Bosch Kombi Servisi

Bosch Servisi

 • Kombitamircisi.com.tr adı altında huzurlarınıza çıkan firmamız Bosch marka ve logolardan bağımsız özel servistir. Çalışmalarını yetkili servis olarak değil kullanıcı talebi doğrultusunda özel servis olarak gerçekleştirmektedir.

Bosch cihazlarınız ile alakalı tüm sorunlarınızda sizlere özel servis desteği sunmakta olan Bosch Kombi Servisi huzurlarınızda en iyi olabilmek adına vardır. Tüketicilerini memnun etmek ve her zaman sorunları ile ilgilenerek beklentiye yanıt vermek adına huzurlarınıza çıkan firmamız yılların deneyim ve tecrübesine sahiptir. Her konuda siz değerli tüketicilerini düşünerek çalışan firmamızı aradığınızda her şeyden önce beklentilerinize yanıt bulabileceksiniz. Kendine has çalışmaları ile karşınıza çıkan firmamız güvenin adresidir. Bu nedenledir ki tüm Bosch cihazlarınızın çözümü adına bizi arayabilirsiniz.

Bosch Kombi Servisi Hakkında Bilmedikleriniz

 • Firmamız 20 yıldan daha uzun süredir özel servis olarak Bosch kombi servisi hizmeti sunmaktadır.
 • Kurulduğu ilk yıllarda bir iki teknisyen ve bir çağrı merkezi elemanı ile çalışmalarını başlatmış bugün onlarca çalışan ve bir o kadar da çağrı merkezi ekibinin sahibidir.
 • Bosch kombi klima konusunda eğitimli teknisyenleri ile çalışmalarını sürdürür.
 • Hiçbir çalışmasını çözümlemeden sonlandırmaz, hiçbir firmanın yapamadığı çözümleri sağlar ve kullanıcısını memnun bırakır.
 • Bosch sektöründe her daim kullanıcılarına en uygun fiyatları sunar.
 • Müşterilerini bekletmeden aynı gün içinde servis hizmeti sağlar.
 • Çağrı merkezi ekibi Bosch kombi ve klimalar konusunda eğitim almıştır, bu nedenle de merak ettiğiniz her bir sorunuza yanıt bulmanıza yardımcı olur.
 • Bosch servis hizmetlerini kesintisiz günün her saatinde beklediğiniz şekilde sunar.
 • Her bir kullanıcısına beklediği hizmeti talep ettiği günde ve vakitte sunar.
 • İşlemlerinin arkasında durur ve yedek parça garantisi sunarak kullanıcılarına yardımcı olur.

İşte bu nedenle de Bosch sektöründe her daim ismini yaşattırmış ve yaşattırmaya da devam etmektedir. Söz konusu arızalı olan tüm Bosch cihazlarınızdaki sorunlardan kurtulmak, cihazlarınızın bakım ve onarımları yaptırmak varsa eğer her konudaki sorularınıza yanıt bulmak amacı ile bizi tercih edebilir gün boyu çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Bosch Kombi Servisi olarak amaçlarımızın başında kullanıcılarımızı bekletmemek onlara hak ettiği hizmeti gün boyu sunarak memnuniyetlerine etmen olabilmek yer almaktadır. Bu amaçla da her daim bilmenizi isteriz ki uzman kadromuzla huzurlarınızdaki yerimizi alıyoruz. Bizi tüm Bosch kombi ve klimalarınız ile alakalı hizmet alımlarında arayabilirsiniz.

Bosch Kombi Servisi Çağırmadan Yapılacaklar

 • Bosch kombiniz mi arızalandı? Üzülmeyin size yardımcı olabilecek hizmetlerimizle yanınızda olduğumuz gibi servis öncesi yapabileceğiniz işlemleri sunarak da yardımcı olmaya çalışacağız. Direkt servisi aramak yerine Bosch kombi arızalarında servis öncesi yapılacakları uygulayarak yok yere servis bedeli ödemeden belki de sorununuzu kendiniz çözümlemiş olacaksınız. Servis gelmeden önce Bosch kombi arızalarında kullanıcı olarak yapılması gerekenleri aşağıdaki yazımızda sunmuş bulunmaktayız. Dilerseniz bilgi amacı ile videomuzu da izleyebilirsiniz.


Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar

 • Bosch Kombinize Gaz Geldiğinden Emin Olmalısınız Bosch kombiler doğalgaz olmadan çalışmaz. Genelde ateşleme ve çalışmama gibi sorunlar yaratır. Bu gibi arıza durumlarında konutunuzda gaz olduğundan ve Bosch kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Bunun için de gaz vanalarına bakabilirsiniz. Konutunuzda özellikle de ocağınız da doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Ocağınızın çalışır durumda olması dairenizde gazın olması demektir. Ocağınızın çalışmıyor olması ya gaz vanasının kapalı ya gazınızın kesilmiş ya da çalışma sebebi ile bölge olarak gaz kesintisi olduğu anlamına gelir. Bu durumda bilgileri doğalgaz dağıtım şirketinden alabilirsiniz. Ocağınız çalışıyorsa kombi yanındaki gaz vanasına bakarak açık olup olmadığını kontrol edebilir, kapalı ise açabilirsiniz.
 • Bosch Kombi Su Basıncının İdeal Seviyede Olduğundan Emin Olmalısınız Bosch kombilerde bar veya basınç olarak da adlandırabileceğimiz tesisat suyunun ideal konumu 1 ile 2 barın ortasıdır. 1 barı altı düşük su basıncı, 2,5-3 barın üstü yüksek su basıncı anlamına gelmektedir. Düşük su basıncı durumunda cihaz ekranda uyarı ikazı veya arıza kodu verir. Aynı şekilde yüksek olduğunda da uyarı verebilir veya yüksek basınç sebebi ile su akıtabilir. Basınç düşük durumda ise doldurma musluğu yardımı ile su basılmalıdır. Yüksek olduğunda ise kombiye en yakın peteğin havası alınmalı ve yüksek basınç ideal basınca ayarlanmalıdır.
 • Bosch Kombinize Reset Atmalısınız Bosch kombinizin ekranında hata kodu olduğunda veya arıza ledi yandığında resetleme işlemi yapabilirsiniz. Bazen resetleme işlemi ile arıza durumları servis öncesinde çözümlenebilmektedir. Bu sebepledir ki resetleme servis öncesi yapılması gereken en önemli uygulamaların başında gelmektedir. Bosch kombi arızasında birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Maksimum 3 kez yapabileceğiniz resetleme uygulamasından sonra da sorun düzelmiyor ise bu durumda resetleme işlemini bırakmalısınız.

Bosch Kombi Servisi çağırmadan önce yapılması gerekenler hakkında sizlere kısaca bilgiler sunduk. Sunduğunuz bilgileri servis öncesi uygulamanızı öneririz. Bu uygulamalardan sonra sonuç alamadığınız her durumda cihazı açarak arızayı tespit etmeye çalışmayın veya bilmeden farklı uygulamalarda bulunmayın. Bosch kombilerin doğalgaz, elektrik ve su ile çalıştığı ve bu sebeple her bir yanlış müdahalenin sağlık açısından kötü sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır. Kullanıcı olarak yapmanız gereken uygulamalar zaten sınırlıdır. Bu uygulamalardan sonra da sonuç değişmiyor ise mutlaka Bosch Servisi yardımı alınız.

Bosch Kombi Modelleri

Classic Plus- Classic 6000- Condens 2500- Condens 2000- RDW 24- Smart- Comfort- Exclusive

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Ali Gökşen dedi ki:

  Merhabalar ustam ben konya aksehirden yazıyorum. Bosch condence yoğuşmalı kombi banyo sicak suda 40 derece üzerine çıkınca gösterge aniden 90 dereceyi gösterip su aniden soğuyor. Kalorifer normal istiyor sorun yok. yetkili servis defa kez geldi her defasında eşanjör kireçlenmiş diyip temizliyor kış gelmeden genel tesisat ve kombi bakımını yaptırdım ancak bu sorun 4. Kez oldu yetkili serviste çözüm bulamıyor neden kaynaklaniyor olabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.. şimdiden teşekürler..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Bize kalırsa sorun sensör, kart gibi parçalara bağlı olabilir. Ancak sorunu yerinde görmeden ve cihazı incelemeden yine de net bilgi sunmak çok zor.

 2. ömer aytar dedi ki:

  merhabalar. Bosch Class 6000w 24 kombiyi yeni aldım. petek derecesini 45 dereceye ayarlıyorum 50 dereceye kadar ısınınca duruyor ve tekrardan 40 dereceye inince ateşlemesi gerekmez mi. zaman tuttuğumda ateşlemeyi 3 dk sonra yapıyor. tabi bu bekleme süresinde petek sıcak suyu 30 33 derecelerekadar iniyor. bu model zamana göremi ateşleme yapıor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömer Bey… Bosch Class 6000 W model kombilerde kalorifer sıcaklık derecesi 40-82°C arasıdır. Siz en düşük dereceye yakın bir ayar yaptığınız için ve havalar da henüz çok soğuk olmadığı için kısa sürede ortam ayarladığınız ısıya ulaştığı için cihaz çok sık devreye girip çıkıyor. Bu durumu bir de dereceyi artırarak deneyin. Yine de cihaz bu kadar sık devreye girip çıkıyorsa bir sorun olabilir, ancak normal çalışıyorsa düşük derecede kullandığınız için çok sık çalışıyor diyebiliriz.

Petek Yıkama