ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Buderus 6A Arızasıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Buderus Kombide 6A Arıza Kodu Nedir?

Buderus kombilerin hemen her modelinde ateşleme başarısızlığı olarak adlandırılan arıza kodudur.

Buderus 6A Arızası nda Tüketici Servis Önce Ne Yapmalı?

 • Dairesinde gaz olduğundan emin olmak adına doğalgazla çalışan ocak gibi ürünler var ise çalıştırmayı denemelidir.
 • Ocağın da yanmıyor olması demek dairede doğalgazın olmadığı anlamına gelir.
 • Ocak yanmıyorsa önce dışarıda yer alan gaz vanası kontrol edilmelidir. Vana kapalı ise açılmalı, mühür var ise fatura ödenmediği için kesildiğinden faturayı ödeyip mührü açtırmak için doğalgaz firması ile görüşmeli, gaz vanasına açık olmasına nazaran ocağın da çalışmadığı durumlarda doğalgaz çalışması sebebi ile gaz kesintisi olabileceğinden doğalgaz firması aranılmalı bilgi ve yardımlar alınmalıdır.
 • Ocak yanıyor ise kombi yanında bulunan gaz vanasının açık olduğundan emin olunmalıdır. Gaz vanası boru ile aynı hizada değilse kapalı demektir. Boru ile aynı hizaya getirmeniz gerekir.
 • Ocak yanıyor, kombi yanındaki gaz vanası da açık durumda ise Buderus kombi resetlenmelidir. Buderus kombilerin genel modellerinde resetleme düğmesi bulunmaz. Resetleme işlemini kombiyi kapatıp yeniden açarak yapabilirsiniz. Reset düğmesi varsa da birkaç saniye basılı tutmalısınız. İşlemi sorun düzelmediği sürece birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Buderus 6A Arızası nın Çözümü

Yapılması gerekenleri uyguladınız fakat sonuç değişmiyorsa muhtemel arızalı parçaları şu şekilde sıralayabiliriz

 • Elektronik kart
 • Gaz valfi
 • İyonizasyon ve ateşleme elektrodu

Yine de sorunun uzman ekip tarafından yerinde görülmesi ve tespit yapılarak çözüm sağlanması gerekmektedir. Bu sorunda sıraladığımız parçalardan birinde veya birkaçında sorun olabilmektedir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka Buderus Servisi yardımı alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

   1. Aynı gün içerisinde de servis yönlendirmesi yapıyoruz Bayram bey. Ne zaman isterseniz arayabilirsiniz.

   1. Merhaba Muammer Bey… Oda termostatında veya bağlantılarında sorun olabilir. Bu konuda servis yardımı almanız gerekir.

  1. 6A ariza sebebi ne olabilir neden kaynaklanir.Kombim 13 yillik Bir Buderus Gb 22 dir.Arizanin maliyeti tahmini nekadar olabilir.Tsk.

   1. Merhaba Köksal Bey… Buderus kombilerde 6A arızası gaz yokluğu yani ateşleme sorunudur. Öncelikle dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olun. Dairede gaz var ve kombiye gaz geliyorsa eğer kombiyi birkaç kez arka arkaya resetleyin. Yine de bir çözüm olmuyorsa elektronik kart, elektrotlar veya gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın ne teşhis edilmesi için sorunun yerinde görülmesi gerekir. Sorunu net tespit etmeden maliyet konusunda maalesef ki bilgi verilemez.

  2. Muderis kombi Arızalı Arıza kodu 6A veriyor resetliyorum ancak sıcak suyu açıncak tekrar 6A arızaya geçiyor acaba ateşlemeden sorun

   1. Merhaba Şaban Bey… Buderus kombilerde 6A arıza kodu gaz yokluğu sorunudur. Öncelikle dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olun. Dairenizde gaz var ve kombi yanındaki gaz vanası açıksa servis yardımı almalısınız. Çünkü resetleme işlemi denemişsiniz ancak düzelme durumu olmamış. Servis müdahalesi gerektiğinden işi uzmanına bırakın.

  3. Kombide h mi a mi belli değil sonu ama 6 olarak gözüküyor Bosch kompakss 2000 wold resetleme yapılınca düzeliyor ama başka zaman yine başlıyor 40 a ayarlıyor uz 45 46 ya kadar çıkıyor sonra bir süre sonra 35 kadar düşüyor

   1. Merhaba Şerif Bey… Muhtemelen c6 arızasıdır. Bu sorun atık gaz devresi ile alakalı bir sorundur. Evet çoğu zaman resetlendiğinde düzelir. Ancak resetlendiğinde düzelirse eğer net olarak arıza tespiti de yapılamaz. Kombi ayarladığınız derecenin çok az üstüne çıktığında yeniden devreyi kapatıyor ve kombi içerisindeki su soğumaya başlıyor. Bu yüzden ekranda farklı dereceleri görüntülüyorsunuz. Bu da yaşadığınız duruma bağlı olabilir. Bi servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

   1. Merhaba Engin Bey… Kombide 6A arıza kodu gaz yokluğu sorunudur. Makalemizde zaten arıza durumu hakkında servis öncesi yapılması gereken bilgiler ile birlikte arızanın muhtemel sebepleri de belirtilmiştir.

  4. buderus marka kombim 6a arıza kodu veriyor ve içerisinden güp güp ses geliyor tariflerinizin ve servisin yönlendirdiği şekilde resetleme felan yapıldı aç kapa yapıldı ama kombi içerisinden güp güp ses gelme kesilmedi konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

   1. Merhaba İbrahim Bey… Buderus kombilerde 6A hata kodu gaz yokluğu-ateşleme sorunudur. Kombi aynı zamanda ses yapıyorsa eğer gaz valfinde sorun olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Kombinizde 6a arızası dışında ekstra ses yapma sorunu da olduğu için servis yardımı almanızı öneririz.

  5. Çok tşkler yazınız çok faydalı oldu 18.45 te servisi aradık.Evimizde yaşlımız olduğunu bildirdik.Yarına bıraktılar.İyiki varmışsınız resetledik normale döndü.Saygılar.

   1. Merhaba Rahmi Bey… Değerli yorum ve görüşünüz için asıl biz teşekkür ederiz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize…