Buderus Kombi 207 Arızası

Buderus Kombide 207 Arızası Nedir?

Sistem basıncının düşük olduğunu belirtir. Genel olarak Buderus Logamax Plus GB022İ ve Buderus Logamax Plus GB122İ model yoğuşmalı kombilerde karşımıza çıkan arıza kodudur.

Bu Sorun Neden Yaşanır?

Kombi sistem basıncı daha doğrusu tesisat basıncı birçok sebeple düşebilmektedir. Ancak; kombide veya tesisatta bir su akıntısı varsa, kombi çok sık bu arızayı veriyorsa bu durumda aşağıda belirtilen işlem uygulanmadan direkt servis yardımı alınmalıdır.

Arızanın Çözümü

Arızayı çözümlemeden önce işlemin hangi parçayla ve nasıl yapıldığını bilmek, bu konuda bilinçli olmak gerekir. Bu durumda işlem sadece doldurma musluğu/doldurma vanası ile yapılabilir. Parçayı bulduktan sonra işlem kolaydır.

  • Buderus Logamax Plus GB022İ ve Buderus Logamax Plus GB122İ model kombilerde 207 arızası ile karşılaştığınızda sisteme su basmak adına kombinin sol altında monteli durumda olan mavi renkteki doldurma musluğunu sola doğru çevirmeniz gerekir. Parçayı sola çevirmenizden sonra su sesi duymanız gerekir. Su sesi işlemin başarılı bir şekilde yapıldığını belirtir. Su sesi duyduktan sonra hemen su basıncını takip edin. Basınç değeri 1 ile 2 bar arasına geldiği zaman işlemi sonlandırmanız gerekir. Yani doldurma musluğunu kapatın. Uygulama sonrası sorunun çözümlendiğini göreceksiniz.

Hangi Durumda Servis Çağrılmalı?

İşlem servis gerektirmeden kolayca yapılabilecek şekildedir. Ancak her zaman başarılı sonuçlar alınmayabilir. Bazen işlem sırasında bazen de işlem sonrasında aksaklıklar yaşanabilmektedir. Aşağıda belirtilen durumlarda mutlaka servis çağırmak gerekir.

  • Doldurma musluğunu bulamıyorsanız, parçanın plastiği kırıksa,
  • Doldurma musluğu işlem sırasında kırıldıysa,
  • Dairede su kesintisi yok, tesisat vanaları açık ancak buna rağmen doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi duymuyorsanız,
  • Doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi duymanıza rağmen basınç yükselmiyor, sabit kalıyorsa,
  • Kombiye su basmanıza rağmen arıza devam ediyor düzelmiyorsa,
  • Bu sorun çok sık yaşanıyor, tesisat veya kombide su akıntısı durumu varsa mutlaka servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama