Bosch Condens 2500 W Kombiye Su Basma

Bosch Condens 2500 W Kombiye Su Doldurma

Bosch Condens 2500 W model kombilerde doldurma musluğu sol alt kısımda mavi renktedir.

Bosch Condens 2500 W Kombiye Su Basma

Aşağı doğru uzanan iki uçlu çubukları vardır. Sol tarafa doğru çevrildiği zaman açılır. Çevirdiğiniz zaman kombiden su sesi gelmesi gerekir. Su sesi gelmiyorsa parça arızalı olabilir yani boşa dönüyor olabilir. Bu durumda servis yardımı alın. Su sesi geliyorsa eğer kombi panelinin sağ alt köşesindeki bar göstergesini takip edin. Bar göstergesi 1 ile 2 arasına geldiği zaman mavi doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın.

İşlem sonrası doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Açık kalmasın. İyice sıkın ve kapattığınızdan emin olun. Açık kalırsa basınç yükselir ve kombi yüksek basınç sebebi ile su akıtabilir.

 • Doldurma musluğu işlem esnasında kırılırsa,
 • Doldurma musluğu arızalı ve işlem yapılamıyorsa,
 • Doldurma musluğu dönüyor, kombiden su sesi geliyor ancak bar göstergesi sabit kalıyorsa,
 • Basınç yükselmesine karşın arıza durumu devam ediyorsa,

Bu gibi durumlarda çözüm için mutlaka Bosch Servisi yardımı alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Hüseyin Kul dedi ki:

  Kombim Class 6000 35 w bosch marka.Geceleri çalışmıyor.Sabah basınç düşük görüyorum.Su basıp 1,5 barda sabitliyorum.Gece saatlerine kadar çalışıyor basınçta düşme olmuyor.Termostattan dereceyi çalıştırmayacak kadar düşürüp yatıyorum.Sabah kalkıp baktığımda basıncın 1’in altına düştüğünü görüyorum.Bu neden olur.Teşekkürler,kolaylıklar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Kombi oda termostatıyla bağlantılı çalışır ancak tek bağlantısı ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştırıp durdurmaktır. Oda termostatından ayarlanan sıcaklık kombi basıncını etkilemez. Kombi basıncı neden düşer? Tankın havası eksiktir, tank deliktir, eşanjör kireçlenmesi olabilir veya tesisatta sıva altı kaçağı olabilir. Yani sorunu yerinde incelemeden net bilgi aktarmak çok zor. Bu konuda hem tesisatınızı hem de kombiyi görüntülemek gerekir.

Petek Yıkama