Ev Yapımı Isıtıcı

Ev Yapımı Isıtıcı Nasıl Yapılır?

Kış ayı ile birlikte bilindiği üzere soğuk havalarda geliyor. Bu soğuk havaların karşısında önlemlerimizi şimdiden almamız gereklidir. Burada anlatacaklarımız el becerisi olan kişiler için maliyeti düşürerek Ev Yapımı Isıtıcı yapımına yol gösteren bilgilerdir.

Malzemeler:

  • 8 Adet İnce Kare Şeklinde Tahta
  • Pense
  • Fan
  • Slikon tabancası
  • 12 volt güç kaynağı
  • Klemens
  • Tel

Yapımı:

Öncelikle tahtalar kare olacaktır. Tahtaların boyutları elinizde bulunan fanın boyutuna göre ayarlanabilir. İki adet tahta parçası aşağıda görüldüğü gibi birbirine silikon tabancası ile yapıştırılır.Ev Yapımı Isıtıcı

Elinizde bulunan fan yapıştırmış olduğunuz tahtanın en başına getirilir kenarlarını silikonlayarak tahtaya sabitlenir. Daha sonra 4 kare parçasından 2 tanesi fanın sağ ve sol tarafına düzgün bir şekilde silikonlayarak yapıştırılır. Aşağıdaki görüntü elde edilir.

Eğer fanın üzerinde bir boşluk kalırsa ölçülerine göre bir tahta kesilerek o boşluk silikon yardımı ile kapatılır. Bu işlemi daha iyi verim almak için mutlaka yapmanız gerekmektedir boşluk bıraktığınız durumda ev yapımı ısıtıcı verimini düşürecektir.

Bu işlemlerin ardından klemenslerden bir tanesi kare tahtaya yapıştırılır diğeri ise cihazın boşta kalan kısmına yapıştırılır klemenslerin birbirine karşılıklı olarak yapıştırılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Elimizde bulunan diğer tahtaları klemenslerin bulunduğu bölüm hariç boşluk kalmayacak şekilde slikon ile yapıştırıyoruz. Tahtaya ayrı bir şekilde yapıştırmış olduğumuz klemensi diğeri ile karşı karşıya gelmesine dikkat ediyoruz.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi klemensleri karşı karşıya gelecek şekilde yaraladıktan sonra, gene karşı karşıya gelecek şekilde ufak klemensleri 2 tane olmak üzere yapıştırıyoruz.

Bir sonraki işlem olarak yapılması gereken klemenslerin içerisinden tellerin geçirilmesidir. Karşılıklı olarak teller klemenslerin içerisinden geçirilerek en sonda küçük olan klemenslere dolanarak yukarıdakine benzer görüntü elde etmeniz gerekmektedir.

Daha sonra deneme yaparak telin fazla kırmızı olmadığı noktayı bulmanız gerekmektedir. Bu sayede sıcaklık üflenirken telin hem fazla sıcak hem de fazla  soğuktan kırılmamasını sağlıyoruz.

Son olarak cihazın çalışması için güç kaynağı ile bağlantısını yapıyoruz. Bağlantı sonrası fanın çalışıp çalışmadığını kontrol ediliyoruz.

Sizlere çalıştığını göstermek adına elektrik bantlarını cihazın sıcak hava veren bölümüne yapışık olan bir görüntüyü aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bu işlem elektrik ile bağlantısı olduğundan ötürü kişilerin el becerisine sahip ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Bu yazı bir bilgi niteliğinde olup kişinin bu uygulamayı yapması halinde yaptığı hatalarda Kombitamircisi.com.tr sorumluluk kabul etmemektedir.

Sizde basit birkaç adım ile bu cihaza sahip olabilirsiniz. Daha dekoratif görüntü elde etmek için tahtaları ölçülü bir şekilde seçebilir seçmiş olduğunuz tahtaları boyayabilir ya da hazır boyanmış bir şekilde satın alabilirsiniz. Bu cihazı masanıza koyarak sıcak bir bölüm elde edebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama