harici bir sorun veya cihazın çalışma fonksiyonlarından biri olabilir. Yani arıza olabilir ya da olmayabilir. Kullanım kılavuzunda yer almadığı için net bilgi veremiyoruz maalesef. Sıcak su alabiliyorsanız koruma fonksiyonu uyarısı olabilir. Yani arıza olmayabilir.

   1. AF arızası sıcak soğuk su hattının ters bağlantı yapılması durumunda karşılaştım daha önce.

    1. Harici bir durum olduğu için yani kullanım kılavuzunda yer almadığı için biz de sorunu görmeden net bilgi veremedik maalesef müşterimize. Bu sorunu yaşayıp bilgi aktardığınız için teşekkür ederiz Faruk Bey…

 14. dexon c 12 hermetik su ısıtıcı şofbenim son günlerde suyu tam ısıtmıyor, ılık olarak musluğa veriyor. İstanbuldayım ve hava sıcaklığı 10 derece civarlarındadır. Bir kere açıp kapadım, başka bir ayar yapılabilirmi. ocak 2015 de takılmıştır.

  1. Merhaba Cihan Bey… Sıcak su arızalarında cihaz bir hata kodu veriyorsa resetlemek gerekir. Aksi durumda resetleme pek işe yaramayacaktır. Maalesef ki sıcak su arızalarında yapılabilecek başka bir işlem de olmadığından servis yardımı almanız gerekir.

  1. Merhaba Enes Bey… Daxom şofbenlerde E7 arıza kodu harici bir sorundur. Sensör veya cihazın elektronik kartı ile alakalı bir sorun olabilir. Cihazı birkaç kez kapatıp yeniden açın, sorun düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

  1. Merhaba Hasan Bey… Daxom model şofbenlerde E2 hata kodu elektriksel sorundur. Cihazın elektronik kartında veya kablo bağlantılarında sorun olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama