Buderus GB 022 Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Buderus GB 022 Hata Kodları

Makalemizde sunulan bilgiler Buderus Logamax GB022-24K model kazanlar için geçerlidir.

 1. O – OA – OC – OE – OH – OL – OU – OY Arızaları İşletme evresi.
 • Çözüm Cihazın işletmeye hazır olduğunu belirtir. Bir süre sonra düzelecektir. Düzelme olmaz ise servis yardımı alabilirsiniz.

 1. 1C Arızası Limit termostat veya brülör termostatı açıldı.
 • Çözüm Atık gaz limit termostatının (STB) ya da brülör termostatının yüksek sıcaklık ölçerek açıldığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazın su sıcaklık derecesi olması gerekenin üstüne çıkmıştır. Aşırı ısınma sorunu olarak da adlandırılabilir. Bu sorunun birçok sebebi bulunmaktadır. Öncelikle cihazın susuz çalışmadığından ve basınç değerinin ideal konumda (1,5 değerinde) olduğundan emin olun. Basınç düşük ise su basın. Kazanı birkaç kez resetleyin. Cihaz kış modunda ise kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. Bu kontrollerden sonra yine de sorun yaşanıyor ise mutlaka Buderus Servisi ile görüşerek yardım almalısınız.
 1. 2F Arızası Gidiş ve emniyet sensörü arasında bağlantı ya da değer sorunu.
 • Çözüm Gidiş suyu sıcaklık sensörü ve aşırı limit termostatın, brülörün start vermesinden sonra ısıtma suyunda artış okumadığını ya da gidiş sensörü ile limit termostat arasında sıcaklık farkının yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 2P Arızası Emniyet sensörü devreye girmiyor.
 • Çözüm Ani sıcaklık artışı görüldüğünü belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaz su sıcaklığının saniyede 5°C yükseldiğini belirtir. Bu durumda filtre, tesisat tıkalı olabilir, pompada sorun olabilir, kalorifer vanaları kapalı olabilir, ana eşanjörde kireç veya tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Servis yardımı alırsanız sorun yerinde görülür ve tespit sonrası gereken müdahale uzmanı tarafından yerinde yapılır.
 1. 3A Arızası İşletme sırasında alev sönüyor.
 • Çözüm Fan ile alakalı bir sorundur. Gösterge sinyalinin ya da geriliminin işletme evresinde kesildiğini belirtir. Bu durumda işletme sırasında alev söner. Cihaz çalışma yapmaz. Cihazı resetleyerek çözümleyebileceğiniz bir arıza durumu değildir. Teknik açıdan sorunun yerinde görülmesi ve tespit sonrası çözümlenmesi gerekmektedir.
 1. 3L Arızası Fan gösterge sinyali ya da gerilimi, işletme evresinde kesildi.
 • Çözüm Fanın gösterge sinyali hazırlık evresinde ya da işletim evresinde değil. Belirli bir süre sonrasında hava naklinin olmadığını yani hava akışının sağlanmadığını belirtir. Maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Sorunda düzelme olmuyor ise mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. 3Y Arızası Fan düzgün çalışmıyor.
 • Çözüm Hava akışına yardımcı olan fanın çok hızlı döndüğünü veya çok yavaş çalıştığını belirten arıza kodudur. Fan ile alakalı meydana gelen bu sorunda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise mutlaka Buderus Servisi yardımı alın.
 1. 4A Arızası Gidiş sensörü ya da emniyet sensörü 105°C nin üstünde sıcaklık algıladı.
 • Çözüm Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının  105°C nin üstünde olduğunu algılayan gidiş sensörünün veya emniyet sensörünün oluşturduğu bir arıza durumudur. Birkaç resetleme işlemi yapmalı, sorunda düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız.
 1. 4E Arızası Gidiş ve emniyet sensörü arasında kısa devre oluşumu.
 • Çözüm Sensör testinin başarısız olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Sorunda düzelme olmaz ise servis yardımı almanız gerekmektedir.
 1. 4L Arızası Emniyet sensör sorunu.
 • Çözüm Gidiş suyu sıcaklık sensörü ya da emniyet sıcaklık sensörleri kendi arasında veya şaseye kısa devre yaptığında, gidiş suyu sıcaklık sensörü ya da emniyet sıcaklık sensörü 130°C üstünde kalorifer gidiş suyu sıcaklığı okuduğunda bu sorun yaşanır. Birkaç defa resetleme işlemi uygulamalısınız. Sorunda düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız.
 1. 4P Arızası Gidiş ve emniyet sensörü kontak uçları bağlı değil veya sensör arızalı.
 • Çözüm Gidiş sıcaklık sensörü ile emniyet sensörü kontaklarının kesik olduğunu ya da su sensörlerde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Birkaç resetleme uygulaması yapın. Yine de sonuç alamıyorsanız mutlaka Buderus Servisi’nden yardım almalısınız.
 1. 6A Arızası Ateşleme sorunu.
 • Çözüm 4 denemeden sonra cihazın ateşlemeyi başarılı bir şekilde yapamadığını belirten arıza kodudur. Arıza durumu hakkında bilgi almak için GB 022 kombi 6A arızası çözümü linkini tıklayabilirsiniz.
 1. 6C Arızası Brülör çalışmaya başlamadan önce iyonizasyon akımı okundu.
 • Çözüm Brülör çalışmaya başlamadan önce ve kapandığında iyonizasyon akımının okunduğunu yani alevin yanma öncesi veya yanma sonrası devam ettiğini belirten arıza kodudur. Anakart gaz valfi veya iyonizasyon elektrodu gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Net teşhis ve çözüm adına mutlaka Buderus Servisi çağırmalısınız.
 1. 6L Arızası İşletim aşamasında alev sönüyor.
 • Çözüm İşletim aşamasında alevin söndüğünü ve cihazın arızaya geçtiğini belirtir. Bu durumda cihazı resetlemenize gerek yoktur. Teknik açıdan sorunun yerinde tespit edilmesi ve müdahale edilmesi gerekir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 7C Arızası Şebeke gerilimi kilitlemeli bir arıza nedeni ile kesilmiş.
 • Çözüm Birkaç resetleme işlemi uygulamalı, sorun hala devam ediyor ise mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
 1. 9A – 9H – 9L – 9P – E1 – E4 -EA – EC Arızaları Kumanda paneli arızası.
 • Çözüm Ekranda beliren bu arıza kodlarının anlamı kumanda panelinde sorun olmasıdır. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Sorunda eğer düzelme olmaz ise mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. 9F Arızası Gaz armatörü kontakları kesik.
 • Çözüm Birkaç resetleme işlemi uygulamanız gerekir. Gaz valfi kontaklarının kapalı olduğunu belirtir. Cihaz bu durumda ateşleme yapamaz ve doğal olarak çalışamaz. Gaz armatörü ya da elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. 9Y Arızası Gaz valfinde kısa devre.
 • Çözüm Gaz valfinde kısa devre olduğunu belirten arıza kodudur. Gaz valfinde veya kablolarında sorun olabilir. Birkaç kez resetleme işlemi deneyin. Düzelme olmaz ise servis müdahalesi gerekmektedir.
 1. EF Arızası KIM kontakları gevşek ya da kısa devre yapmış.
 • Çözüm Kumanda panelindeki platinde EEPROM gevşek ya da kısa devre durumu söz konusu olduğunda yaşanılan bir arıza durumudur. Resetleme işlemi yapmanıza gerek yoktur, yapsanız da sorunda düzelme olmayacaktır. Uzman yardımı almalısınız.
 1. rE Arızası Resetleme işlemi gerçekleşiyor.
 • Çözüm Reset tuşuna 5 saniye kadar basılı tutulduğunda ekranda belirir. Yalnızca kilitleme arıza durumlarında yanı yanıp sönen arıza durumlarında yapılabilir. Bir arıza durumu değildir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (36 Yorum)

 1. Evren Cinar dedi ki:

  Merhaba,

  buderus gb022 model kombim kendi kendine devreye giriyor. gostergede suyu birkac derece isitip sonra devreden cikiyor. petekler acik degil uzerinde carpi isareti olan petek resmi var gostergede. neden boyle bir sorunla karsilasiyorum ?

  tesekkurler,

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Evren Bey… Kombi yaz konumundayken sadece sıcak su musluğu açıldığında devreye girip ateşleme yapar. Sıcak su musluğu açık olmamasına rağmen devreye giriyorsa bu bir sorundur. Ayrıca suyu ısıtıp kendiliğinden devreden çıkma durumu da var. Bu sorun sıcak su sensörü, kart dahil birçok parçaya bağlıdır. Bu aşamada sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 2. Alpay Ocak dedi ki:

  İyi çalışmalar, Benim sorunum şu : kombi 7C hatası veriyor arıza tuşuna basınca 4A oluyor. reset atmak istiyorum ama cihazda reset tuşu yok. Nasıl reset atabiliririm acaba ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alpay Bey… Kombi aşırı ısınma hatasına geçmiş. Petek vanalarının ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncı düşükse, su basma işlemi uygulayın. Cihaz 3 reset işlemine rağmen düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız. Kombinizde reset tuşu olmadığı için açma/kapama işlemi uygulayabilirsiniz. B

 3. Muhammet yoldaş dedi ki:

  Kombiden patlama sesi gibi bir ses geldi baca çıkmış durumda bide kısa devre yapmış gibi bi koku var artık kısa devre kokusumu yoksa gaz kokusumu tam anlamadım bacayı takip tekrar resetlesem ne olur

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammet Bey… Öncelikle geç cevap verdiğimiz için özür dileriz. Sorunuza gelecek olursak bacanın yerinde çıkması durumu cihazın yeterli hava akışı sağlayamamasına neden olur. Bu durum cihazı çalıştırmaz. Muhtemelen gelen ses de bu duruma bağlı. Cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan direk servis yardımı almanız gerekir.

 4. şenol koşar dedi ki:

  buderus gb 022 kombim patlatmalı yanıyor sebebi ne olabilir gaz valfi yeni değişti baca da tıkanıklık yok

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şenol Bey… Elektrotları ve kartı da kontrol etmek gerekebilir.

 5. ihsan çelik dedi ki:

  buderus 0 22 binlik son zamanlarda sıcak suyu açınca IC arza veriyor resetlemeyince düzelmiyor bu konuda ya
  rdımcı olursanız çok sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İhsan Bey… IC dediğiniz arıza durumu 1C uyarısıdır. Yani limit termostat problemi diyebiliriz. Öncelikle kombi su basıncına bakın. Basınç 1 bardan az ise basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. Dairenizde en az 3 petek vanası açık olsun. Kombi altındaki tesisat vanaları da açık olsun. Bu durumlar dışında yapılabilecek son işlem cihazı resetlemektir. Ancak sorun çok sık yaşanıyorsa ve cihazı sürekli resetlemek durumunda kalıyorsanız servis yardımı almanız gerekir.

 6. bilal sivri dedi ki:

  merhaba ben kombiyi yeni aldım ekranda 2951 diye bi arıza kodu çıkıyor hiç sıcak su yok peteklerde çalışmıyor resetliyorum ama yine hiç bir şey değişmiyor çözümü nedir teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bilal Bey… Kombiniz Buderus GB022 modelse eğer bu modellerde kullanım kılavuzunda belirtilen hata kodları makalemizde anlattığımız şekildedir. Kullanım kılavuzunu yine incelediğimizde 2951 hatasına denk gelmedik ve bizim de daha önce karşılaştığımız bir kod değildir. Kombi yeniyse eğer servisiyle görüşerek bu konuda yardım alabilirsiniz. Bir ayarlama gerekebilir.

  2. Mustafa ismet özyalçın dedi ki:

   3L ikazı çıktı üç defa resetledim yine oldu fan arızası fan değişecek galiba fiatı nedir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Mustafa Bey… Kullandığınız cihazda 3L arızası evet fan sorunu olarak görünüyor. Ancak fan devirlidir. Yani kartlıdır. Kart arızası olabilme ihtimali de var. Bu yüzden sorunu yerinde görmeden fiyat bilgisi aktaramıyoruz maalesef. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 7. Vedat ç dedi ki:

  Selam,
  Bu makalede anlatılan kombim, çalışıyor görünmesine rağmen sıcak kullanma suyu ve tesisat suyu vermemeye başladı. Arada çalışıp ateşleme yapıyor ve ekranda ki değeri belli seviyede tutuyor, sıcak suyu musluktan açtığımızda kombiden tetikleme sesi de duyuluyor ama gerisi gelmiyor. Oda termostatında ki değeri yükselttiğimiz zaman hiç tetikleme olmuyor.
  “^” tuşuna basılı tuttuğumda 2F kodu görünüyor ama normalde kendiliğinden çıkan bir arıza kodu yok.
  Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Vedat Bey… Kombi hem suyu ısıtmıyor hem de petekleri ısıtmıyorsa ortak çalışan parçalarda sorun olabilir. 2F arızasına bakacak olursak eğer sensörlerle alakalı bir sorun gibi duruyor. Yani sıcaklık sensörlerinde bir sıkıntı olabilir ya da kart arızası olabilir. Tabi bu tahmini bilgilerdir. Net teşhis (cihaz kendiliğinden bir hata kodu vermediği için) yerinde yapılmalıdır. Kullanıcı olarak sizi buradan yani uzaktan yönlendirebileceğimiz bir durum da olmadığı için servis yardımı almanızı öneririz.

   1. Vedat ç dedi ki:

    Hızlılı cevap ve yorum için cidden teşekkürler

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Yeniden Merhaba Vedat Bey… Değerli yorum ve görüşünüz için teşekkür ederiz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Başarabiliyorsak ne mutlu bize…

 8. harun emek dedi ki:

  GB022 Kombim şuan sorunsuz hem sıcak suyu hemde kalorifer suyunu ısıtıyor.ancak termostat bar saatim sabitlendi, ne yükseliyor ne iniyor. birde önceden kombi altından su doldurma musluklarını açtığım zaman ses gelirdi dolduğu anlaşılırdı. şimdi o suda dolmuyor gibi..arızası ne olabilir kombim havamı yaptı .ne yapmam lazımfiyat hakındada bilgi verirseniz sevinirim..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Harun Bey… Öncelikle doldurma musluğunda bir problem olmasa açıldığında su sesi gelmesi gerekir. Su sesi tesisata su basıldığı anlamına gelir ve tesisat basıncı da bu şekilde yükselmiş olur. Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi geliyor fakat basınç göstergesi yani manometre sabit kalıyor olsaydı manometre arızalı diyebilirdik. Ancak su sesi duymadığınız için burada arızalı olan parça doldurma musluğu gibi görünüyor. Yine de görmemiz gerekir. Yardım için 444 1 837 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 9. irfan arısoy dedi ki:

  Buderus gbo22 yoguşmalı kombim fan motoru arızası (3L arıza kodu) veriyor .Arıza kodu ekrandayken resetleme işlemi yapınca bazen düzeliyor bazen de üzerindeki pervanesini resetleme işlemi anında elle müdahale edersem çalışmaya başlıyor.Motoru inceledim hehanhi bir zorlanma olmuyor.Sizce arızanın sebebi fan motoru kartında mı yoksa anakartında mıdır? Teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İrfan Bey… Evet kombinizdeki sorun hava akış sorunudur. Yoğuşmalı kombilerde hava akışını sağlayan fandır. Ancak fanın çalışması da anakarta bağlıdır. Fan motoru kartı diye bir parça yoktur. Kombinizde ya fan motoru arızası var ya da anakart. Yine de tabi cihazı yerinde görüp incelemek gerekir. Baca yerinden çıktıysa da bu sorun yaşanabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmemiz gerekir. Çağrı merkezimizi arayarak bu konuda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 10. Cebrail aydin dedi ki:

  Buderus logamax plus GB022-24-24K KOMBIM DUŞA girdiğimde IC ve anahtar işareti çıkıyor bu şekilde ariza veriyor ariza kodlarına baktı. Böyle bi ariza kodu yok bu ‘nu nasıl gidere biliriz yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cebrail Bey… 1C olarak adlandırdığımız arıza durumu ile karşılaşmışsınız. Yani aşırı ısınma sorunu diyebiliriz. Kazan içerisindeki suyun sıcaklığı en yüksek değeri de aştığı zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda önce ısı ayarı yüksek ise düşürün, kazan tesisat basıncına bakın 1 barın altında ise basıncı yükseltin yani 1,5 bara kadar su basın. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Kazan altındaki tesisat vanaları ile kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. Bu kontrol ve işlemlerden sonra yine de bir düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almalısınız. Birçok parçada sorun olabileceği için sorunu yerinde inceleyerek bir tespit yapmak gerekir. Kombide pompa, eşanjör, anakart, sensörler, üç yollu vana gibi parçalar arızalı olabilir. Kalorifer tesisatında veya filtresinde tıkanma olabilir.

 11. vedat ÖZDEMİR dedi ki:

  BUDERUS GB022 KOMBİM VAR MODULİNK RF 250 KUMANDA TERMOSTAT MIZ ARIZALANDI AUTO POZİSYONUNA GEÇİYOR SÜREKLİ ÇIKARMAMA RAĞMEN AUTO YA TEKRAR GEÇİYOR.
  TERMOSTATIM ARIZALANDI GALİBA BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Vedat Bey… Anladığım kadarıyla oda termostatı kombiyi otomatik moda geçiriyor. Bu durumda oda termostatı arızalı olabilir, termostat bağlantılarında veya elektronik kartta sorun olabilir. Yine de net teşhis için sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden servis çağırmanızı ve cihaz ile birlikte oda termostatını da kontrol ettirmenizi öneririz.

 12. İrfan Arısoy dedi ki:

  Merhaba; Buderus GB 022 Kombim, 2-3 aydan beri 4 defa 3L arıza kodu verdi. Şimdi kombiyi açıp kapayınca düzeliyordu şimdi düzelmedi ,sorun nedir yardımcı olabilirmisiniz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İrfan Bey… Buderus GB 022 model kombilerde 3L arızası; fan arızasıdır. Fan devreye giremiyor bu yüzden hava akışı sağlanamıyor. Kombiniz yoğuşmalı olduğu için ya fan ya da anakartta bir sorun var. Bunun için servis yardımı almanız gerekir. Kombiye yapabileceğiniz başka bir işlem ya da müdahale bulunmuyor maalesef.

 13. osman türkoğlu dedi ki:

  gb022 kartlı kombi kaloriferi açtığım halde çalışmıyor. hiç bir arıza kodu vermiyor. tamir botonuna (anahtar resmi olan buton) basınca kalorifer yarım saat kadar çalışıyor, bu durumda ise sıcak su çalışmıyor, sonra tekrar duruyor. çalışması için tekrardan tamir butonuna basmak gerekiyor. Sorunu nasıl çözebilirim? Sorun sıcak su sensörlerinde mi yoksa ana karttamıdır? Yardımcı olabilirmisiniz. Selamlar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Osman Bey… Kombide bulunan neredeyse hemen her parça sıcak su için çalışır. Bu yüzden sensör ya da anakartta sorun olabilir gibi bir bilgi aktaramayız. Kombi kalorifer konumuna geçildiğinde arıza kodu vermiyor ancak tamir düğmesine basıldığında düzeliyor. Belli ki kalorifer konumunda da bir aksaklık var, sıcak su konumunda da… Bu durumda üç yollu vanada da sorun olabilir, cihazın devir daim pompasında da… Net teşhis için sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 14. Kerem ipek dedi ki:

  Merhabalar buderus gb022 kombi var kış moduna aldım petekleri bi süre isitti 25 dk kadar sonrasında durdu ve tekrar devreye girmedi rest atim tekrar devreye girdi yaniayarladım ısıya ulaşınca duruyor tekrar devreye girmesi için reset atmam gerekiyor çözümü nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kerem Bey… Kombi devreden çıktığında yani durduğunda ekranı kontrol edin, kombinin hata kodu verip vermediğine bakın. Hata kodu varsa eğer açıklamasına göre uygulama ve işlem yapılır. Ancak bir hata kodu yoksa devreden çıkması birçok sebebe bağlıdır. Resetlendiğinde düzeliyorsa elektronik kart veya devir daim pompası gibi parçalarda da sorun olabilir. Yine de net teşhis için sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 15. Metin GÜVEN dedi ki:

  Merhabalar..GB022 Kombim 9Y hatası veriyor, Resetleme yaptım ama yine aynı hatay düşüyor.. Öneriniz nedir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Kombiniz gaz valfinde kısa devre olduğunu belirten bir arıza uyarısı veriyor. Resetleme sonrasında düzelme olmuyorsa eğer servis yardımı almalısınız. Gaz valfinde, kablolarında veya elektronik kartta sorun olabilir. Bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmadığı için servis yardımı almalısınız.

 16. mustafa özen dedi ki:

  buderus gb 022 kullanmaktayım kombi sürekli d.daim pompası çalışıyor alev söndüğü halde normalmi bu acaba;alev leniyor ama çabucak ısıtıp ayayrlandığı dereceye gelmiyor yani petekleri biraz ısıtıp sönüyor tekrar uzun bir süre d.daim pompası çaışıyor uzun bir süre oda sıcalığı 22 derece kombi sıcalığı 55 derece kombi normalmi anlıyamadım.yakıt fazla geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Oda termostatı kullanıyorsunuz sanırım. Oda termostatı kullanımında kombi ayarı yüksek derecede olmalıdır. Oda ısısını da termostat üzerinden 21-25°C aralığında belirlemelisiniz. Ortamda ısı kaybı olabilir, yani bir yerden soğuk geliyor ve bu sebeple ortam ısısı sürekli düşüyor olabilir. Pompa da bu sebeple sürekli çalışıyor olabilir. Tabi arıza da söz konusu olabileceğinden net teşhis için yerinde bakmak gerekir. Servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama