Kalabalık Aileler İçin Kombi

Kalabalık Aileler İçin Hangi Kombi Kullanıma Uygundur?

Yeni kombi alımlarında aile birey sayısından ziyade farklı konular önemlidir. Kombi sonuç itibari ile konutun metrekaresine göre tercih edilir. Kişi sayısına göre değil. Kullanıcıların çoğu da kalabalık aileler için ya da az sayıdaki aileler için kombi seçimi farklı olur düşüncesine kapılır.

Kalabalık ailelerden ziyade;

  • Evin ısı kaybı (evin büyüklüğü),
  • Evin hangi cephelerden güneş aldığı,
  • Duvar ya da pencere yapısının nasıl olduğu,
  • Hangi katta kullanılacağı durumları daha da önemlidir.

Çünkü alınan sonuç bu durumlara bağlı olarak değişmektedir. Kombi seçimi yaparken kalabalık aile içerisinde iseniz önemli olan kriter sıcak su kullanım kapasitesidir. Bu durumda konut içindeki banyo sayısına göre ve aynı anda sıcak su kullanma olasılığını düşünerek hareket etmeniz gerekmektedir.

  • Temin edeceğiniz kombiden dakikada alınması gereken su miktarı ne kadar çok olursa, aynı anda ne kadar musluk açık durumda olacaksa, kombi kapasitesi ona göre belirlenerek genelde yüksek kapasitede kombiler tercih edilmelidir. Ev küçük ve kişi sayısı az ise sıcak su temininde zaten sorun yaşanmaz. Bu durumda düşük kapasitedeki kombiler de sıcak su almanızda ve ısınmanızda beklentinize yanıt verebilir.

Kombi alırken satın alacağınız bayiye kaç kişi olduğunuzu belirtmenize gerek yoktur. Sadece daireniz kaç metrekare ise, hangi cephelerden güneş alıyorsa, hangi katta kullanılacak ise bu bilgileri iletmeniz yeterli olacaktır. Kombi satış firması sizlere bu bilgilere dayanarak önerilerde bulunacaktır. İhtiyacınızı karşılayabilecek özellikte bir kombi temin ederseniz ileride sorun yaşamaz, beklentinize de hem ısınma hem de sıcak su almada yanıt bulmuş olursunuz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama