Bosch Condens 2500 W Kombiye Su Basma

Bosch Condens 2500 W Kombiye Su Doldurma

Bosch Condens 2500 W model kombilerde doldurma musluğu sol alt kısımda mavi renktedir.

Bosch Condens 2500 W Kombiye Su Basma

Aşağı doğru uzanan iki uçlu çubukları vardır. Sol tarafa doğru çevrildiği zaman açılır. Çevirdiğiniz zaman kombiden su sesi gelmesi gerekir. Su sesi gelmiyorsa parça arızalı olabilir yani boşa dönüyor olabilir. Bu durumda servis yardımı alın. Su sesi geliyorsa eğer kombi panelinin sağ alt köşesindeki bar göstergesini takip edin. Bar göstergesi 1 ile 2 arasına geldiği zaman mavi doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın.

İşlem sonrası doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Açık kalmasın. İyice sıkın ve kapattığınızdan emin olun. Açık kalırsa basınç yükselir ve kombi yüksek basınç sebebi ile su akıtabilir.

 • Doldurma musluğu işlem esnasında kırılırsa,
 • Doldurma musluğu arızalı ve işlem yapılamıyorsa,
 • Doldurma musluğu dönüyor, kombiden su sesi geliyor ancak bar göstergesi sabit kalıyorsa,
 • Basınç yükselmesine karşın arıza durumu devam ediyorsa,

Bu gibi durumlarda çözüm için mutlaka Bosch Servisi yardımı alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Sezer Sarıkaya dedi ki:

  Bosch condense 2500 kombi su basmak için mavi renkli vanayı çeviriyorum su sesi geliyor fakat bar sabit halde 0 da kalıyor. Kombi yaklaşık 9 aydır kullanılmadı. Uzun süre kullanılmaması böyle bir problem yaratır mı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sezer Bey… Kombi düşük basınç arızası veriyor, doldurma musluğu çalıştığı halde basınçta ilerleme olmuyorsa; basınç göstergesinde, basınç sondasında veya devir daim pompasında problem olabilir. Bu gibi durumlarda servis yardımı almanız gerekiyor.

 2. Cesur Korkutan dedi ki:

  CE su bastığım halde devam ediyor. Ne yapabilirim. Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cesur Bey… Kombi basıncı algılamıyor veya ölçemiyor olabilir. Bu durumda cihazı arıza tekrarı durumuna bağlı peş peşe 3 kez resetleyebilirsiniz. İşlemler sonrası da düzelme olmazsa teknik servis yardımı almalısınız. Basınç sensörü, pompa gibi parçalarda problem olabilir. Harici problem de olabilir. Cihazı yerinde görüp incelemek gerekir.

 3. Ecenur dedi ki:

  Bosch kombi subasma vanasını açamıyorum değişmesi gerekiyor Fiat nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ecenur Hanım… Parça sıkışmış olabilir. Teknik açıdan fiyat bilgisi için; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Petek Yıkama